Aktualności

Dzisiejszy dzień otwiera nowy rozdział serii gier Battlefield, gdyż właśnie zapowiedziano nową grę z gatunku - Battlefield 5, z tytułem stylizowanym na Battlefield V. "Piątka" wraca do korzeni marki, sięgając do czasów drugiej wojny światowej. Jak widać na pierwszym trailerze, nowa gra wydaje się mieć dużo luźniejszy klimat niż pradziadek serii, Battlefield 1942. Fakt ten mocno podzielił fanów, o czym świadczą ich oceny i komentarze pod tym filmem (do obejrzenia poniżej). Być może takie swobodniejsze podejście do tematu jest jedynie oznaką nowych czasów? Na razie mamy tylko garstkę potwierdzonych informacji na temat nowego beefa, m.in. powrót trybu kooperacji, brak tzw. przepustki sezonowej, czy możliwość budowania własnych konstrukcji typu barykady podczas samej rozgrywki.

 

 

Nadciągnęły bardzo przykre wieści dla fanów Battlefield 2, Battlefield 2142 i Battlefield Heroes. Właściciel działającej ponad trzy lata usługi Revive Network otrzymał list od prawników Electronic Arts, w którym został poproszony o zaprzestanie dystrybuowania własności intelektualnej EA w postaci plików gier oraz o zaprzestanie używania na swojej stronie zarejestrowanych znaków towarowych dotyczących ww. gier. Choć treść listu nie mówi wprost o żądaniu wyłączenia całego serwisu, Spencer, a więc osoba głównodowodząca projektem, zadecydował o jego całkowitym wyłączeniu.

 

W związku z tym, na tę chwilę została już wyłączona możliwość pobierania klienta Revive oraz plików gry za jego pomocą. Battlefield Heroes stał się całkowicie niedostępny do grania, natomiast gry BF2 i BF2142 działają jeszcze osobom posiadającym zainstalowanego klienta, ale będzie tak tylko do 17 listopada, kiedy to planowane jest wyłączenie tzw. master servera obsługującego ww. gry. Wyłączono już również forum całej fanowskiej sieci. Więcej w rozwinięciu.

Oto nowy trailer Battlefield 1, udostępniony z okazji trwających targów E3.

 

 

Poznaliśmy już nową grę z serii Battlefield. Niemal 11 lat po premierze Battlefield 2, będziemy mogli zagrać w... Battlefield 1! Akcja gry będzie się toczyć podczas pierwszej wojny światowej. W przeciwieństwie do prekursorki całej serii, gry Codename Eagle, BF1 nie przedstawi nam alternatywnej wersji historii, a oprze się na autentycznych wydarzeniach. W grze zobaczymy wszystko to, z czym kojarzy się większości z nas pierwsza wojna światowa: zeppeliny, wielopłatowe samoloty, pierwsze czołgi, walka wręcz przy pomocy szabel lub łopat, wojna pozycyjna w okopach, jazda na koniach, itp. Wszystko to zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w trybie multiplayer obsługującym do 64 osób. Gra trafi na platformy PC, PS4 i X1, a jej planowana data premiery to 21 października 2016. W rozwinięciu trailer gry.

Zgodnie z informacją umieszczoną na oficjalnej stronie serii Battlefield, już 6 maja bieżącego roku poznamy nową grę z szanowanej przez nas serii. Nowy BF jest skutecznie chroniony przed wyciekami informacji na swój temat, więc o samej grze jak dotąd niczego nie wiemy. Na dobrą sprawę nie znamy nawet jej oficjalnej nazwy, choć można domniemywać, że będzie to Battlefield 5. Do tej pory pojawiły się dwie plotki na temat czasów, w jakich toczona będzie rozgrywka nowego tytułu. Jedna plotka mówi o czasach pierwszej wojny światowej, druga zaś mówi o czasach futurystycznych (kontynuacja Battlefield 2142). Jak jest naprawdę - przekonamy się wkrótce.

Złe wieści dla fanów Battlefield Heroes i Play4Free. Jak ogłosiła dziś EA, z dniem 14 lipca br. wsparcie i utrzymywanie obu tych tytułów zostanie zakończone. Z dniem dzisiejszym została zablokowana możliwość zakładania nowych kont do tych gier, nie można już też kupić specjalnej waluty Funds. Nie dostaniemy zwrotu pieniędzy za wirtualne pieniądze i przedmioty, które już się kupiło. Dlatego zachęcamy wszystkich, by w ciągu najbliższych 90 dni pograli sobie w oba te tytuły, gdyż jest już na to ostatnia szansa. Zachęcamy też graczy, by wydali w sklepie wszystkie swoje Fundsy, które mogły zostać na koncie, gdyż potem nie będzie można ich użyć. Na pocieszenie dostaliśmy duże zniżki na tzw. asortyment premium. Oficjalnym powodem porzucenia obu gier jest spadek ich popularności na przestrzeni lat. Dla przypomnienia, gra Battlefield Heroes została wydana w czerwcu 2009 roku, a Play4Free w kwietniu 2011 (w formie otwartej bety).

