Aktualności

 

Pierwsza impreza (V) Games Party Battlefield 2 Infantry zakończona! Pisząc pierwsza, mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się na kolejnym turnieju Infantry, może na innej platformie? Kto wie... Turniej został zorganizowany przez Kaspara we współpracy z ekipą (V) Games, która była odpowiedzialna za organizację m.in. Warsaw Game Show 2005. Tym razem zorganizowali turniej Infantry, w którym ostatecznie wzięły udział 24 drużyny. Miano najlepszych zdobyli:

1. Voodoo Gaming #1
2. Team Wilda #1
3. Fear Factory X-Fi
4. Rubaszne Rabarbary #1


Dosłownie przez kilkoma minutami na antenie Telewizji Headshot ogłoszone zostały wyniki naszego Wakacyjnego Konkursu Filmowego. Żeby było w pełni oficjalnie, ogłaszamy co następuje (fanfary!):


1. miejsce zajmuje film "US Intervention" autorstwa Meewosh47. Tym samym zgarnia on nagrodę główną - dodatki do gry Battlefield 2 "Europejskie Siły Zbrojne" oraz "Pancerny Atak".

2. miejsce i dodatek "Pancerny Atak" przypada Toperowi za film "PL4FC".

3. miejsce i dodatek "Europejskie Siły Zbrojne" zajął AppendixMan ze swoim filmem "Bogowie Battlefielda".

Artykuły
09:27 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie, dzięki, że się zgodziłeś udzielić wywiadu. Na początek przedstaw się.

mcmt: Cześć, jestem Mateusz "mcmt" Tomaszewicz i bardzo mi miło ;). Jestem Battlefieldholikiem od 4 lat. Uzależniony jestem również od samolotów, gdyż od prawie pieluchy były plany, że mam zostać pilotem.

Kamillos: Jednak na forum można wyczytać, że nie zostałeś lotnikiem. Czy możesz zdradzić powody?

mcmt: Powodem są OCZY ;). Za wcześnie dostałem komputer i je zmarnowałem na symulatorach typu F19 na Commodore 64.

Kamillos: Jaka jest Twoja historia gracza Battlefield?

mcmt: Zawsze lubiłem gry zespołowe. To, czego nie jest w stanie dać Single Player. Gdy podłączyłem sobie Internet kupiłem Battlefield'a 1942 za 39.99 w Empiku, którego pokazał mi dawno temu enclaveSE.Zgreddstein... . Tak to się zaczęło. Potem uznałem, że czuję się na siłach na tyle, aby zapytać się o klan; Zapytałem zatem Majka z PRGK, którego odpowiedź była niezwykle szybka i treściwa: "NIE" (nie zadbał o znaki interpunkcyjne, grzeczność tonu, czy ortografię ;) ). Uznałem zatem, że najpierw trzeba mieć osiągnięcia i... Pewnego razu na Wake Island udało mi się niesamowicie zastatsić i wyczuć niesamowity moment słabości Warszafki z enclave, do którego padło pytanie: "Dałoby się jakoś dostać do enclave?" Odpowiedź : "Do enclave pewnie nie, ale zapytaj kolesia o nicku Maniek, on robi szkółkę [enclaveSE]". I tak poznałem ekipę, która stała się póź niej najlepszym klanem powstałym w wakacje tamtego roku, a trzeba podkreślić, że powstało wtedy 7 lub 8 klanów. Pokonywaliśmy nawet 2 klany istniejące dłużej.Armored Fury wprowadza 3 nowe mapy "Operation Harvest", nocną "Midnight Sun" oraz "Operation Road Rage". Pojawiły się również nowe pojazdy. Pogromca czołgów A-10 ze swoimi odpowiednikami SU-39 i Fantan Q-5. Zupełną nowością są helikoptery zwiadowcze. Małe, zwrotne - choć mało wytrzymałe - maszyny, jakimi możemy kierować to Littlebird, WZ-11, EC-635. Nie pojawiły się natomiast żadne nowe bronie. Tyle tytułem wstępu.


