Aktualności

Na tydzień przed premierą Battlefield 4 opublikowano nowy zwiastun TV. Ponadto do sieci wyciekły kolejne zapisy z rozgrywki z mapy Zavod 311. Mamy też ciekawe oświadczenie prezesa EA co do rozwoju marki Battlefield. Wszystko w rozwinięciu...

 

Minął już przeszło tydzień od dnia, w którym z wypiekami na twarzy i sercem pełnym nadziei, jako posiadacz usługi Premium BF3 zagrałem po raz pierwszy w Betę Battlefield 4 na kilka dni przed jej upublicznieniem. Nadszedł, więc czas na małe podsumowanie.

Beta jak to beta jest obarczona wieloma błędami i bugami, ale udostępniony build gry jest stosunkowo wczesny a jak zapewniają developerzy z DICE, obecnie pracują na zdecydowanie nowszej wersji i zdecydowanej większość błędów nie powinniśmy uświadczymy w finalnym produkcie, co mnie oczywiście ogromnie cieszy. Przyznam, że Beta Battlefielda 3 zawierała dużo więcej błędów i bugów, które istotnie nie pojawiły się w retailowej wersji gry, co napawa nadzieją na podobny scenariusz z obecną odsłoną BF.

General
11:17 10-10-2013
General

Na oficjalnej stronie Battlefield 4 udostępniono interaktywną "aplikację" która prowadzi nas przez wszystkie aspekty trybów single i multiplayer. Fabuła kampanii solowej i ważne w niej postacie, a także wieloosobowe funkcje rozgrywki, takie jak "Levolution" czy dynamiczna pogoda, to jedne z wielu dostępnych na stronie tematów. W zasadzie nie ma tam nic nowego poza poznaniem oficjalnej nazwy mapy która była roboczo określana jako "Resort" - teraz jest to "Hainan Resort". Nawet jeśli już wszystko wiecie to warto odwiedzić poniższą stronę dla samego krótkiego intra i tematu przewodniego serii Battlefield który przygrywa w tle.

Battlefield 4 Boot Camp

General
17:34 09-10-2013
General

Beta Battlefield 4 trwa już od kilku dni i cieszy się bardzo dużą popularnością, co chyba nikogo nie dziwi. Pisaliśmy już o problemach z jakimi borykała się zamknięta beta i dobra wiadomość jest taka, że 2 dni temu pojawił się patch. Zła wiadomość jest taka, że lista wyeliminowanych usterek jest bardzo mała, w dodatku nie wiele osób odczuło poprawę - wręcz przeciwnie, wiele osób po patchu nie może w ogóle uruchomić gry!

Co możecie jeszcze uczynić aby poprawić działanie gry lub w ogóle je umożliwić?

• Pobranie sterowników beta z tego newsa

• Uruchomienie Battleloga za pomocą innej przeglądarki internetowej

• Zaktualizowanie PunkBustera (Pobierz) - po instalacji konieczne jest uruchomienie programu i dodanie do listy Battlefield 4, następnie sprawdzenie aktualizacji.

• Zainstalowanie systemu operacyjnego Windows 8 - wiele osób odnotowało znaczną poprawę komfortu gry, dotyczy to głównie mikroprzycięć.

Jeśli nadal nie możecie grać (jak ja) to lepiej darować sobie betę, bo szczerze wątpię w jakieś znaczące poprawki w następnych dniach (beta trwa do 15 października).

 

A teraz dobra wiadomość dla tych którzy cieszą się grą - udostępniono tryb Obliteration (ten z losową bombą którą musimy przenieść do bazy wroga). Jeśli nie widzicie serwerów z tym trybem - pobawcie się filtrami a na pewno je znajdziecie.

General
13:56 05-10-2013
General

Gdy w połowie ubiegłego roku EA podało elektryzującą informację, że składając zamówienie przedpremierowe na Medal of Honor: Warfighter w Wersji Limitowanej dostaniemy dostęp do Bety Battlefield 4, w światku graczy wręcz się zagotowało. Chyba nikt się nie spodziewał tak szybkiego tempa prac deweloperów z DICE. Wizja nowej odsłony serii rodziła w dodatku nadzieję na produkt, który czerpałby garściami z BF2 i BF2142, z atrakcjami graficznymi, jakie zapewnia silnik gry, czyli stale rozwijany Frostbite. Oczekiwano, że w BF4 powróci też tryb dowódcy, który wspomagał działania kompanów, zrzucając im sprzęt czy zaopatrzenie, albo celnym ostrzałem artyleryjskim ułatwiał atak naszych jednostek. Miał się pojawić również tryb widza, wypatrywany szczególnie przez zwolenników rozgrywek turniejowych oraz tropiciele cheaterów.

EA ma dla was konkurs! Jeśli lubicie filmować lub fotografować swoją rozgrywkę, to ten jest on właśnie dla was! Wystarczy uwiecznić jakiś ciekawy moment który przytrafił wam się w becie Battlefield 4. Jeśli lubicie pisać, też macie szanse - autorzy najlepszych wpisów na facebooku i historyjek wysłanych na email, też biorą udział w konkursie. A jest o co walczyć, bo każdego dnia macie szansę wygrać cyfrową kopię Battlefield 4 + zestaw gadżetów. Ponadto w puli nagród są 3 karty graficzne firmy AMD a także komputer!

Szczegóły konkursu znajdziecie pod TYM adresem. Powodzenia!

