Aktualności

Złe wieści dla fanów konsolowych Battlefieldów 1943 oraz Bad Company (1), a także wieloplatformowego Bad Company 2. Zgodnie z najnowszym komunikatem EA, wszystkie te gry zostaną w tym roku wygaszone, a konkretniej już 28 kwietnia 2023 r. w/w produkcje zostaną wycofane ze sprzedaży na cyfrowych platformach dystrybucji. Kolejny cios nadejdzie 8 grudnia 2023 r., kiedy zostaną wyłączone tzw. master serwery tych gier, a tym samym zanikną ich wszystkie funkcje sieciowe: możliwość logowania się na swoje konto, granie na serwerach, statystyki, itp.

 

O ile możliwość grania w BC2 na komputerach w trybie multi zapewne pozostanie możliwa dzięki alternatywnym sieciom - już trwają prace nad tzw. Project Rome - to prawdopodobnie nie będzie już żadnej możliwości zagrania online w BF 1943, BC 1 i BC 2 (na konsolach) począwszy od 8 grudnia. W najgorszej sytuacji pozostaną fani Battlefielda 1943, gdyż w przeciwieństwie do pozostałych dwóch gier ten BF nie posiada żadnego trybu kampanii lub gry z botami, więc po dacie grudniowej ta produkcja zostanie całkiem dosłownie niegrywalna. W związku z tym szczególnie polecamy ostatnią, nostalgiczną podróż do BF1943 kto tylko go posiada, gdyż są na to dosłownie ostatnie miesiące.

 

Choć EA nie wskazało w komunikacie wprost przyczyny swojej decyzji, to można domniemywać, że stało się tak z uwagi na wiek gier (ok. 15 lat) przy stale słabnącym ruchu na serwerach. Co ciekawe, jest to pierwszy przykład kiedy to samo EA zdecydowało się na wyłączenie master serwerów w grach Battlefield, nie mogąc się tym razem tłumaczyć zamknięciem GameSpy, jak to było przy okazji wyłączenia oficjalnych usług sieciowych BF 1942, BF 2, BF Heroes i innych BF z tego okresu.

Dzisiaj miała miejsca oficjalna zapowiedź nowej, pełnoprawnej gry z naszej ulubionej serii - Battlefield 2042! Jak wskazuje sama nazwa, nowy "be ef" zostanie umiejscowiony czasowo idealnie pośrodku między pierwszą grą z serii (Battlefield 1942), a tą najbardziej wybiegającą w przyszłość (Battlefield 2142). Choć szczegóły gry są jeszcze niejasne to już wiadomo, że pęknie w końcu stara bariera maksymalnej, oficjalnie wspieranej liczby graczy na serwerze - teraz będzie mogło grać na raz aż 128 osób (za wyjątkiem konsol poprzedniej generacji), a mapy będą odpowiednio powiększone, aby dać pole do popisu tak wielkiej ilości biegającego, jeżdżącego i latającego mięsa armatniego na raz. ;) Tymczasem poniżej do obejrzenia zapowiedź gry.

 

General
19:43 15-06-2020
General

Dobre wieści dla fanów serii gier Battlefield: wybrane, nowsze tytuły BF trafiły na najpopularniejszą platformę gier Steam. Osoby, które nie przepadają za Originem, mogą teraz skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Należy jednak przy tym pamiętać, że Battlefieldy instalowane i uruchamiane ze Steama dalej będą wymagały zainstalowania i korzystania również z Origin, na które to oprogramowanie były pierwotnie pisane. Zawsze to jednak dodatkowa możliwość wyboru przy zakupie.

 

Na Steam pojawiły się Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 i Battlefield V.

Do wydania nowego Battlefielda (Battlefield 6?) został prawdopodobnie jeszcze jakiś rok. Z enigmatycznego komunikatu wydanego przez EA serwisowi VGC dowiadujemy się, że rok 2021 przyniesie nowy rozdział w historii serii. Tymczasem ekipa z Dice wydaje się właśnie przygotowywać do całkowitego skupienia się nad tym projektem. Już tego lata Battlefield V otrzyma swoją ostatnią, dużą aktualizację dodającą do gry nową zawartość, natomiast - jak ogłoszono kilka dni temu - koniec swojego aktywnego rozwoju zaliczył Star Wars: Battlefront 2 - druga gra FPP (i TPP) dotąd aktywnie rozwijana przez Dice. Jaki okres historyczny chcielibyście dostać w nowym "be efie"? Osobiście chciałbym ujrzeć w nim okres zimnej wojny. Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz do wzięcia udziału w ankiecie na ten temat widocznej w rozwinięciu newsa.

Już dziś pierwsza bitwa trzeciej kampanii FH2 społeczności CMP Gaming "Into Darkness". Tym razem przeniesiemy się do Europy Północnej na pogranicze Finlandii oraz Związku Radzieckiego, aby wziąć udział w zmaganiach podczas wojny zimowej oraz kontynuacyjnej. Samą rozgrywkę umożliwi mod Forgotten Hope w wydanej niedawno wersji 2.53 wraz z nowymi mapami przygotowanymi dla tej właśnie kampanii. Bitwy rozgrywają się w każdy piątek o godzinie 20:00 naszego czasu. Zapisy do kampanii są na stronie CMP Gaming.

