Aktualności

W związku z nadchodzącą premierą Battlefield 4 mamy dla Was miłą niespodziankę. Portal Battlefield.pl ogłasza Konkurs "Pokaż, że jesteś gotowy na Battlefield 4!" Co należy zrobić aby wygrać dość ciekawą nagrodę? Wystarczy wysłać na adres e-mailowy konkurs@battlefield.pl, pracę w formie filmiku, komiksu, zdjęcia lub ewentualnie krótkiej historię ze zdjęciami, w której pokażecie, że jesteście gotowi na najnowszą odsłonę serii. Oczywiście im zgłoszenie będzie bardziej kreatywne i zwariowane tym lepiej ;).

 

Aktualizacja: Redakcja Battlefield.pl zdecydowała o przedłużeniu konkursu do dnia 15 listopada 2013. Do tego dnia można nadsyłać prace konkursowe. Podjęliśmy taką decyzję z dwóch powodów. 1) Otrzymaliśmy sporo sugestii, że w konkursie nie mogą wziąć udziału nowi/świeżo zarejestrowani użytkownicy portalu. 2) Z prac, które otrzymaliśmy jednie 6 spełniało warunki formalne; liczymy, że przedłużenie terminu pozwoli odmienić tę sytuację.


W sieci pojawił się trailer dodatku Second Assault, który doda do Battlefield 4 mapy znane z BF3: Gulf of Oman, Caspian Border, Operation Firestorm i Operation Metro. Na zwiastunie widać zmiany jakich doczekały się mapy, pojawił się także osobny materiał z mapy Caspian Border. Więcej w rozwinięciu.

Dziś oficjalna premiera Battlefield 4 ( w Polsce 31 października) a doskonale wiemy, że trybem wieloosobowym BF żyje. Zanim więc zaczniecie toczyć wirtualne boje na europejskich serwerach, warto już dziś zobaczyć jakie emocje was czekają:

 

Zobacz też:

Konkurs battlefield.pl

Nowe sterowniki i data premiery dodatku China Rising

Błędy w polskim wydaniu gry

Na platformie Battlelog możecie już sprawdzić całoroczny kalendarz dla subskrybentów usługi Premium do Battlefield 4. Najciekawszą pozycją jest oczywiście dodatek China Rising - dostępny 3 grudnia dla posiadaczy Premium. Jeżeli standard wydawania dodatków będzie taki jak w BF3, to ogólnodostępnego rozszerzenia (pre-ordery lub osobny zakup) należy spodziewać się w okolicach 17 grudnia.

Kolejna ważna informacja to weekend z podwójną ilością zdobywanego doświadczenia - 30 listopada i 1 grudnia. "Elita" dodatkowo zostanie wynagrodzona złotym pakietem bojowym, unikalnym maskowaniem i unikalnymi elementami do wyróżnienia swojego profilu przez emblemat i portret żołnierza. Plany na przyszłość to: noże, maskowania, pakiety, eventy oraz wspomniane wcześniej elementy customizacji. Nie należy zapominać o nowych dodatkach do gry, jednak nie znamy daty ich premiery ani żadnych szczegółów - te będą ujawniane w późniejszym czasie. Na sam koniec kalendarza zaplanowano też tajemniczy przedmiot; ciężko przewidzieć co szykuje dla nas DICE, może to nowa broń lub element wyposażenia?

 

Ci z was którzy już pogrywają w najnowszą odsłonę serii Battlefield i mają problemy z płynnością, lub ci którzy chcą się ubezpieczyć "na wszelki wypadek" mogą już pobrać oficjalne sterowniki przygotowane specjalnie pod BF4. W przypadku kart Nvidii notuje się wzrost wydajności nawet do 12%, u AMD jedynie do 5%.

Nvidia 331.65 WHQL - POBIERZ

AMD 13.11 Beta7 - POBIERZ

Gra w naszym kraju jeszcze nie miała oficjalnej premiery, choć zapewne w niektórych sklepach stoi już ona na półkach. Polski oddział EA zaliczył małą wtopę przy wydawaniu gry na nasz rynek. Wszystkie 3 płyty DVD które znajdziecie w pudełku oznaczone są w ten sam sposób (Disk 1). Aby rozróżnić płyty trzeba znaleźć specjalny kod umiejscowiony nad napisem Disc 1 na płycie, są one następujące:

Nośnik 1: 101110303304

Nośnik 2: 101110303305

Nośnik 3: 101110303306

 

Powyższy problem dotyczy pecetowej wersji gry, choć błąd popełniono również z płytami wersji na konsole Xbox 360. Tutaj jest on nieco inny - jedna płyta służy do rozgrywki jednoosobowej (Disk 2) a druga do rozgrywki w sieci (Disk 1). Jednak w menu gry pojawiają się błędne oznaczenia płyt, dlatego należy sugerować się tymi umieszczonymi bezpośrednio na fizycznych nośnikach. W planach jest już patch naprawiający tą pomyłkę.

Na stronie bf4central.com pojawiły się szczegółowe opisy wszystkich map wraz ze screenami. Jak dotąd bliżej poznaliśmy tylko dwie mapy: Siege of Shanghai i Paracel Storm. Wszystkie informacje pochodzą zapewne z premierowej wersji gry, która ukaże się na świecie już jutro a 4 dni później w naszym kraju. Zapraszamy do dalszej części newsa.

