Aktualności


Z dniem 19-go maja 2006 roku sieć sklepów Empik wprowadzi do sprzedaży klawiaturę dla graczy Zboard.
Klawiatura Zboard jest to unikalne połączenie klawiatury multimedialnej z gamepad'em przeznaczonym dla miłośników gier. W sprzedaży będą dostępne dwie wersje klawiatury Zboard: Standard, która jest już dostępna od pewnego czasu na naszym rynku oraz najnowszy model Merc, który wprowadza trochę świeżości do tych ciekawych produktów.

Zboard Standard

"Zboard to specjalna klawiatura zaprojektowana z myślą o graczach. Jest konstrukcją jedyną w swoim rodzaju, stworzoną dla podniesienia komfortu i skuteczności. Zestaw podstawowy składa się z 3 części: bazy, nakładki standardowej oraz specjalnej nakładki do grania. Ważną zaletą Zboarda jest możliwość wciśnięcia aż 7 klawiszy naraz."
Cena: 199,90 zł

Nakładki do Zboard Standard

"Specjalne nakładki na klawiatury Zboard do gier. Posiadają wyraźne zaznaczenie komend. Specjalne klawisze makro umożliwiają wykonanie szeregu złożonych czynności poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Pogrupowanie komend w dwie łatwo dostępne strefy. Game Window Zone oraz Chat command Zone. Dostępne wzory to m.in. WoW, CoD2, BF2 i wiele innych..."
Cena: 99,90 zł

Zboard MERC

"Zboard Merc to połączenie wyjątkowej klawiatury multimedialnej z pad'em dla miłośników gier, dla których specjalnie dodano aż 34 specjalne przyciski. Unikalny kształt klawiszy zapewnia najlepszą kontrolę, a specjalne oznakowania umożliwiają błyskawiczny dostęp do głównych komend. Zboard Merc reaguje na sygnały pochodzące od 7 klawiszy wciśniętych równocześnie! Dzięki dostępowi do konfiguracji można łatwo dostosować ustawienia klawiatury do ulubionej gry i własnych potrzeb."
Cena: 179,90 złW sieci pojawił się nowy filmik pokazujący wspomniany wcześniej tryb Titans. Niestety trwa on zaledwie półtorej minuty i ciężko na jego podstawie cokolwiek wywnioskować. Jedno jest pewne. Mechy uważane przez wielu za futurystyczną wersję czołgów są jednak oddzielną klasą pojazdów. To chyba dobra wiadomość w imię zasady „Im więcej tym lepiej” ;]

Trailer
Trailer

Dzisiaj rano otrzymaliśmy małą notatkę prasową od Electronic Arts Polska na temat najnowszego dziecka DICE - Battlefield 2142. Ów notatka sprawia, że na forach pojawią się kolejne komentarze i dyskusje Dokąd zmierza Battlefield?, ponieważ to co jest nowością w nowym BFie widzieliśmy już gdzieś wcześniej, np. UT2003 i tryb Onslaught oraz na mapie Coral Sea w BF'42.

W następnym tygodniu na targach E3 Expo w Los Angeles zostanie zaprezentowany zupełnie nowy tryb rozgrywki w grze Battlefield 2142. Tryb ten został nazwany Titans i będzie pierwszym nowym trybem rozgrywki od początku Battlefield'a 1942.

Tryb Titans jest zupełnie nowym trybem w Battlefieldzie, ale czym to w ogóle jest? Titans to wielkie, ciężko opancerzone statki powietrzne, które pełnią funkcję mobilnych baz dla armii PAC oraz EU (połączone siły Rosjan, Chińczyków itp oraz siły Unii Europejskiej i USA - przyp. red.). Tytany przenoszą ogromną ilość żołnierzy, sprzętu oraz różnego rodzaju broni. Celem gry w tym trybie jest zniszczenie statku przeciwnika, zanim przeciwnik zniszczy Twój statek.

Battlefield 2142 będzie posiadał także standardowe tryby rozgrywki znane z poprzednich części, conquest oraz co-operation. Autorzy zapowiadają także, że nie zapomną o tzw. real time unlocks czy opcji stworzenia własnego żołnierza.


No cóż, pożyjemy zobaczymy...

Senatus PopulusQue Romanus to jeden z najstarszych klanów na polskiej scenie Battlefielda. Zarazem jest to jeden z najlepszych klanów na europejskiej scenie Battlefield 1942. Jednymi z największych osiągnięć SPQR są 2. miejsce w Infantry Cup II - BF'42 oraz podwójne zwycięstwo w pożegnalnym pucharze BF'42 zorganizowanym przez rosyjski klan Yes!.