Uaktualnienie gry Battlefiled 2 do wersji 1.3 wprowadza szereg nowych funkcji. Poprawiono również błędy oraz zwiększono grywalność.

Tak brzmi informacja EA Polska na temat najnowszego patcha. Powiem szczerze, że byłem bardzo zaskoczony, gdy przeczytałem powyższy tekst. Dlaczego skoro to raptem dwa zdania? Diabeł tkwi w szczegółach powiadają. Przyjrzyjmy się im, więc...


Project Reality-tę nazwę słyszał chyba każdy kto gra/grał w Battlefield'a 2. Jest to w końcu pierwszy w pełni grywalny mod do BF2. W czwartek została wydana jego najnowsza długo oczekiwana wersja - 0.3.


Dla jednych mod ten jest tym czym BF2 powinien być od początku- Realistyczna symulacja współczesnego pola walki dla innych jest to po prostu jednym z wielu modow. Jaka jest jego najnowsza odsłona?
Wersja 0.3 nie jest patchem i wymaga pobrania 760mb. Co otrzymujemy w zamian za to?
6 nowych map+ nocne wersje map znanych nam z "vanilli",5 nowych elementów wyposażenia i broni oraz nowy pojazd-SUV
Poprawiono tez błędy z poprzednich wersji.
Wiemy już co dostaliśmy ale jak nowa wersja sprawdza się w praktyce.US Intervention to najnowszy na "rynku" MOD. Jego fabuła rozpoczyna się w Zatoce Perskiej w, 1991r. Ale kogo to obchodzi? Nikt przecież nie interesuje się fabułą, lecz grą. Wiele osób jeszcze przed wydaniem v0.1 ochrzciło go czarnym koniem Moddingu. Screeny serwowane przez twórców prezentowały się bardzo dobrze. Tak, więc poprzeczka postawiona wysoko, nawet bardzo. Czy podołano oczekiwaniom? Mam nadzieję, że poznacie odpowiedź na to pytanie po przeczytaniu poniższej recenzji.W długi majowy weekend odbyło się Lan Party BFCON06 w Niemczech. Byliśmy tam razem z polskimi klanami, a teraz zapraszamy do przeczytania relacji z tej imprezy!

Spędziliśmy kilka dni w Niemczech, w Alsfeld (koło Frankfurtu nad Menem). Impreza BFCON06 była bardzo udanym turniejem zarówno od strony "sportowej" oraz organizacyjnej. Organizacja stanęła na naprawdę wysokim poziomie, wszelkie problemy były szybko rozwiązywane, straty rekompensowane, a turnieje i pomoc techniczna były na bardzo wysokim poziomie. Pewną niedogodnością dla naszej ekipy był brak łóżek, które przeznaczono dla kogoś innego, jednak abyśmy nie byli stratni, organizatorzy zwrócili koszty wynajmu łóżek i dzięki temu cała ekipa nie musiała wydawać pieniędzy na jedzenie, piwo i tym podobne. Spaliśmy więc przy komputerach, w naszych śpiworkach, pod stołami i obok nich. Sam kilkakrotnie przemieszczając się w nocy z miejsca na miejsce potykałem się o śpiących kolegów. Jednak ta mała niedogodność nie pogorszyła nam humorów, a na pewno nie przeszkodziło nam to w przygotowaniu się do meczy, które przed nami czekały.


W nocy z 27-go na 28-go Kwietnia, w momencie gdy cała nasza redakcja spała sobie w najlepsze, odbyły się pierwsze mecze turnieju Battlefield 2 8vs8. Na nasze szczęście nic ciekawego się nie działo i nawet sami organizatorzy nie są w stanie określić dokładnych wyników meczy pierwszej rundy. Cała rozgrywka toczy się w systemie pucharowym, więc przegrany niestety odpada (trochę szybko). Jednak biorąc pod uwagę to, że nasi ostro trenowali przez cały wczorajszy dzień mamy powody, by oczekiwać dobrych rezultatów.Wszelkie informacje na żywo z Niemiec, można uzyskać na kanale IRC - #bfcon06.pl - Zapraszamy!