 

Tymczasem dla fanów zdecydowanie mniej luźnego podejścia nie lada gratka bowiem już dziś wieczorem będziemy mogli wrócić na fronty drugiej wojny światowej wraz z najnowszą wersją Forgotten Hope 2.53. A w niej: nowa nacja (Polska!), 4 nowe mapy, 8 nowych broni, 11 nowych pojazdów oraz cała masa zmian na istniejących mapach i innych usprawnień. Więcej informacji i szczegółowa lista zmian na stronie Forgotten Hope. Do Zobaczenia na serwerach!

 

Dzisiejszy dzień otwiera nowy rozdział serii gier Battlefield, gdyż właśnie zapowiedziano nową grę z gatunku - Battlefield 5, z tytułem stylizowanym na Battlefield V. "Piątka" wraca do korzeni marki, sięgając do czasów drugiej wojny światowej. Jak widać na pierwszym trailerze, nowa gra wydaje się mieć dużo luźniejszy klimat niż pradziadek serii, Battlefield 1942. Fakt ten mocno podzielił fanów, o czym świadczą ich oceny i komentarze pod tym filmem (do obejrzenia poniżej). Być może takie swobodniejsze podejście do tematu jest jedynie oznaką nowych czasów? Na razie mamy tylko garstkę potwierdzonych informacji na temat nowego beefa, m.in. powrót trybu kooperacji, brak tzw. przepustki sezonowej, czy możliwość budowania własnych konstrukcji typu barykady podczas samej rozgrywki.

 

 

Nadciągnęły bardzo przykre wieści dla fanów Battlefield 2, Battlefield 2142 i Battlefield Heroes. Właściciel działającej ponad trzy lata usługi Revive Network otrzymał list od prawników Electronic Arts, w którym został poproszony o zaprzestanie dystrybuowania własności intelektualnej EA w postaci plików gier oraz o zaprzestanie używania na swojej stronie zarejestrowanych znaków towarowych dotyczących ww. gier. Choć treść listu nie mówi wprost o żądaniu wyłączenia całego serwisu, Spencer, a więc osoba głównodowodząca projektem, zadecydował o jego całkowitym wyłączeniu.

 

W związku z tym, na tę chwilę została już wyłączona możliwość pobierania klienta Revive oraz plików gry za jego pomocą. Battlefield Heroes stał się całkowicie niedostępny do grania, natomiast gry BF2 i BF2142 działają jeszcze osobom posiadającym zainstalowanego klienta, ale będzie tak tylko do 17 listopada, kiedy to planowane jest wyłączenie tzw. master servera obsługującego ww. gry. Wyłączono już również forum całej fanowskiej sieci. Więcej w rozwinięciu.

General Battlefield: Heroes
14:45 09-08-2017
General Battlefield: Heroes

Dobre wieści dla graczy tęskniących za tym, by móc zagrać sobie raz jeszcze w Battlefield Heroes. Wystartował bowiem projekt Heroes Awaken, którego założyciele pragną przywrócić tę grę do życia. Do projektu przyłączyła się z powrotem sieć Revive, dzięki której znowu możemy grać w BF2 i BF2142 on-line. Jednakże warto podkreślić, że w przeciwieństwie do BF2 i BF2142 działających w Revive Network, ekipa z Heroes Awaken chce nie tylko umożliwić nam zagranie w Hirołsów w formie dostępnej przed wyłączeniem strzelanki, ale też dalej ją rozwijać, wprowadzać nową zawartość, a tę już obecną balansować. Te różnice w koncepcji prowadzenia przedsięwzięcia - rozwijać grę czy tylko ją utrzymywać - były powodem sprzeczek między zespołami HA i RN, przez co HA tymczasowo odłączyło się od sieci Revive. Na szczęście jednak, chłopaki już się dogadali i pracują wspólnie. Niestety, serwery gry nie są jeszcze dostępne dla graczy, ale można już np. zarejestrować sobie konto na stronie (link w sekcji Źródło). W rozwinięciu małe FAQ.

Ruszyły zapisy do kolejnej, już 19 Kampanii FH2! Tym razem będziemy mieć okazje walczyć na plażach i dżunglach Pacyfiku. Jak zawsze w realia II wojny światowej przeniosą nas mapy przygotowane do modyfikacji Forgotten Hope 2 dla Battlefield 2. Tym razem nie ma polskiego oddziału, ale naszych rodaków możecie spotkać między innymi w 7th Regiment po stronie aliantów. Pierwszy scrim już najbliższy piątek!

Link do zapisów:
http://www.forgottenhonor.nl/forums/page/tournament-team-statistics

Dobre wieści dla fanów Battlefield 2142, którzy mają trudności z pograniem on-line od kiedy GameSpy wyłączył swoje serwery logowania ponad dwa lata temu. Ekipa z Revive Network, której już wcześniej udało się przygotować swoją infrastrukturę do grania w BF2, kończy pracę nad przygotowaniem aktualizacji swojego małego programu-launchera. Launcher ten do tej pory umożliwiał granie sieciowe w BF2, a po update umożliwi też rozgrywkę on-line w BF2142. Planowana data wydania ww. aktualizacji to piątek, 23 września. Do zobaczenia na serwerach!

Oto nowy trailer Battlefield 1, udostępniony z okazji trwających targów E3.

 

 

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [272]