Aktualności

Producenci dotrzymali słowa i udostępnili pierwszy zestaw natychmiastowych odblokowań. Za pomocą paru kliknięć możecie odblokować wszystkie pistolety, a użytkownicy usługi Premium - karabiny wyborowe. Oferta jest ograniczona czasowo i po jej wygaśnięciu otrzymacie możliwość odblokowania granatów i strzelb (strzelby tylko dla Premium). Daty i instrukcje w rozwinięciu.

Dodatek Second Assault (pl. Drugie Uderzenie) jest od godziny 10:00 dostępny dla użytkowników usługi Premium. Dodatek ważący ponad 5 GB powinien automatycznie pobrać się wam po uruchomieniu programu Origin. W przeciwnym razie sprawdźcie ręcznie dostępność aktualizacji.

Rozszerzenie będzie dostępne dla wszystkich 4 marca. Przypominamy też, że już za około miesiąc pojawi się dodatek Naval Strike o którym przeczytacie TUTAJ.

Graliście już? Jak wrażenia z nowych, odświeżonych map?

Z dniem dzisiejszym pojawił się nowy patch do Battlefield 4 - to jednak chyba najmniej zaskakująca wiadomość. Potwierdziły się bowiem plotki o premierze dodatku Second Assault, a jakby tego było mało - poznaliśmy przybliżoną datę premiery i zawartość dodatku Naval Strike. Szczegóły w rozwinięciu newsa!

 

 

Mamy zaszczyt ogłosić rozpoczęcie zapisów do pierwszej kampanii Forgotten Honor Tournament, realizowanej w środowisku moda Battlefield 1942: FHSW. Drużyny Aliantów oraz sił Osi niecierpliwie czekają na każdego rekruta, aby ochoczo poprowadzić go razem z resztą zespołu, wprost do zwycięstwa!

 

Gospodarzami Turnieju jest społeczność FHSW Europe, wraz z ekipą Forgotten Honor, zaufanym i doświadczonym organizatorem wielu rozgrywek turniejowych, odbywających się w szerokim spektrum gier oraz ich modyfikacji, mn. Forgotten Hope 1 & 2. Są to międzynarodowe środowiska graczy, przez nich stworzone, rozwijane oraz utrzymywane.

 

Tematyką turnieju będą największe starcia lądowe wojsk III Rzeszy i Armii Radzieckiej, z lat 1943-44. Wciel się w żołnierza Wehrmachtu i broń III Rzeszy do ostatniej kropli krwi mając do dyspozycji ogromne Tygrysy Królewskie, lub zostań radzieckim sołdatem i wyzwól uciskane narody spod władzy okupanta, przy wsparciu artylerii i oddziałów pancernych.

 

Polscy gracze mają możliwość dołączenia do polsko-języcznego pododdziału, który nosi nazwę jednej z historycznych, polskich jednostek, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą zespołową na najwyższym poziomie, do uczestnictwa w tym niebagatelnym wydarzeniu. Pierwsza potyczka "rozpoznawcza" już w tą sobotę, 15 Lutego od godziny 19:00

Chciałbyś wziąć udział? Nie wiesz o co chodzi? Więcej informacji znajdziesz w rozwinięciu tego newsa, lub na forum


W najbliższą środę do polskich księgarń trafi powieść „Battlefield 4: Odliczanie do wojny” autorstwa Petera Grimsdale’a, nad którą patronat medialny objęło Battlefield.pl. W rozwinięciu do tego newsa znajdziecie kolejne informacje na temat książki oraz pierwszy z trzech fragmentów, również w formie nagrania w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

 

 

Przeczytajcie / wysłuchajcie go uważnie, gdyż w ciągu najbliższych kilku dni będziemy mieli dla Was pierwszy konkurs, w którym do wygrania będzie jeden z dwóch egzemplarzy Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Pytanie konkursowe z pewnością będzie związane właśnie z nim!

Długo wyczekiwane sterowniki firmy AMD dodające obsługę Mantle są już dostępne. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Mantle to zapraszam do ostatniego newsa. Natomiast jeżeli Battlefield 4 nie wystarcza wam do testowania nowej technologii firmy AMD, to polecam pobrać darmowy benchmark pokazywany na przedpremierowej prezentacji Mantle - pozwoli on porównać wam wyniki DirectX’a i Mantle.

 

Sterowniki AMD Catalyst 14.1 Beta

 

Star Swarm - darmowy benchmark z obsługą Mantle

Nowy patch który się wam dziś ściągnął lub dopiero ściągnie, przynosi ze sobą długo oczekiwanego konkurenta DirectX’a - Mantle firmy AMD. Nowa poprawka to także zmiany dotyczące samej gry, patch ma przede wszystkim na celu przygotowanie gry na nadejście dodatku Second Assault. Krótko o zmianach w patchu i nieco obszerniej o tym jak włączyć Mantle, jakie są jego wymagania i czy warto było czekać na jego nadejście - w rozwinięciu.

 

Studio DICE w ramach podziękowania i kolejnego już wynagrodzenia za swój produkt pełen błędów, zapowiada miesiąc podziękowań który zacznie się już od 1 lutego. W tym okresie na wszystkich graczy logujących się do gry czekają przeróżne atrakcje. O wszystkich z nich przeczytacie w rozwinięciu newsa.

Już niebawem na półki polskich księgarń trafi kolejna książka oparta na motywach gier serii Battlefield: po niezwykle ciepło przyjętej powieści Andy’ego McNaba i Petera Grimasdale’a Battlefield 3: Rosjanin wydawnictwo Insignis w ręce czytelników odda samodzielne dzieło autora w/ w duetu, zatytułowane Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Oficjalna data premiery tej książki to 5 lutego 2014.

 

 

Tak jak w przypadku Battlefield 3: Rosjanin tak i teraz, Battlefield.pl jest patronem medialnym powieści związanej z serią Battlefield. Już wkrótce na łamach portalu znajdziecie więcej informacji na temat tego tytułu oraz konkurs z nim związany. Stay tuned!

Dziś pojawiła się pierwsza łatka 2014 roku do Battlefield 4. Po zmianach wnioskujemy, że nie jest to ta poprawka o której pisaliśmy wczoraj - DICE raczej nie rzuca takich słów na wiatr, więc pewnie zapowiedzianych zmian doczekamy się w niedalekiej przyszłości. A co ze sobą przynosi nowy patch? O tym w rozwinięciu...

Wiele razy pewnie zastanawialiście się gdzie podziała się hucznie reklamowana funkcja Levolution, której nie ma w dodatku China Rising. Jak się okazuje początkowo na mapach z dodatku miały znaleźć się efekty atmosferyczne ograniczające widoczność. Mapa Altai Range miała dostać burzę śnieżną, Silk Road burzę piaskową, a mapa Guilin Peaks gęstą mgłę. Wskazują na to pozostałości po tych efektach, w postaci plików dźwiękowych. Wskazują też one na inne wycięte rzeczy, takie jak możliwość wchodzenia i wychodzenia z trybu Dowódcy jak w BF2, czy też taki drobiazg jak gratulacje składane przez głos żołnierza przy awansie na wyższy stopień doświadczenia.

Nie wiadomo dlaczego studio DICE zdecydowało się na taki krok przy produkcji pierwszego z dodatków. Optymalizacja raczej nie była tego powodem, bo przecież w dodatku Second Assault który jak narazie wylądował tylko na Xbox One, również znajduje się się mapa z burzą piaskową - Gulf of Oman.

Z innych niedawnych informacji warto wspomnieć o zbliżającym się patchu który skupi się na poprawkach w balansie karabinów wyborowych, granatów i śmigłowców. Tryb Widza również ma doczekać się pewnych udoskonaleń.

Falstart Mantle dla Battlefield 4 - konkurent DirectX’a tworzony przez AMD miał pojawić się pod koniec grudnia 2013 roku. Niestety Battlefield 4 jest tak dziurawy, że implementacji Mantle doczekamy się najwcześniej w tym miesiącu. Jest na co czekać bowiem z Mantle wydajność BF4 wzrasta nawet o 45% (źródło).

Nadszedł czas ostatecznego podsumowania czyli podajemy listę zwycięzców Świątecznego Konkursu Battlefield.pl i Microsoft.

Dla każdego zdeklarowanego miłośnika serii Battlefield pytania może nie były trudne ale o dziwo, wiele odpowiedzi było, niestety niepoprawnych.  Tym milej jest nam zaprezentować listę nagrodzonych:

 

Nagrodzeni

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [272]