Aktualności

Ostra krytyka która od czasu premiery pełnej wersji gry (a nawet bety) zmierza w stronę studia DICE, nie odbiła się na nim obojętnie, bowiem wystosowało ono do wszystkich graczy mały odzew. Karl Magnus Troedsson - dyrektor DICE, w imieniu całego studia zapewnia, że zdaje sobie ono sprawę z problemów i pracuje nad ich wyeliminowaniem.

W ramach przeprosin w dniach 28 listopada - 5 grudnia doświadczenie w rozgrywkach sieciowych będzie naliczane podwójnie. Dodatkowo 5 grudnia wszyscy którzy zalogują się do trybu sieciowego otrzymają lunetę z trzykrotnym powiększeniem do pistoletu M1911 - ten dodatek był dostępny tylko dla pracowników DICE. Dotyczy to wszystkich platform na których dostępna jest gra.

 

Pragniemy również przypomnieć, że tryb Dowódcy jest już od jakiegoś czasu dostępny na tabletach wyposażonych w system iOS (6.1 lub nowsze) oraz od dwóch dni - na tablety z systemem Android. Odpowiednią aplikację możecie pobrać z iTunes lub Google Play. Wymagania sprzętowe i FAQ znajdziecie pod tym adresem KLIK.

Jest i nowy materiał wideo z dodatku Second Assault. Tym razem prosto od DICE, bowiem jest to oficjalny zwiastun rozszerzenia które przypomnijmy, wprowadzi 4 odświeżone mapy z Battlefield 3: Gulf of Oman, Operation Metro, Caspian Border i Operation Firestorm. Jak prezentuje się Metro możecie zobaczyć tutaj, natomiast pozostałe mapy z funkcją Levolution poniżej. Dodatek zadebiutuje najpierw na konsolach Xbox One już jutro (tj. 22 listopada), nie wiadomo jednak kiedy ukaże się on na pozostałych platformach.

Gdyby łatanie błędów szło im tak dobrze jak produkcja trailerów...

W sieci pojawił się filmik ukazujący każdy aspekt nowego-starego Metra mającego pojawić się w dodatku Second Assault do Battlefield 4. Wszystkich przeciwników tej mapy powinien pocieszyć fakt, że poczyniono na niej wiele zmian. Są to zarówno zmiany graficzne, dodanie funkcji Levolution a także nowe drogi do celu. Powinny one sprawić, że rozgrywka stanie się bardziej taktyczna, a nie jak dotąd przypominająca konkurs kto wrzuci na schody najwięcej granatów. Listę nowości i filmik znajdziecie w rozwinięciu.

General
12:41 19-11-2013
General

Jak prezentuje się Battlefield 4 ponad dwa tygodnie po premierze? Raczej nie wiele przez ten czas się zmieniło. Mam nadzieję, że w poniższej recenzji znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania i pomoże wam to w ostatecznej decyzji o zakupie (bądź nie kupowaniu) gry.

 

Jak dobrze pamiętacie, w związku z nadchodzącą premierą Battlefield 4 ogłosiliśmy Konkurs "Pokaż, że jesteś gotowy na Battlefield 4!" Co należało zrobić aby wygrać dość ciekawą nagrodę? Wystarczyło wysłać do Nas, pracę w formie filmiku, komiksu, zdjęcia lub ewentualnie krótkiej historię ze zdjęciami, w której mieliście pokazać, że jesteście gotowi na najnowszą odsłonę serii. Po wyniki zapraszamy do środka! :)

Dziś (14 listopada) Battlefield 4 w wersji na PC otrzyma długo oczekiwaną aktualizację. Głównym jej celem będzie usunięcie licznych błędów, a w szczególności:

1) Poprawienie stabilności gry Po aktualizacji powinien zniknąć problem zawieszania się gry.

2) Wyeliminowanie problemów z synchronizacją sieciową Naprawiliśmy błąd z opóźnieniami, który sprawiał, że gracz mógł zostać zabity, gdy schował się już np za ścianą.

3) Udoskonalenie funkcji „wygładzania” danych sieciowych EA/DICE zrobiliy kilka ulepszeń do tej funkcji. Funkcję tą można odnaleźć w opcjach (w menu „rozgrywka”). Reguluje ona płynność animacji w stosunku do przemieszczania się innych graczy.

Zachęcamy do poeksperymentowania z tą opcją, gdyż odpowiednie jej ustawienie może poprawić rozgrywkę. Aktualizacja zostanie opublikowana o godzinie 11:00 czasu polskiego. Origin powinien automatycznie pobrać najnowszą łatkę do gry. Jeżeli jednak ta funkcja nie zadziała, możesz własnoręcznie to uczynić klikając PPM (Prawym przyciskiem myszy) na ikonę Battlefield 4 w Origin i następnie w „sprawdź aktualizacje”. W tym samym czasie, przez godzinę, dostęp do strony Battlelog może być utrudniony.

Wiemy już, że dodatek Second Assault zaoferuje nam cztery mapy z Battlefield 3 "wyposażone" w elementy funkcji Levolution. Teraz wiemy nieco więcej - dodatek przyniesie ze sobą nowości obecne w dodatku Decydujące Starcie do BF3. Motory i tryb Capture the Flag to główne z nich. Miłośnicy piechoty otrzymają pięć nowych broni: F2000, MP7, L85, AS VAL, RPK-74M. Nie zabraknie też nowych pojazdów, jednak o tych nic nie wiemy.