Mamy dla was kolejne wieści z frontu. Pierwsza z nich to zwiastun kampanii singleplayer z Battlefield 4, a druga to przecieki (pasuje jak ulał) z mapy Flood Zone. Zwiastun poniżej a informacje odnośnie mapy w rozwinięciu.

1:37 - też zwróciliście uwagę? :D

Na tydzień przed premierą Battlefield 4 opublikowano nowy zwiastun TV. Ponadto do sieci wyciekły kolejne zapisy z rozgrywki z mapy Zavod 311. Mamy też ciekawe oświadczenie prezesa EA co do rozwoju marki Battlefield. Wszystko w rozwinięciu...

 

Minął już przeszło tydzień od dnia, w którym z wypiekami na twarzy i sercem pełnym nadziei, jako posiadacz usługi Premium BF3 zagrałem po raz pierwszy w Betę Battlefield 4 na kilka dni przed jej upublicznieniem. Nadszedł, więc czas na małe podsumowanie.

Beta jak to beta jest obarczona wieloma błędami i bugami, ale udostępniony build gry jest stosunkowo wczesny a jak zapewniają developerzy z DICE, obecnie pracują na zdecydowanie nowszej wersji i zdecydowanej większość błędów nie powinniśmy uświadczymy w finalnym produkcie, co mnie oczywiście ogromnie cieszy. Przyznam, że Beta Battlefielda 3 zawierała dużo więcej błędów i bugów, które istotnie nie pojawiły się w retailowej wersji gry, co napawa nadzieją na podobny scenariusz z obecną odsłoną BF.

General
11:17 10-10-2013
General

Na oficjalnej stronie Battlefield 4 udostępniono interaktywną "aplikację" która prowadzi nas przez wszystkie aspekty trybów single i multiplayer. Fabuła kampanii solowej i ważne w niej postacie, a także wieloosobowe funkcje rozgrywki, takie jak "Levolution" czy dynamiczna pogoda, to jedne z wielu dostępnych na stronie tematów. W zasadzie nie ma tam nic nowego poza poznaniem oficjalnej nazwy mapy która była roboczo określana jako "Resort" - teraz jest to "Hainan Resort". Nawet jeśli już wszystko wiecie to warto odwiedzić poniższą stronę dla samego krótkiego intra i tematu przewodniego serii Battlefield który przygrywa w tle.

Battlefield 4 Boot Camp

General
17:34 09-10-2013
General

Beta Battlefield 4 trwa już od kilku dni i cieszy się bardzo dużą popularnością, co chyba nikogo nie dziwi. Pisaliśmy już o problemach z jakimi borykała się zamknięta beta i dobra wiadomość jest taka, że 2 dni temu pojawił się patch. Zła wiadomość jest taka, że lista wyeliminowanych usterek jest bardzo mała, w dodatku nie wiele osób odczuło poprawę - wręcz przeciwnie, wiele osób po patchu nie może w ogóle uruchomić gry!

Co możecie jeszcze uczynić aby poprawić działanie gry lub w ogóle je umożliwić?

• Pobranie sterowników beta z tego newsa

• Uruchomienie Battleloga za pomocą innej przeglądarki internetowej

• Zaktualizowanie PunkBustera (Pobierz) - po instalacji konieczne jest uruchomienie programu i dodanie do listy Battlefield 4, następnie sprawdzenie aktualizacji.

• Zainstalowanie systemu operacyjnego Windows 8 - wiele osób odnotowało znaczną poprawę komfortu gry, dotyczy to głównie mikroprzycięć.

Jeśli nadal nie możecie grać (jak ja) to lepiej darować sobie betę, bo szczerze wątpię w jakieś znaczące poprawki w następnych dniach (beta trwa do 15 października).

 

A teraz dobra wiadomość dla tych którzy cieszą się grą - udostępniono tryb Obliteration (ten z losową bombą którą musimy przenieść do bazy wroga). Jeśli nie widzicie serwerów z tym trybem - pobawcie się filtrami a na pewno je znajdziecie.

General
13:56 05-10-2013
General

Gdy w połowie ubiegłego roku EA podało elektryzującą informację, że składając zamówienie przedpremierowe na Medal of Honor: Warfighter w Wersji Limitowanej dostaniemy dostęp do Bety Battlefield 4, w światku graczy wręcz się zagotowało. Chyba nikt się nie spodziewał tak szybkiego tempa prac deweloperów z DICE. Wizja nowej odsłony serii rodziła w dodatku nadzieję na produkt, który czerpałby garściami z BF2 i BF2142, z atrakcjami graficznymi, jakie zapewnia silnik gry, czyli stale rozwijany Frostbite. Oczekiwano, że w BF4 powróci też tryb dowódcy, który wspomagał działania kompanów, zrzucając im sprzęt czy zaopatrzenie, albo celnym ostrzałem artyleryjskim ułatwiał atak naszych jednostek. Miał się pojawić również tryb widza, wypatrywany szczególnie przez zwolenników rozgrywek turniejowych oraz tropiciele cheaterów.

[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [272]