Aktualności

Kilkanaście lat temu rozpoczęła się moja przygoda z grami z serii Battlefield. Jako pierwszy zawitał do mnie BF1942 w wersji Demo, dołączony w jakieś płytce z CD-Action. Niestety, mój Celeron 900MHz nie sprostał tej grze, więc mogłem tylko wsłuchiwać się w ochy i achy moich kolegów. Co dziwne, po dwóch latach pojawił się Battlefield Vietnam, który bez zająknięcia odpalił na moim komputerze i pozwalał na w miarę komfortową rozgrywkę w rozgrywce z botami. Pojawił się nowy komputer, zyskałem stały dostęp do internetu a wraz z nimi pojawiły się BF2 i niewiele dłużej po nim BF2142.

Tak naprawdę wsiąkłem w świat BF i wraz z przyjaciółmi spotykamy się na komunikatorze i grywamy razem w kolejne odsłony produkcji z DICE. Z niektórymi spotykam się na polu bitwy już od siedmiu lat. Z kolejnymi latami, zmieniamy sprzęt i komunikatory (TS2->Mumble->TS3)przybywa doświadczenia i choć skill wciąż na tym samym poziomie to miłość do kolejnych Battlefieldów nie mija.

Jak na starego miłośnika tej serii, uważnie przypatruję się zajawkami i wszelkim informacjom dotyczących najnowszego dziecka ze szwedzkiego studia, czyli Battlefieldowi 4. Moje wielkie zaciekawienie wywołały informacje, że najnowszy BF będzie zoptymalizowany pod produkty AMD/ATI. Dziwi to tym bardziej, że to zazwyczaj to Nvidia była preferowaną kartą w Battlefieldach.

Jak już wiemy, Battlefield 4 na starcie będzie posiadał 10 map do rozgrywki wieloosobowej - każda z tych map obsłuży wszystkie 7 trybów rozgrywki. Część map już znamy z oficjalnych materiałów wideo. Jeden z użytkowników forum NeoGAF znalazł nazwy i obrazki wszystkich map dostępnych w podstawce. Nazwy niektórych map zostały wzięte z nazw plików graficznych, więc mogą to być nazwy robocze które w grze będą zmienione. Nazwy wraz z obrazkami oraz filmiki do większości map znajdziecie w rozwinięciu.

Mamy dla was złą i dobrą wiadomość odnośnie bety Battlefield 4. Zacznijmy od tej złej - beta będzie dostępna tylko w wersji 64-bitowej, więc posiadacze 32-bitowych systemów operacyjnych muszą obejść się smakiem. Dobra wiadomość to możliwość wcześniejszego pobrania jej, bo już 28 września. Dzięki takiemu zabiegowi nawet posiadacze wolniejszych łącz zdążą do rozpoczęcia testów, które przypomnijmy startują 1 października (zamknięta beta) i 4 października (otwarta beta dla wszystkich), a potrwają do 15 października. Jeśli nie wiecie czy kwalifikujecie się do zamkniętych beta testów, to zapraszamy do TEGO newsa.

Poniższy zwiastun trybu multiplayer mówi sam za siebie:

Po obejrzeniu tego materiału chyba nikt nie ma wątpliwości, że Battlefield 4 będzie bardziej epicki niż jego poprzednik.

 

Mamy też nowe informacje o becie. Panowie z DICE nieźle nas zakręcili, bowiem to zamknięta beta wystartuje 1 października, a nie otwarta. Tym samym pierwsze doniesienia z Gamescomu się potwierdzają. W zamkniętej becie udział wezmą posiadacze pre-orderów Battlefield 4 Cyfrowej Edycji Specjalnej, posiadacze Medal of Honor Warfighter w Cyfrowej Edycji Specjalnej lub Edycji Limitowanej, a także posiadacze usługi Premium do Battlefield 3. Reszta będzie mogła zagrać 4 października. Poza trybem Podboju na mapie Siege of Shanghai, zagramy również w jego mniejszej wersji zwanej Dominacją.

