Aktualności

Nowych informacji o Battlefield 4 mieliśmy spodziewać się już 27 marca, jednak przynajmniej część z nich wyciekła do sieci już dziś. Źródłem jest chińska strona, a autor informacji twierdzi, że pojawią się one w kwietniowym wydaniu magazynu Edge. Wieści dotyczą ulepszeń silnika Frostbite oraz samej mechaniki gry. Zapraszam do lektury.

Powyżej oficjalna okładka/grafika gry Battlefield 4! Przedstawiony żołnierz armii Stanów Zjednoczonych ma przy sobie karabin Mk14 z dwójnogiem, a w dłoni dobrze znany pistolet M1911 z latarką taktyczną. Pomarańczowe obrazki w tle wskazują na miasto, którym to najprawdopodobniej jest Szanghaj w Chinach. Kolejna wskazówka to góry, może to oznaczać mapy w stylu Alborz Mountain, a więc powrót zimowych klimatów już w podstawce. Z pojazdów widać wyjeżdżający z wody na brzeg pojazd APC, ponadto klasyczny czołg M1 Abrams.

DICE ostrzy apetyt na nowego Battlefielda, jakie jest wasze zdanie po dotąd poznanych informacjach?

 

Aktualizacja: Przygotujcie się do bitwy!

Minęło stosunkowo sporo czasu od momentu opublikowania na głównej stronie Battlefield.pl większej informacji na temat moda do Battlefielda 1942 o nazwie Forgotten Hope: Secret Weapons , co wcale nie oznacza, że przez ten czas nic się nie działo – wręcz przeciwnie.

Nie sposób zebrać w jednym newsie wszystkich wiadomości jakie ukazały się w przeciągu minionych miesięcy, dlatego tym razem skupimy się tylko na najważniejszych, tudzież najbardziej interesujących, a osoby głodnej większej ilości szczegółów dotyczących mn. widocznych poniżej pojazdów mogą zajrzeć na moddb.com

 

Przede wszystkim europejski serwer FHSW stał się dostępny dla wszystkich! Oznacza to, że mogą do niego dołączać osoby posiadające oba rodzaje wydań Battlefield 1942, tzn. zarówno tradycyjną, wydaną na krążkach CD jak i darmową wersję elektroniczną dostępną przez platformę EA Origin. Dało się to już odczuć, jako że frekwencja na wieczornych, weekendowych eventach zwiększyła się nawet o kilkadziesiąt procent.

Zważywszy na fakt, iż FHSW nie posiada trybu Singleplayer, jest to bezprecedensowa sposobność dla osób ciekawych FHSW, które chciały, ale do tej pory nie mogły spróbować zagrać.


Ponadto trzeba wspomnieć, że w listopadzie 2012 ukazała się uaktualniona wersja FHSW z numerem 0.51. Jeśli moda pobieraliście przed tą datą, należy zaopatrzyć się w nową instalkę.

Po linki i ewentualną pomoc odsyłam na nasze forum, stronę europejskiej społeczności FHSW www.fhsw-europ.ucoz.de, bądź moddb.com

 

 

General
16:43 15-03-2013
General

 

Sklep Origin przygotował w podzięce dla graczy kolejną promocję. Tym razem wszystkie tytuły są objęte zniżką nawet do 50%, tyczy to się zarówno tytułów EA, jak i innych wydawców. Oczywiście gry z serii Battlefield tradycyjnie zostały objęte promocją, a ich listę znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Dodatek Decydujące Starcie do Battlefield 3 jest tuż za rogiem:

Playstation 3 Premium: 5 marzec

PC i X360 Premium: 12 marzec

Playstation 3: 19 marzec

PC i X360: 26 marzec

 

Posiadacze konsoli SONY i usługi Premium na pewno wytrzymają do jutra, natomiast gracze korzystający z PC i konsoli Microsoftu + usługi Premium, muszą jeszcze poczekać kilka dni. Na umilenie tego czasu (bądź jeszcze bardziej spotęgowania niecierpliwości) obejrzyjcie prawie 6 minutowy gameplay z dodatku:

Pracownik sklepu GameStop za sprawą oficjalnego twittera podzielił się krótko swoimi wrażeniami z Battlefield 4: WOW! Póki co nie ma żadnych informacji nt. jakiegoś organizowanego przez EA pokazu gry, dlatego musimy wierzyć temu człowiekowi na słowo. Czy jest on jedynym który zobaczył powstające dzieło DICE, też nie wiemy. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności, tego samego dnia rozpoczęła się wyprzedaż Battlefield 3 w sklepie Origin. Szczególnie zachęcam do zakupu edycji Premium (podstawka+dodatki) której cena jest bardzo atrakcyjna.

