Aktualności

General
17:57 31-12-2005
General


Koniec roku, to czas na wszelkiego rodzaju podsumowanie i tworzenie statystyk. Tak więc, czas na małe podsumowanie tego co działo się na scenie Battlefielda w Polsce. Myślę, że udało mi się wybrać te najważniejsze informacje dotyczące polskich klanów. Jeśli nie to piszcie co umknęło mojej uwadze...
Oto co wydarzyło się w 2005 roku i z czym miały związek polskie klany:

Styczeń
Rok 2005 rozpoczyna się od bardzo miłej informacji dla fanów BF'1942. Otóż 10-go stycznia rozpoczyna się Polska Liga BF'42. Chęć udziału zgłasza 13 klanów. W trzy dni później rozpoczyna się kolejny turniej - Wilda Infantry Cup II - ale już gramy w Dżungli Vietnamu.

Luty
W dniach 19-20 w Poznaniu odbywa się jedna z najlepszych imprez roku, a dokładniej Battlefield 1942 Lan Party, zorganizowane przez mcmt. Zwycięzcą okazuje się Team Enclave. Poza świetną imprezą Luty nie jest zbyt "ciekawy". Za to fani Battlefield Vietnam mają coś dla siebie, ponieważ ukazuje się jeden z lepszych filmów z BFV - "The Fallen One".

Marzec
Marzec także nie jest miesiącem, w którym dużo się dzieje. Jednak na sam koniec miesiąca przychodzi świetna wiadomość. Kończy się Infantry Cup II zorganizowany przez Clanbase, a drugie miejsce zajmuje ekipa infantry klanu Senatus PopulusQue Romanus!! Warto wspomnieć, że na meczu finałowym na TSie SPQR siedziało ~100 osób ze sceny BF

Kwiecień
Kolejny nudny miesiąc upływa pod znakiem codziennych bojów w drabinkach Battlefield 1942 i Vietnam. Kończy się także Polska Liga Bf'42. Na samym szczycie widzimy ekipę Enclave.

Maj
Miesiąc rozpoczyna się od miłej wiadomości. Klan KGW awansuje na pierwsze miejsce w rozgrywkach Battlefield 1942 - Desert Combat. Niecałe dwa tygodnie później startuje Polish Infantry Cup BF'42, do którego zgłasza się 20 ekip. Mijają kolejne dni, a z dalekiej dżungli Vietnamu przychodzi kolejna dobra wiadomość. Team Wilda zajmuje 2. miejsce w Spring Open Cup 2005 BF:V. Bardzo udany miesiąc dla polskich klanów.

Czerwiec
Od początku roku byliśmy zalewani masą screenów z najmłodszego z Battlefieldów. W końcu doczekaliśmy się wersji demonstracyjnej Battlefield 2. Od 11-go Czerwca rozpoczyna się gorączka BF2, która dalej nie spadła. W gorącej atmosferze dwa znane (jedne z najstarszych) klany na naszej scenie podejmują decyzję o połączeniu swoich sił w rozgrywkach Battlefield 2. Te klany to Final Squad oraz Senatus PopulusQue Romanus.

Lipiec
1-go Lipca startują drabinki BF:2 w Clanbase. Kilka dni później trafia do nas smutna wiadomość o zakończeniu działalności sekcji BF 1942 klanu UnKnown Fighters. Okazało się, że UKF już nie gra w BF'42, ale na sam koniec wygrywa kończący się Polish Infantry Cup. Na koniec miesiąca Team Wilda awansuje na 1. miejsce w rozgrywkach CB BF2 Conquest 32. Po dziś dzień nikt nie zmusił ich do opuszczenia tej pozycji

Sierpień
Widać, że mamy wakacje - po prostu nic się nie dzieje. Jedyne przejawy aktywności nasze klany wykazują w bojach o jak najlepszą pozycję w drabinkach Conquest 16 oraz 32.