Przypomnijmy, że premiera gry nastąpi 29 października na PC, X360 i PS3, a także na konsolach nowej generacji w połowie listopada.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, otwarta beta Battlefield 4 zadebiutuje 1 października - miesiąc przed premierą pełnej wersji gry. Nie podano daty startu zamkniętej bety, ale powinna ona odbyć się 3 dni wcześniej. W becie zagramy na mapie Siege of Shanghai (znanej z pierwszych materiałów o grze) w trybie Podboju.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi materiałami z Battlefield 4 - TUTAJ.

Na rozgrzewkę przed jutrzejszą imprezą organizowaną przez EA Polska, mamy dla was solidną porcję filmików z gry. Poza czystą rozgrywką zobaczycie większość dostępnych broni a także dowiecie się kilku ciekawostek. Więcej w rozwinięciu.

Pamiętacie, że już 14 września polski oddział Electronic Arts organizuje pokaz gry Battlefield 4, z którego relację na żywo będziecie mogli obejrzeć w internecie? Jeżeli nie to czym prędzej zapiszcie sobie tę datę w swoich kalendarzach i obserwujcie w sobotę, między godziną 17:00 a 21:00 kanał EA na Twitchu.

 

Przypominamy Wam o tym, ponieważ na imprezie tej nie zabraknie również Battlefield.pl. Osobiście będziemy mieli okazję sprawdzić jak prezentuje się najnowsza osłona serii Battlefield. Jeżeli chcielibyście, żebyśmy zwrócili na coś uwagę w grze (co nie musi być pokazane na streamie a na co nie będzie obowiązywało nas NDA) to dajcie o tym znać w komentarzu. Postaramy się zdobyć najwięcej informacji jak tylko będzie to możliwe.

Ekipa DICE przedstawiła oficjalne wymagania sprzętowe gry Battlefield 4. Te minimalne nie straszą ale te zalecane są już zauważalnie wyższe niż w przypadku aktualnej odsłony serii...

Electronic Arts Polska ogłosiła że program zwrotu gier z cyfrowej dystrybucji Origin jest już dostępny także w Polsce.

Oto jak w praktyce działa Gwarancja Zadowolenia z Gry w Origin. Można zwrócić grę EA w wersji cyfrowej (na PC lub Mac) zakupioną w Origin

-  w ciągu 24 godzin od pierwszego uruchomienia* lub
-  w ciągu siedmiu dni od momentu jej zakupu* lub
-  w ciągu pierwszych siedmiu dni od daty jej premiery jeśli gra była zamówiona w przedsprzedaży* i otrzymamy pełny zwrot kosztów.

14 września polski oddział Electronic Arts organizuje pokaz gry Battlefield 4. Pod TYM adresem będziecie mieli możliwość obejrzenia tego wydarzenia na żywo, w godzinach 17:00 - 21:00. Powinniśmy spodziewać się kolejnej dawki gameplayu z mapy Paracel Storm pokazywanej na tegorocznym Gamescomie. Do premiery już niedaleko - oficjalnie Battlefield 4 pojawi się na półkach 31 października.

 

Aktualizacja: Chcecie pojechać na tą imprezę i zagrać przedpremierowo w Battlefield 4? Więcej w rozwinięciu...

 

Targi Gamescom 2013 za nami, czas powrócić do rzeczywistości. Na oficjalnym blogu gry znajdziemy obszerny artykuł o funkcji Komendanta w Battlefield 4, a także tego jak wyglądały początki implementacji tej roli w Battlefield 2. Jakby tego było mało, na jednym ze screenów udostępnionym w sieci widać niepublikowaną dotąd mapę z BF4. Właściwie to prawie niepublikowaną, bo pojawiła się na moment w trailerze (0:59 - 1:04 oraz 1:10). Możliwości "nowego" Komendanta i nową mapę znajdziecie w rozwinięciu.

 

Przyszedł czas na relację z tegorocznych targów Gamescom. Battlefield.pl pojawiło się na nich dzięki uprzejmości firmy NVIDIA. Podsumowanie zaczniemy od krótkiego opisu całej imprezy...

[1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [271]