 

LINK DO WYPRZEDAŻY

W wywiadzie którego udzielili Craig McLeod i Gustav Halling (obaj z DICE) możemy dowiedzieć się bardzo interesujących faktów odnośnie nadchodzącego dodatku do Battlefield 3. W trybie Air Superiority naraz wezmą udział 24 myśliwce, po 12 na stronę konfliktu! Głównym celem będzie kontrolowanie trzech sterowców które odegrają identyczną rolę jak flagi na lądzie. Oprócz motoru dostaniemy również dwa nowe pojazdy przeciwlotnicze, a będą to odpowiednio zmodyfikowane: Vodnik oraz Humvee. Ostatnią nowością jest tzw. "Drop Ship" - podobieństwo AC-130 z dodatku Siły pancerne. Kontrolowanie go pozwoli na desant żołnierzy i dodatkowych pojazdów.

Szykuje się więc prawdziwa gratka dla fanów podniebnych bitew!

Na jednym z fanpage’ów Facebooka natrafiłem na trzy nowe screeny prezentujące mapy z dodatku Decydujące Starcie, których jeszcze nie widzieliśmy. Dla uzupełnienia dorzucam screen pierwszej poznanej mapy. Wszystkie - w rozwinięciu newsa.

Producenci postanowili opisać szczegóły dot. nowego trybu gry który znajdzie się w dodatku Decydujące Starcie. Chodzi o tryb Capture the Flag a jego zasady są prawie identyczne jak w innych sieciowych shooterach: zabrać flagę z bazy przeciwnika i dowieźć ją do swojej. Jedyna różnica polega na odzyskiwaniu swojej flagi: jeśli zabijemy jej "nosiciela" to nie wystarczy do niej podejść by ją zwrócić. Trzeba odczekać w jej zasięgu odpowiednią ilość czasu i dopiero wtedy powróci ona do bazy. Im więcej sojuszników znajdzie się w jej zasięgu, tym mniejszy będzie czas oczekiwania. Zdobywanie wrogiej flagi będzie natychmiastowe.

Pomysł bardzo ciekawy i pozytywnie może wpłynąć na rozgrywkę, ponieważ wysiłek włożony w wykradnięcie flagi nie zostanie w jednej chwili zmarnowany. Ponadto okopanie się w pobliżu upuszczonej flagi i odpieranie ataków wroga może dostarczyć wielu emocji.

 

Udostępniono też dwa kolejne screeny z dodatku:

Kliknij by powiększyć

Motor to jeden z pojazdów jaki znajdzie się w dodatku Decydujące Starcie do Battlefield 3. Producenci cały czas pracują nad tym, aby zabawa za jego sterami była jak największa - głównie za sprawą ramp które znajdą się na czterech nowych mapach. Trzy z nich możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

 

LINK DO FILMIKU

Mapa z filmiku to "Operation Riverside", natomiast trzy pozostałe to: "Kiasar Railroad", "Nebandan Flats" oraz "Sabalan Pipeline".

Dodatkowo dwa screeny z tej pierwszej:

Kliknij by powiększyć

Na stronie DICE opublikowano ofertę pracy dla specjalisty od systemu operacyjnego firmy Apple - Mac OS X. Jak można przeczytać w opisie oferty, DICE zamierza przenieść możliwości swojego silnika graficznego również na produkt głównego konkurenta Windowsa. Czyżby kolejny Battlefield i inne gry napędzane autorskim silnikiem Frostbite trafiły na Maca? To możliwe, bowiem producenci gier coraz częściej decydują się na taki krok. Doskonałym przykładem jest firma Valve która na Maca przeniosła min. grę Portal czy też popularnego Counter - Strike′a.

Dziś EA udostępniło na swoim kanale nowy trailer z ostatniego dodatku do Battlefield 3, zatytułowanym Decydujące Starcie. Trailer przedstawia nowy, choć doskonale znany sieciowym wyjadaczom, tryb Capture the Flag. Zasady są proste: zabrać flagę z bazy przeciwnika i dostarczyć do swojej bazy, pilnując jednocześnie aby wróg nie zrobił tego samego. Jak widać na trailerze, rozgrywka przebiega w bardzo szybkim tempie, a sprzyjać będą temu zapewne duże (lub tylko długie) mapy. Drugim nowym trybem będzie Air Superiority który widać na samym końcu trailera. Szczegółów nie znamy ale łatwo można domyślić się, że zasady będą bardzo podobne do trybu Tank Supieriority z dodatku Siły pancerne, ale tym razem zawalczymy o kontrolę przestrzeni powietrznej. Zapraszam do oglądania:

 

[1]      «      11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21      »      [271]