Wrzesień
We wrześniu rozpoczyna się szkoła, a wraz z nią kończy się nieograniczona ilość czasu. Mocno odbija się to na składach oraz aktywności. Jednak na koniec miesiąca Team Wilda wygrywa Eliott-Ness Summer Cup w BF2. Poza tym jednym turniejem odbywa się pierwszy Puchar Polski w BF2 zorganizowany przez bfcentral.pl. W turnieju bierze udział dużo polskich zespołów, chociaż nie są to wszystkie klany, które w owym czasie były aktywne na scenie.

Październik
Na początku Października zaskoczenie, pojawia się informacja o fuzji klanów Gravity Zero oraz Team Enclave. Jednak z perspektywy czasu nie wychodzi to na dobre i główni zainteresowani rozchodzą się w swoje strony. Poza tym wszyscy żyją patchami do BF:2 oraz zbliżającymi się wielkimi krokami Lan Party Battlefield 2.

Listopad
Wszyscy grają w Battlefield 2, wspominają dobre czasy w Battlefield 1942, a jeden z naszych klanów uparcie gra w Battlefield Vietnam. 14-go PRGK-V w odrodzonym ladderku Vietnama awansuje na sam szczyt. Gratulacje! Listopad jest miesiącem szczególnym. Startuje niezliczona masa turnieji BF:2 - World Tournament, Open Cup, Euro Cup etc. Odbywa się także Battlefield 2 Lan Party połączone z targami Warsaw Game Show. Główna wygrana to 10.000zł. Główną nagrodę zgarnia aktualnie najlepszy klan na polskiej scenie Team Wilda.

Grudzień
Na początku grudnia wszyscy zagrywają się w nowy dodatek do BF2 - Special Forces. Jednak dla graczy BF'42 jest ciągle mało i cały czas pokazują, że staruszek jeszcze żyje. 3-go Grudnia rozpoczynają się zapisy do turnieju Infantry BF'42 organizowanego przez klan PKT. Dzień później kończy się Yes! Double Tournament, zorganizowany przez rosyjski klan YES!. Boje toczono w trybach Conquest i Infantry, a zwycięzcą obu okazał się polski klan Senatus PopulusQue Romanus. Kilka dni później Team Wilda awansuje na 1. miejsce w CB BF2 Conquest 16. W międzyczasie w ESL powstaje Polska Liga BF2, która jednak nie cieszy się wielkim zainteresowaniem (miejmy nadzieję, że tylko dlatego że rozgrywki zaczną się od nowego roku). Koniec roku kończymy wielką awanturą o skład Team Poland do Nations Cup w Battlefield 2.

W rozwinięciu newsa małe podsumowanie dokonań polskich klanów w najpopularniejszych rozgrywkach - Clanbase Conquest Europe...

Okazuje się, że Battlefield Modern Combat ukaże się nie tylko na Playstation 2, ale także na Xbox’ a. Serwis xbox.com opublikował zrzuty ekranowe z wersji na konsolę Microsoftu.


Źródło: xbox.com
General
13:40 04-05-2004
General
Miło mi poinformować iż właśnie rozlosowane zostały nagrody w naszym konkursie sponsorowanym przez firmę Logitech i sklep internetowy H4G. Oto lista zwycięzców:

Nagrody główne: ( Myszki Logitech MX 510 )

Anna Adamkiewicz
Piotr Mierzeński
Marek Sawuła

Nagrody pocieszenia: ( Smyczki na kluczesklepuinternetowego H4G )

Marcin Budziński
Aleksander Franosz
Stefan Waligóra
Przemysław Dobrowolski
Marcin Zelek
Mikołaj Kamiński
Jerzy Mikołajczak
Marcin Tomaszewski
Konrad Grudysz
Kuba Nowotnik

Prawidłowe odwiedzi to:
- Kiedy strona Battlefield1942.pl obchodzi swoje urodziny ?
28.08

- W którym modzie do Battlefield 1942 występują Polacy ?
Forgotten Hope

- Jaką rozdzielczość ma myszka Logitech MX 510 ?
800 dpi

Nagrody zostaną wysłane pocztą. Gratulujemy wygranych. Już niedługo kolejne konkursy.
EA opublikowała nowe widoki z Battlefield "Modern Combat". Dla przypomnienia dodam, że jest to gra, która ukaże się tylko na konsolę PlayStation 2.
[1]      «      22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32