W szeregach SPQR mogliśmy zobaczyć dywizje wszystkich Battlefieldów - BF'42, BF'42 Infantry, BF: Vietnam, BF 2. Jak to w życiu bywa w historii klanu były wzloty i upadki, i tak w czasach walk na polach gorącego Vietnam nie było zbyt wiele okazji, aby usłyszeć o SPQR. Jedynie wspaniała sekcja Infantry BF'42 przypominała, że wciąż są jednymi z najlepszych i należy się z nimi liczyć. Kilka miesięcy temu, na przełomie 2005/2006 roku Senat SPQR postanowił rozszerzyć swoją działalność. Podjęli bardzo ważną decyzję o stworzeniu multiklanu, który będzie w stanie walczyć z czołówką polskich drużyn jak równy z równym i z początkiem maja nowy rozdział w historii SPQR stał się faktem. Pierwsze kroki w kierunku multiklanu zostały zrobione, a wczoraj została ukończona długo oczekiwana strona klanowa. W tym momencie SPQR oficjalnie staje się multiklanem i na dzień dzisiejszy może pochwalić się sekcjami takich gier jak Battlefield 1942, Battlefield 2, Call of Duty 2 oraz CounterStrike Source.

W czasie reorganizacji rzymskich legionów, doszło do kilku poważnych zmian w szeregach Senatu. Pieczę nad całym wojskiem trzyma zespół senatorów w składzie: Dzyn, JanicQ, neoski oraz Strzelec. Nowe dywizje, nowi organizatorzy, nowi gracze - miejmy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej drogi na sam szczyt!

Zapraszam do odwiedzin nowej strony Multiklanu Senatus PopulusQue Romanus - www.spqr.pl

Życzę powodzenia oraz dużo wytrwałości w prowadzeniu Imperium Rzymskiego ku chwale!
Od kiedy oficjalnie EA przyznało się do robienia Battlefield'a 2142 co jakiś czas pojawiają się nowe screeny prezentujące ów tytuł. Tak więc oto kolejna porcja fotek mających zachęcić nas do wydania ciężko zarobionych pieniędzy


General
10:48 21-03-2006
General
Ostatnio w Internecie coraz głośniej o najnowszej odsłonie Battlefield'a oznaczonej numerem 2142. Akcja ma toczyć się w dalekiej przyszłości. Mnie specjlanie jakoś walki między galaktycznie nie kręcą i zastanaiwam się czy EA na pewno wie co robi?. Raczej wszyscy nastawiali się na drugą wersje gry obsadzonej w czasach II wojny światowej. Dostępne są już nawet 2 filmiki. Widać na nich, że nowy BF mialby ten sam engine co BF2. Chodzą także słuchy, że gra ma wyść jescze w 2006 roku. Co z tego będzie? Zobaczymy. Ja na wiele nie licze. Zapszam do obejrzenia filmików.

Filmik 1
Filmik 2
Przed chwilą dostałem informację o ankiecie, która ma na celu ukształtować projekt, który już niedługo ujrzy światło dzienne. O co chodzi? Przeczytajcie co ma do powiedzenia jeden z organizatorów LukE:

Witam!
W imieniu całego zespołu, chciałbym zwrócić się do wszystkich Czytelników Battlefield.pl , o wsparcie naszego projektu. Wasza pomoc jest konieczna, by projekt mógł w pełni sprostać wymaganiom Graczy. Przygotowaliśmy krótką ankietę, która jest poświęcona głównie grom online i rozgrywkom multi-player. Pozwoli nam to na zebranie niezbędnych informacji, które nadadzą kształt naszej pracy.
Cała ankieta zawiera 32 pytania, więc wypełnienie jej nie powinno okazać się zbyt czasochłonne. Spośród wszystkich osób, które wypełnią ankietę zostanie rozlosowany profesjonalny sprzęt komputerowy dla graczy (doskonała laserowa mysz Razer Copperhead oraz 5 fenomenalnych podkładek pod myszkę SteelPad Qck).
Zapraszam wszystkich Graczy do wzięcia udziały w ankiecie, która znajduje się pod adresem: www.gamers-magazine.pl !
Łukasz 'LukE' Puchalski


LINKI: do głównej strony projektu oraz bezpośrednio do ankiety.

Do wygrania są ciekawe nagrody, więc warto wziąć udział w ankiecie. Szkoda tylko, że tak późno dowiadujemy się o projekcie ponieważ do końca trwania ankiety pozostały tylko 2 dni!

Głosować!
General
19:13 08-03-2006
General

Każdego roku jest taki 8 dzień
Mimo, że zimowy
To piękny jak wspaniały letni sen,
Choć to tylko dzień marcowy.
W takim dniu każdy Wam życzy, co tylko może
Ja, korzystając z tej sposobności
Życzę Wam w tej białej puchowej porze
Dużo Słońca i Radości
I aby wszystko, co sobie wymarzycie się spełniło
No i żeby Szczęście na stałe z Wami było.


W imieniu redakcji Battlefield.pl składam wszystkim graczom i czytelnikom naszego portalu płci pięknej najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia Kobiet. Oby było Was jak najwięcej...;)
General
17:44 08-03-2006
General
W ostatnim czasie kilka osób złapało dziennikarskiego bakcyla i postanowiło wprowadzić nowy pomysł do uatrakcyjnienia portalu www.battlefield.pl . Po pozytywnym przyjęciu przez rzeszę fanów Battlefield'a nieustatnnie kroczą dalej rozmawiając i przybliżając nam sylwetki co raz to nowych osób, które pomagają współtworzyć scenę BF w Polsce. Tym razem przepytany został... Lailonn, który także w ostatnim czasie zajmuje się wywiadami. Prowadzącym był 90s, znany w światku BF2 jako organizator i pomysłodawca kilku ciekawych pomysłów.