Wielu uczestników bety Battlefield 4 boryka się z problemami technicznymi, takimi jak klatkowanie gry czy niekończące się ładowanie mapy. DICE uspokaja i cierpliwie gromadzi wszystkie zgłoszone błędy, pracując nad ich wyeliminowaniem. Miejmy nadzieję, że dojdzie do tego już jutro w dniu otwartej bety, bo przy drugim falstarcie na DICE posypie się znacznie więcej krytyki niż teraz. Jedyne obecnie znane rozwiązanie większości problemów, to sterowniki beta do kart graficznych. U niektórych poprawiły one wydajność, a niektórym pozwoliły nawet na poprawne uruchomienie gry (a niektórym nie przyniosły one nic).

Sterownik NVIDIA: Pobierz (v.331.40)

Sterownik AMD: Pobierz

Oba sterowniki są w fazie testowej, więc pobieracie je na własną odpowiedzialność.

 

Jeśli chcecie podyskutować o testach beta Battlefield 4 - zapraszamy na forum

Kilkanaście lat temu rozpoczęła się moja przygoda z grami z serii Battlefield. Jako pierwszy zawitał do mnie BF1942 w wersji Demo, dołączony w jakieś płytce z CD-Action. Niestety, mój Celeron 900MHz nie sprostał tej grze, więc mogłem tylko wsłuchiwać się w ochy i achy moich kolegów. Co dziwne, po dwóch latach pojawił się Battlefield Vietnam, który bez zająknięcia odpalił na moim komputerze i pozwalał na w miarę komfortową rozgrywkę w rozgrywce z botami. Pojawił się nowy komputer, zyskałem stały dostęp do internetu a wraz z nimi pojawiły się BF2 i niewiele dłużej po nim BF2142.

Tak naprawdę wsiąkłem w świat BF i wraz z przyjaciółmi spotykamy się na komunikatorze i grywamy razem w kolejne odsłony produkcji z DICE. Z niektórymi spotykam się na polu bitwy już od siedmiu lat. Z kolejnymi latami, zmieniamy sprzęt i komunikatory (TS2->Mumble->TS3)przybywa doświadczenia i choć skill wciąż na tym samym poziomie to miłość do kolejnych Battlefieldów nie mija.

Jak na starego miłośnika tej serii, uważnie przypatruję się zajawkami i wszelkim informacjom dotyczących najnowszego dziecka ze szwedzkiego studia, czyli Battlefieldowi 4. Moje wielkie zaciekawienie wywołały informacje, że najnowszy BF będzie zoptymalizowany pod produkty AMD/ATI. Dziwi to tym bardziej, że to zazwyczaj to Nvidia była preferowaną kartą w Battlefieldach.

Jak już wiemy, Battlefield 4 na starcie będzie posiadał 10 map do rozgrywki wieloosobowej - każda z tych map obsłuży wszystkie 7 trybów rozgrywki. Część map już znamy z oficjalnych materiałów wideo. Jeden z użytkowników forum NeoGAF znalazł nazwy i obrazki wszystkich map dostępnych w podstawce. Nazwy niektórych map zostały wzięte z nazw plików graficznych, więc mogą to być nazwy robocze które w grze będą zmienione. Nazwy wraz z obrazkami oraz filmiki do większości map znajdziecie w rozwinięciu.

Mamy dla was złą i dobrą wiadomość odnośnie bety Battlefield 4. Zacznijmy od tej złej - beta będzie dostępna tylko w wersji 64-bitowej, więc posiadacze 32-bitowych systemów operacyjnych muszą obejść się smakiem. Dobra wiadomość to możliwość wcześniejszego pobrania jej, bo już 28 września. Dzięki takiemu zabiegowi nawet posiadacze wolniejszych łącz zdążą do rozpoczęcia testów, które przypomnijmy startują 1 października (zamknięta beta) i 4 października (otwarta beta dla wszystkich), a potrwają do 15 października. Jeśli nie wiecie czy kwalifikujecie się do zamkniętych beta testów, to zapraszamy do TEGO newsa.

Poniższy zwiastun trybu multiplayer mówi sam za siebie:

Po obejrzeniu tego materiału chyba nikt nie ma wątpliwości, że Battlefield 4 będzie bardziej epicki niż jego poprzednik.

 

Mamy też nowe informacje o becie. Panowie z DICE nieźle nas zakręcili, bowiem to zamknięta beta wystartuje 1 października, a nie otwarta. Tym samym pierwsze doniesienia z Gamescomu się potwierdzają. W zamkniętej becie udział wezmą posiadacze pre-orderów Battlefield 4 Cyfrowej Edycji Specjalnej, posiadacze Medal of Honor Warfighter w Cyfrowej Edycji Specjalnej lub Edycji Limitowanej, a także posiadacze usługi Premium do Battlefield 3. Reszta będzie mogła zagrać 4 października. Poza trybem Podboju na mapie Siege of Shanghai, zagramy również w jego mniejszej wersji zwanej Dominacją.

Przypomnijmy, że premiera gry nastąpi 29 października na PC, X360 i PS3, a także na konsolach nowej generacji w połowie listopada.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, otwarta beta Battlefield 4 zadebiutuje 1 października - miesiąc przed premierą pełnej wersji gry. Nie podano daty startu zamkniętej bety, ale powinna ona odbyć się 3 dni wcześniej. W becie zagramy na mapie Siege of Shanghai (znanej z pierwszych materiałów o grze) w trybie Podboju.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi materiałami z Battlefield 4 - TUTAJ.

Na rozgrzewkę przed jutrzejszą imprezą organizowaną przez EA Polska, mamy dla was solidną porcję filmików z gry. Poza czystą rozgrywką zobaczycie większość dostępnych broni a także dowiecie się kilku ciekawostek. Więcej w rozwinięciu.

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [32]