Aktualności

Gwiazdka już niedługo a wielu z nas ogarnia świąteczna atmosfera. Być może nie każdy z nas znajdzie pod choinką wyczekiwane prezenty ale tutaj mamy dla Was miłą niespodziankę.

Redakcja Battlefield.pl wraz z polskim oddziałem firmy Microsoft, ma dla was garść prezentów, które musimy rozdać do Świąt Bożego Narodzenia.

Od jutra rozpoczynamy nowy Konkurs na naszym portalu. Do wygrania Będą myszki Microsoft Comfort Mouse 6000 i kamerki internetowe Microsoft LiveCam NX-3000 oraz Microsoft LiveCam VX-1000.

Wystarczy odpowiedzieć na proste pytania i nagroda jest wasza. Zachowajcie więc czujność i przeglądajcie stronę główną Battlefield.pl bo niebawem mogą się ukazać pytania.

Po ostatniej deklaracji wydawcy, studio DICE przyspieszyło tempo prac mających na celu poprawę gry. Dziś ukazał się kolejny patch do wersji pecetowej, który ma wyeliminować najbardziej irytujący problem - zawieszanie się gry. Poza tym pojawiło się kilka innych poprawek o których przeczytacie w dalszej części newsa.

Battlefield 4 od premiery boryka się z wieloma irytującymi problemami. Na nic zdały się patche, bowiem gracze dalej zostają wyrzucani z serwerów, szwankuje kod sieciowy i wiele innych rzeczy. Jakby tego było mało wiele osób ma dodatkowe problemy po premierze dodatku Chińska Nawałnica - niektórzy nawet nie mogą w niego zagrać mimo posiadania usługi Premium.

Przedstawiciel wydawcy gry - EA, ogłosił wstrzymanie produkcji wszystkich zapowiedzianych dodatków, aż do naprawienia problemów z grą co jest zadaniem producenta - EA DICE. Firma dziękuje graczom za wsparcie i zapewnia, że wyeliminowanie błędów jest ich priorytetem. Dlaczego więc dodatek Chińska Nawałnica został wydany? Ponieważ był on już gotowy wcześniej a twórcy chcieli dotrzymać obietnicy którą złożyli osobom zamawiającym pre-order i usługę Premium.

Na tej stronie mają być publikowane wszystkie informacje dot. łatania gry. Dziś ukazał się patch dla konsol Playstation 4 i 3. Pozbywa się on tzw. "one hit kill", crashów spowodowanych dużą ilością przyjaciół na PSN a także pozwala na nagrywanie prócz samego obrazu - dźwięku.

Można by rzec - lepiej późno niż wcale. Ciekawe tylko czy DICE faktycznie skupi się na poprawie błędów, czy jest to może zagranie mające uspokoić lecącą w ich stronę krytykę. Wcześniej w wyraz "wdzięczności" graczy, producent gry został wyrzucony z jednego z serwerów:

Dziś rano swoją oficjalną premierę miał dodatek Chińska Nawałnica do Battlefield 4. Dzisiejsza data dotyczy tylko posiadaczy usługi Premium, pozostali z was (pre-order lub osobny zakup) będą musieli poczekać do 17 grudnia. Dodatek waży ponad 4 GB i wprowadza 4 nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej, nowe pojazdy, tryb Bitwy Powietrznej oraz nowe uzbrojenie. Premierze dodatku towarzyszyło też wydanie nowego patcha mającego na celu pozbycie się kilku bugów, m.in tzw. "one hit kill", problemów z dźwiękiem czy usunięcie efektu rozmycia wprowadzonego w ostatnim patchu. Z okazji premiery dodatku studio DICE opublikowało nowy "filmowy" trailer - na nim zobaczycie chociażby bombowiec czy też tryb Bitwy Powietrznej.

W sieci pojawiły się już filmiki ze wszystkich czterech map dostępnych w dodatku China Rising, który zadebiutuje 3 grudnia dla posiadaczy usługi Premium. Dodatek poza mapami wprowadzi nowe uzbrojenie, motor a także Bombowiec który będzie odpowiednikiem Kanonierki z podstawowych map. Oznacza to, że dzięki kontroli centralnego punktu, nasz Dowódca będzie mógł go wezwać nad pole bitwy. Wszystkie mapy wraz z filmikami znajdziecie w rozwinięciu.

Nowe źródła filmików już dostępne.

Ostra krytyka która od czasu premiery pełnej wersji gry (a nawet bety) zmierza w stronę studia DICE, nie odbiła się na nim obojętnie, bowiem wystosowało ono do wszystkich graczy mały odzew. Karl Magnus Troedsson - dyrektor DICE, w imieniu całego studia zapewnia, że zdaje sobie ono sprawę z problemów i pracuje nad ich wyeliminowaniem.

W ramach przeprosin w dniach 28 listopada - 5 grudnia doświadczenie w rozgrywkach sieciowych będzie naliczane podwójnie. Dodatkowo 5 grudnia wszyscy którzy zalogują się do trybu sieciowego otrzymają lunetę z trzykrotnym powiększeniem do pistoletu M1911 - ten dodatek był dostępny tylko dla pracowników DICE. Dotyczy to wszystkich platform na których dostępna jest gra.