Godzina 21:30 27-go Kwietnia 2006 roku. Zbieramy się pod Salą Kongresową w Warszawie, aby wyruszyć na pierwsze zagraniczne Lan Party w historii polskiej sceny Battlefielda. W Warszawie pojawiły się 3 najlepsze drużyny turnieju Polish Championships 2006, który był przepustką na wyjazd do Niemiec - Team Wilda, FearFactory ATI oraz VooDoo Multigaming stawiły się w nie najmocniejszych składach, niestety powodem takiej sytuacji są wymagania organizatorów BFCON (impreza tylko dla pełnoletnich), jednak te osłabienia nie sprawiły, że nasze drużyny pojechały w złych humorach, wręcz przeciwnie z wielką ochotą do skopania kilku tyłków. Do Niemiec wyjeżdża w sumie 40 osób.Tydzień temu mieliśmy okazję obserwować finałową walkę w Polish Championships 2006. Drużyny odpoczęły i nabrały dystansu do turnieju. Jest to chyba dobry moment, aby zapytać jak było, co było źle no i co teraz? Na moje pytania odpowiedzieli liderzy zwycięskich drużyn. Zapraszam do dalszej części, w której to przeczytacie wypowiedzi Ethana, Javo oraz Kaspara.


Lailonn: Jakie było dla Ciebie największe zaskoczenie tego turnieju?

Javo: Moim zdaniem największą niespodzianką tego turnieju był zespół Team Wilda 2, który zajął 4 miejsce pokonując między innymi team enclave. Mało brakowało a wywalczyłby sobie miejsca na podium.

Artykuły
09:24 09-09-2009
Artykuły

Kamillos: Witam Cię serdecznie. Na początek przedstaw się. Czym się zajmujesz?

Tin: Witam. Mam na imie Bartek lat 29 i nie piję dwa tygodnie ;) . Zawodowo zajmuję sie prowadzeniem firmy (narazie bardzo małej)

Kamillos: Jaka jest Twoja historia jako gracza?

Tin: Zaczęło się od dema w kafejce internetowej. Może to niektórych zadziwi ale zostałem zwerbowany przez cougara (CL- nie jednego klanu i pioniera tej sceny) jako pilot do klanu DAK. To był najlepszy czas tej gry dla mnie (uczenie się gry). Potem klan zreorganizował się pod nową nazwą arcy. Z arcy mam najmilsze wspomnienia. Był to naprawdę bardzo dobry team. Wtedy to doszło do pierwszego spotkania z nimi jak to się mówi na "realu" u mnie w Wejherowie (pozdro dla Colara, Clavierta, massca i Uszatka ;)) Następnie moje drogi z acry się rozeszły - arcy poszło w enclave a ja w Wilde . W Wildzie atmosfera była bardzo miła. Ten klan a właściwie jego CL-owie mocno postawili na rozwój (co widać dzisiaj na scenie BF2 ;)). Po wyjściu BF Vietnama Wilda poszła w nową grę, a ja jako zatwardziały wojak BF42 zostałem wolnym strzelcem. Nie trwało to długo ponieważ zwerbował mnie do nowo powstającego klanu Frantic, z którym to grałem razem w Wildzie. I tak dochodzimy do 3C. Klan ma ponad dwuletnią historię. Na wskutek zdarzeń losowych (ekstradycja Frantica ;)) zostałem razem z Javo CL'em klanu przejmując obowiązki CL- sekcji BF42 . I tak do dzisiaj prowadzę 3C i cieszę się, że wraz ze starymi znajomymi dalej możemy powalczyć razem na scenie.

«      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »