Aktualności

21 sierpnia rozpoczynają się targi Gamescom 2013 w Kolonii. Podczas trwania targów dostępny będzie stream na żywo z Battlefield 4. Ponadto dzień wcześniej, bo 20 sierpnia (czyli jutro) rozpocznie się zamknięta konferencja EA którą również będziecie mogli obejrzeć. Przypominamy, że na targach zaprezentowanie zostanie nowa mapa i nowy tryb rozgrywki, a także chiński myśliwiec J-20 jak i wiele więcej chińskiego sprzętu. EA postanowiło również nagrodzić wszystkich specjalnym nieśmiertelnikiem do BF3 i BF4. Dla uporządkowania informacji zerknijcie niżej:

Aktualizacja: link do streama przestał działać ale mamy dla was nowy - niestety nie zdobędziecie już nieśmiertelnika.

 

KONFERENCJA EA NA ŻYWO - 20.08.2013 (WTOREK) GODZ. 16:00

 

GAMEPLAY NA ŻYWO - 21.08.2013 - 25.08.2013 W GODZ. 14:15 - 16:15 (logując się na podanej stronie otrzymacie nieśmiertelnik)

Z początku wiele wskazywało na to, że dodatek Second Assault będzie darmowy. 4 mapy z Battlefield 3 mają zostać udostępnione tuż po premierze Battlefield 4, najpierw na konsoli Xbox One a potem na pozostałych platformach. Do dziś nie było żadnej mowy o cenie, jednak niestety okazuje się, że przyjdzie nam płacić drugi raz za to samo. Dodatek Second Assault ma kosztować 15$, wyjątkiem są posiadacze usługi Premium do Battlefield 4 którzy otrzymają dodatek za darmo.

Przypomnijmy, że dodatek zaoferuje 4 mapy znane z BF3: Operation Metro, Gulf of Oman, Caspian Border i Operation Firestorm.

Po masę nowych informacji o Battlefield 4 zapraszamy do tego newsa.

Battlefield 4 na konferencji EA zadebiutował kilka minut po godzinie 17. Przedstawiono trzy materiały wideo: prezentujące usługę Premium, funkcję Levolution oraz nową mapę. To oczywiście nie wszystkie informacje - jest tego znacznie więcej. Obszerne podsumowanie wraz ze wspomnianymi materiałami wideo znajdziecie w rozwinięciu!

Aktualizacja: nowe tryby gry!

Aktualizacja #2: nowe info odnośnie bety.

Na serwerze EA pojawiły się podstrony do trzech nowych dodatków do Battlefield 4. Dostęp do stron jest niedostępny ale znamy ich nazwy:

• Naval Strike

• Dragons Teeth

• Final Stand

Prócz tego, jak dobrze wiemy zamawiając grę przed premierą otrzymamy dodatek China Rising, który wprowadzi 4 nowe mapy do trybu wieloosobowego. Natomiast po premierze gry, najpierw dla posiadaczy konsol Xbox a później dla reszty, udostępniony zostanie za darmo dodatek Second Assault, który zawierać będzie 4 mapy z Battlefield 3. Być może czegoś więcej dowiemy się na Gamescomie który startuje już jutro.

Mimo trwających wakacji i fascynacji ( lub nie) BF4 , ESL przygotowała dla fanów Battlefielda 3 kolejną porcję rozgrywek turniejowych. Znajda tu coś dla siebie zarówno fani infanterki, CQ jak i lotnictwa.

  • 5on5 Infantry Cup #18
  • Squad Rush 4on4 Cup #5
  • Jet Battle 1on1 Afterburner Cup #4
  • 8on8 Conquest Cup #02

Zainteresowanych zapraszamy do zapisów i życzymy powodzenia.

Już dziś wieczorem pierwsza - rozgrzewkowa potyczka w ramach najnowszej 14 kampanii turnieju Forgotten Honor: WACHT AM RHEIN. Tym razem przenosimy się do ośnieżonych Arden, aby wziąć udział w 15 zaciętych bitwach (w tym 6 na zupełnie nowych mapach stworzonych specjalnie na potrzeby tej kampanii). Gramy oczywiście z wykorzystaniem modyfikacji Forgotten Hope 2.45 dla Battlefield 2.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć kompanii polskojęzycznej: tym razem jest 551st Parachute Infantry Regiment po stronie alianckiej dowodzony przez Kwiota.

Więcej informacji na stronie turnieju oraz naszym forum

 

Mamy dla was dwie interesujące informacje o Battlefield 4. Pierwsza to wygląd wszystkich klas postaci z każdej z trzech stron konfliktu. Numer dwa dotyczy Gamescoma i z pewnością ucieszy fanów podniebnych starć. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu.

Poprzednio pisaliśmy o komputerze na którym uruchomiono Battlefield 4 na targach E3. Dziś piszemy o bardzo podobnej specyfikacji sprzętowej która ma za zadanie "uciągnąć" Battlefield 4 na zbliżających się targach Gamescom w Niemczech.

Wspomniana maszyna wyposażona jest w dwie karty AMD Radeon HD7970 po 6GB pamięci każda (koszt jednej takiej karty w Polsce to 2000zł), 8 rdzeniowy procesor AMD i 8GB pamięci RAM w standardzie DDR3.

Jak widać specyfikacja jest bardzo podobna do tej z E3 - różnicą jest mniejsza ilość pamięci RAM, której na E3 było aż 12GB. Warto przypomnieć również, że Battlefield 4 jest zoptymalizowany pod kątem podzespołów firmy AMD, co oznacza lepsze działanie gry na podzespołach tego producenta niż na konkurencyjnych. Taka maszyna do tanich nie należy ale każdy komu hulał Battlefield 3 powinien spać spokojnie. DICE chce ponownie pokazać grę na najwyższych ustawieniach graficznych bez żadnych przycięć, tym bardziej, że gra nadal jest w fazie produkcji.

Na kanale Emila, który ostatnio zajmuje się  "prześwietlaniem" sceny Battlefielda możecie znaleźć zapis rozmowy przeprowadzonej z przedstawicielami dwóch portali zajmujących się tematyką BF w Polsce. Do rozmowy zostali zaproszeni: ja (czyli DeathName) oraz Wolfisko odpowiedzialny za BFEsport.pl. Jeżeli macie ochotę posłuchać tego co mamy do powiedzenia na temat portali, które współtworzymy: skąd bierzemy materiały na newsy, czy szykujemy dla Was jakieś nowości itp. to zapraszam do odsłuchania poniższego nagrania.

General Battlefield: 3
22:04 14-08-2013
General Battlefield: 3

Humble Bundle to paczki gier które można nabyć za dowolną opłatą wyższą od 1$. Jak dotąd takie akcje tyczyły się głównie Steama, ale organizatorom udało się nakłonić również EA do współpracy. Szczegóły akcji znajdziecie w dalszej części newsa.

Kolejne targi gier odbędą się w Kolonii 21 sierpnia - mowa oczywiście o Gamescom 2013 na którym nie zabraknie naszej redakcji. EA/DICE naturalnie będzie promować swoje najnowsze dziecko, czyli Battlefield 4. Z oficjalnego twittera dowiadujemy się, że podczas imprezy pokazana zostanie nowa mapa i nowy tryb rozgrywki. Poza tym możemy spodziewać się sporej ilości nagrań z rozgrywki, które zostaną opublikowane podczas trwania targów lub później jak w przypadku ostatnich filmików z E3. Miejmy nadzieję, że producenci pokażą nam dużą i otwartą mapę na której ujrzymy destrukcję przybliżoną do tej z Bad Company 2, aniżeli z BF3. Prezentacja na żywo odbędzie się 21 sierpnia o godz. 14:15. Adres do streama i przypomnienie zamieścimy na 2-3 dni przed rozpoczęciem targów.

Z wywiadu udzielonego przez Patricka Bacha dowiedzieliśmy się, że mapy nie będą ograniczać się do dwóch tych samych frakcji - jak w poprzednich odsłonach serii. Domyślnie mapy będą stawiały na starcia armii USA i Rosji/Chin, ale administratorzy serwerów będą mogli to zmienić. Dzięki temu stanie się możliwe nawet starcie Rosjan z Chińczykami.

Bach wspomniał również o braku nocnych map w podstawowej wersji gry oraz o tym, że gracze pecetowi otrzymają możliwość dostosowania interfejsu gry do swoich potrzeb.

[1]      «      6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16      »      [271]