 

Pragniemy również przypomnieć, że tryb Dowódcy jest już od jakiegoś czasu dostępny na tabletach wyposażonych w system iOS (6.1 lub nowsze) oraz od dwóch dni - na tablety z systemem Android. Odpowiednią aplikację możecie pobrać z iTunes lub Google Play. Wymagania sprzętowe i FAQ znajdziecie pod tym adresem KLIK.

Jest i nowy materiał wideo z dodatku Second Assault. Tym razem prosto od DICE, bowiem jest to oficjalny zwiastun rozszerzenia które przypomnijmy, wprowadzi 4 odświeżone mapy z Battlefield 3: Gulf of Oman, Operation Metro, Caspian Border i Operation Firestorm. Jak prezentuje się Metro możecie zobaczyć tutaj, natomiast pozostałe mapy z funkcją Levolution poniżej. Dodatek zadebiutuje najpierw na konsolach Xbox One już jutro (tj. 22 listopada), nie wiadomo jednak kiedy ukaże się on na pozostałych platformach.

Gdyby łatanie błędów szło im tak dobrze jak produkcja trailerów...

W sieci pojawił się filmik ukazujący każdy aspekt nowego-starego Metra mającego pojawić się w dodatku Second Assault do Battlefield 4. Wszystkich przeciwników tej mapy powinien pocieszyć fakt, że poczyniono na niej wiele zmian. Są to zarówno zmiany graficzne, dodanie funkcji Levolution a także nowe drogi do celu. Powinny one sprawić, że rozgrywka stanie się bardziej taktyczna, a nie jak dotąd przypominająca konkurs kto wrzuci na schody najwięcej granatów. Listę nowości i filmik znajdziecie w rozwinięciu.

General
12:41 19-11-2013
General

Jak prezentuje się Battlefield 4 ponad dwa tygodnie po premierze? Raczej nie wiele przez ten czas się zmieniło. Mam nadzieję, że w poniższej recenzji znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania i pomoże wam to w ostatecznej decyzji o zakupie (bądź nie kupowaniu) gry.

 

Jak dobrze pamiętacie, w związku z nadchodzącą premierą Battlefield 4 ogłosiliśmy Konkurs "Pokaż, że jesteś gotowy na Battlefield 4!" Co należało zrobić aby wygrać dość ciekawą nagrodę? Wystarczyło wysłać do Nas, pracę w formie filmiku, komiksu, zdjęcia lub ewentualnie krótkiej historię ze zdjęciami, w której mieliście pokazać, że jesteście gotowi na najnowszą odsłonę serii. Po wyniki zapraszamy do środka! :)

Dziś (14 listopada) Battlefield 4 w wersji na PC otrzyma długo oczekiwaną aktualizację. Głównym jej celem będzie usunięcie licznych błędów, a w szczególności:

1) Poprawienie stabilności gry Po aktualizacji powinien zniknąć problem zawieszania się gry.

2) Wyeliminowanie problemów z synchronizacją sieciową Naprawiliśmy błąd z opóźnieniami, który sprawiał, że gracz mógł zostać zabity, gdy schował się już np za ścianą.

3) Udoskonalenie funkcji „wygładzania” danych sieciowych EA/DICE zrobiliy kilka ulepszeń do tej funkcji. Funkcję tą można odnaleźć w opcjach (w menu „rozgrywka”). Reguluje ona płynność animacji w stosunku do przemieszczania się innych graczy.

Zachęcamy do poeksperymentowania z tą opcją, gdyż odpowiednie jej ustawienie może poprawić rozgrywkę. Aktualizacja zostanie opublikowana o godzinie 11:00 czasu polskiego. Origin powinien automatycznie pobrać najnowszą łatkę do gry. Jeżeli jednak ta funkcja nie zadziała, możesz własnoręcznie to uczynić klikając PPM (Prawym przyciskiem myszy) na ikonę Battlefield 4 w Origin i następnie w „sprawdź aktualizacje”. W tym samym czasie, przez godzinę, dostęp do strony Battlelog może być utrudniony.

Wiemy już, że dodatek Second Assault zaoferuje nam cztery mapy z Battlefield 3 "wyposażone" w elementy funkcji Levolution. Teraz wiemy nieco więcej - dodatek przyniesie ze sobą nowości obecne w dodatku Decydujące Starcie do BF3. Motory i tryb Capture the Flag to główne z nich. Miłośnicy piechoty otrzymają pięć nowych broni: F2000, MP7, L85, AS VAL, RPK-74M. Nie zabraknie też nowych pojazdów, jednak o tych nic nie wiemy.

Jak zapowiadano już wcześniej, użytkownicy Xbox One otrzymają dodatek wcześniej, bo już 22 listopada. Nie wiadomo kiedy pojawi się on na pozostałych platformach.  Niestety jeśli nie posiadacie usługi Premium, to za za mapy i bronie z poprzedniej odsłony gry będziecie musieli zapłacić.

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [272]