Premiera gry Battlefield Hardline już za ponad miesiąc. Obecnie trwają drugie beta testy trybu wieloosobowego, ponadto producenci postanowili już nieco wcześniej podzielić się najważniejszymi informacjami na temat swojej gry. Zapraszam do dalszej części newsa gdzie poznacie listę map i trybów gry, wrażenia z testów wersji Beta a także opis trybu singleplayer.

Jeśli w oczekiwaniu na kolejnego Battlefielda, powoli zbieracie pieniądze na upgrade swoich komputerów to jest to wiadomość dla Was.

Firma AMD ogłosiła właśnie że w ramach uczczenia powrotu FIX3Ra, postaci znanej z filmów AMD na kanale YouTube, dziś o godzinie 15:00 czasu polskiego na profilu @AMDRadeon na Twitterze wystartuje akcja, w ramach której będzie można wygrać jedną z 16 kart graficznych AMD Radeon™ R9 290X.

 

Akcja potrwa równo 970 minut ;) (czyli 16 godzin), a zwycięzców ogłosi sam FIX3R w drugiej części swojego wideo już w najbliższy poniedziałek. Co warto podkreślić, konkurs jest globalny i udział może każdy  wziąć każdy - wystarczy tylko śledzić wpisy na profilu @AMDRadeon na Twitterze.

 

W międzyczasie można zapoznać się z teaserem:

 

Ostatni dodatek Final Stand do Battlefield  4 miał dziś swoją premierę dla użytkowników usługi Premium. Dodatek przenosi nas na cztery nowe mapy ulokowane w północnej części Rosji. Spodziewajcie się śniegu i futurystycznych, eksperymentalnych broni, gadżetów i pojazdów. Nowości możecie zobaczyć także na nowym zwiastunie wydanym z okazji premiery dodatku:

Pozostali użytkownicy którzy zakupili dodatek poza usługą Premium, otrzymają go 2 grudnia.

Kilka dni temu DICE udostępniło nową łatkę do Battlefield 4. Jest to można powiedzieć przełomowy patch, ponieważ diametralnie zmienia on kilka ważnych aspektów gry. Główne zmiany i nowości znajdziecie na poniższym wideo w polskiej wersji językowej:

Warto też wspomnieć o dodaniu nowego trybu trudności rozgrywki uplasowanego między Normalnym a Hardcore. Nosi on nazwę Classic i jest to ukłon w stronę Battlefield 2. Przeciwnicy zaznaczani są tylko na minimapie (brak 3d spot), zdrowie i pancerz nie regeneruje się samoistnie, odradzanie możliwe tylko na dowódcy oddziału, brak widoku 3-osobowego w pojazdach, wyłączona kamera pośmiertna. Pełną listę poprawek można znaleźć TUTAJ.

Można się zastanawiać dlaczego te wszystkie zmiany nastąpiły dopiero teraz, bo ich implementacja nie wygląda na trudną. Dobrze jednak, że studio DICE zdaje sobie sprawę ze swoich błędów i jak niedopracowaną grę oddali w ręce graczy. To dobrze rokuje na przyszłość, bo złotej kury się nie zarzyna i kolejny Battlefield (nie licząc Hardline) na pewno ujrzy światło dzienne.

Temat Battlefielda 4 długo nie był poruszany przez EA DICE, ale warto było czekać bowiem dziś dostaliśmy solidną porcję informacji o ostatnim dodatku a także filmy z rozgrywki! Wiemy jak będzie wyglądał dodatek i widać w nim lekką inspirację Battlefield 2142 - śnieżne mapy i futurystyczny sprzęt. Wszystko w rozwinięciu newsa!

Na zamkniętej konferencji prasowej, którą zorganizował HyperX na tegorocznym Intel Extreme Masters pokazano nam słuchawki gamingowe Cloud, nasze zdziwienie nie miało końca. Pomijam fakt zaskoczenia, że taki producent znany raczej z rynku pamięci RAM czy dysków SSD dołączył do portfolio swoich produktów właśnie słuchawki dla graczy. I to nawet nie byle jakie ale o tym poniżej.

Kingston zadecydował by wydzielić produkty z logiem HyperX w osobną rodzinę oznaczaną już, jako HyperX bez odniesień do Kingstona. I tu pojawiają się słuchawki gamingowe HyperX Cloud, jako uzupełnienie swojej dość bogatej oferty, skierowanej dla zapalonych graczy.

Michał Bocheński, HyperX Bussines Developer Manager zapowiedział zmiany nazewnictwa i co najważniejsze ujednolicenie nazw rodzin produktów. Co więcej, produkty tej firmy mają również ładnie się prezentować, bowiem coraz częściej użytkownicy doceniają również estetykę komponentów komputera. Należy też wspomnieć, że dużo większy niż dotychczas położono nacisk na wygląd produktów, zatrudniając wziętych designerów.

1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [32]