Jak zapowiadano już wcześniej, użytkownicy Xbox One otrzymają dodatek wcześniej, bo już 22 listopada. Nie wiadomo kiedy pojawi się on na pozostałych platformach.  Niestety jeśli nie posiadacie usługi Premium, to za za mapy i bronie z poprzedniej odsłony gry będziecie musieli zapłacić.

W związku z nadchodzącą premierą Battlefield 4 mamy dla Was miłą niespodziankę. Portal Battlefield.pl ogłasza Konkurs "Pokaż, że jesteś gotowy na Battlefield 4!" Co należy zrobić aby wygrać dość ciekawą nagrodę? Wystarczy wysłać na adres e-mailowy konkurs@battlefield.pl, pracę w formie filmiku, komiksu, zdjęcia lub ewentualnie krótkiej historię ze zdjęciami, w której pokażecie, że jesteście gotowi na najnowszą odsłonę serii. Oczywiście im zgłoszenie będzie bardziej kreatywne i zwariowane tym lepiej ;).

 

Aktualizacja: Redakcja Battlefield.pl zdecydowała o przedłużeniu konkursu do dnia 15 listopada 2013. Do tego dnia można nadsyłać prace konkursowe. Podjęliśmy taką decyzję z dwóch powodów. 1) Otrzymaliśmy sporo sugestii, że w konkursie nie mogą wziąć udziału nowi/świeżo zarejestrowani użytkownicy portalu. 2) Z prac, które otrzymaliśmy jednie 6 spełniało warunki formalne; liczymy, że przedłużenie terminu pozwoli odmienić tę sytuację.


W sieci pojawił się trailer dodatku Second Assault, który doda do Battlefield 4 mapy znane z BF3: Gulf of Oman, Caspian Border, Operation Firestorm i Operation Metro. Na zwiastunie widać zmiany jakich doczekały się mapy, pojawił się także osobny materiał z mapy Caspian Border. Więcej w rozwinięciu.

Dziś oficjalna premiera Battlefield 4 ( w Polsce 31 października) a doskonale wiemy, że trybem wieloosobowym BF żyje. Zanim więc zaczniecie toczyć wirtualne boje na europejskich serwerach, warto już dziś zobaczyć jakie emocje was czekają:

 

Zobacz też:

Konkurs battlefield.pl

Nowe sterowniki i data premiery dodatku China Rising

Błędy w polskim wydaniu gry

Na platformie Battlelog możecie już sprawdzić całoroczny kalendarz dla subskrybentów usługi Premium do Battlefield 4. Najciekawszą pozycją jest oczywiście dodatek China Rising - dostępny 3 grudnia dla posiadaczy Premium. Jeżeli standard wydawania dodatków będzie taki jak w BF3, to ogólnodostępnego rozszerzenia (pre-ordery lub osobny zakup) należy spodziewać się w okolicach 17 grudnia.

Kolejna ważna informacja to weekend z podwójną ilością zdobywanego doświadczenia - 30 listopada i 1 grudnia. "Elita" dodatkowo zostanie wynagrodzona złotym pakietem bojowym, unikalnym maskowaniem i unikalnymi elementami do wyróżnienia swojego profilu przez emblemat i portret żołnierza. Plany na przyszłość to: noże, maskowania, pakiety, eventy oraz wspomniane wcześniej elementy customizacji. Nie należy zapominać o nowych dodatkach do gry, jednak nie znamy daty ich premiery ani żadnych szczegółów - te będą ujawniane w późniejszym czasie. Na sam koniec kalendarza zaplanowano też tajemniczy przedmiot; ciężko przewidzieć co szykuje dla nas DICE, może to nowa broń lub element wyposażenia?

 

Ci z was którzy już pogrywają w najnowszą odsłonę serii Battlefield i mają problemy z płynnością, lub ci którzy chcą się ubezpieczyć "na wszelki wypadek" mogą już pobrać oficjalne sterowniki przygotowane specjalnie pod BF4. W przypadku kart Nvidii notuje się wzrost wydajności nawet do 12%, u AMD jedynie do 5%.

Nvidia 331.65 WHQL - POBIERZ

AMD 13.11 Beta7 - POBIERZ

Gra w naszym kraju jeszcze nie miała oficjalnej premiery, choć zapewne w niektórych sklepach stoi już ona na półkach. Polski oddział EA zaliczył małą wtopę przy wydawaniu gry na nasz rynek. Wszystkie 3 płyty DVD które znajdziecie w pudełku oznaczone są w ten sam sposób (Disk 1). Aby rozróżnić płyty trzeba znaleźć specjalny kod umiejscowiony nad napisem Disc 1 na płycie, są one następujące:

Nośnik 1: 101110303304

Nośnik 2: 101110303305

Nośnik 3: 101110303306

 

Powyższy problem dotyczy pecetowej wersji gry, choć błąd popełniono również z płytami wersji na konsole Xbox 360. Tutaj jest on nieco inny - jedna płyta służy do rozgrywki jednoosobowej (Disk 2) a druga do rozgrywki w sieci (Disk 1). Jednak w menu gry pojawiają się błędne oznaczenia płyt, dlatego należy sugerować się tymi umieszczonymi bezpośrednio na fizycznych nośnikach. W planach jest już patch naprawiający tą pomyłkę.

[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [32]