Zapraszam do lektury...
General
20:31 03-03-2006
General
W ten zimny piątkowy wieczór chciałbym zaprezentować wam kolejny artykuł przygotowany przez Lailonn'a, który ostatnimi czasy postanowił solidnie przepytać zwykłych graczy. W ogniu jego pytań znalazł się jeden z bardziej znanych graczy, kto to i co sądzi o klanach ?? Przeczytajcie...

Lailonn: W tym tygodniu postanowiłem poruszyć temat klanu. Oczywiście nie chodzi mi o ten klan z Rysiem, lecz o grupkę graczy walczących pod jednym sztandarem ;] Tym oto krótkim i nietypowym wstępem zapraszam do równie nietypowej dalszej części artykułu, w którym to w ogniu pytań znalazł się
Jerry, aktualny gracz jednego z najlepszych polskich klanów Battlefield - Team Enclave.

W rozwinięciu newsa, calusieńki wywiad, bez cenzury...
General
16:44 18-02-2006
General
Wczoraj ukazała się informacja o długo oczekiwanym Lan Party BF'42 w Poznaniu, zorganizowanym przez Kobrę. Jednak ledwo co zdążyłem przeczytać oficjalną informację o tej imprezie dostałem kolejną...

Niestety nie ma podanych konkretniejszych szczegółów, wiem tylko tyle ile podesłał mi w krótkiej informacji RA, CL klanu Sweet Leaf Warriors:

W dniu dzisiejszym został podjęta decyzja o prawdopodobnej organizacji LAN party w wakacje do Szczecina mam nadzieje zjadą się znowu najlepsi gracze w całej Polsce, by zmagać się na wirtualnej arenie Counter-Strike, FIFA 06 i może Battlefield 2.przyjedzi i dołącz do najlepszych! Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Lana - SzczecinHack.

Zbyt dużo informacji tam nie ma, ale wypada się tylko cieszyć, że może odbyć się kolejna impreza z BF w tle...


General
17:57 31-12-2005
General


Koniec roku, to czas na wszelkiego rodzaju podsumowanie i tworzenie statystyk. Tak więc, czas na małe podsumowanie tego co działo się na scenie Battlefielda w Polsce. Myślę, że udało mi się wybrać te najważniejsze informacje dotyczące polskich klanów. Jeśli nie to piszcie co umknęło mojej uwadze...
Oto co wydarzyło się w 2005 roku i z czym miały związek polskie klany:

Styczeń
Rok 2005 rozpoczyna się od bardzo miłej informacji dla fanów BF'1942. Otóż 10-go stycznia rozpoczyna się Polska Liga BF'42. Chęć udziału zgłasza 13 klanów. W trzy dni później rozpoczyna się kolejny turniej - Wilda Infantry Cup II - ale już gramy w Dżungli Vietnamu.

Luty
W dniach 19-20 w Poznaniu odbywa się jedna z najlepszych imprez roku, a dokładniej Battlefield 1942 Lan Party, zorganizowane przez mcmt. Zwycięzcą okazuje się Team Enclave. Poza świetną imprezą Luty nie jest zbyt "ciekawy". Za to fani Battlefield Vietnam mają coś dla siebie, ponieważ ukazuje się jeden z lepszych filmów z BFV - "The Fallen One".

Marzec
Marzec także nie jest miesiącem, w którym dużo się dzieje. Jednak na sam koniec miesiąca przychodzi świetna wiadomość. Kończy się Infantry Cup II zorganizowany przez Clanbase, a drugie miejsce zajmuje ekipa infantry klanu Senatus PopulusQue Romanus!! Warto wspomnieć, że na meczu finałowym na TSie SPQR siedziało ~100 osób ze sceny BF

Kwiecień
Kolejny nudny miesiąc upływa pod znakiem codziennych bojów w drabinkach Battlefield 1942 i Vietnam. Kończy się także Polska Liga Bf'42. Na samym szczycie widzimy ekipę Enclave.

Maj
Miesiąc rozpoczyna się od miłej wiadomości. Klan KGW awansuje na pierwsze miejsce w rozgrywkach Battlefield 1942 - Desert Combat. Niecałe dwa tygodnie później startuje Polish Infantry Cup BF'42, do którego zgłasza się 20 ekip. Mijają kolejne dni, a z dalekiej dżungli Vietnamu przychodzi kolejna dobra wiadomość. Team Wilda zajmuje 2. miejsce w Spring Open Cup 2005 BF:V. Bardzo udany miesiąc dla polskich klanów.

Czerwiec
Od początku roku byliśmy zalewani masą screenów z najmłodszego z Battlefieldów. W końcu doczekaliśmy się wersji demonstracyjnej Battlefield 2. Od 11-go Czerwca rozpoczyna się gorączka BF2, która dalej nie spadła. W gorącej atmosferze dwa znane (jedne z najstarszych) klany na naszej scenie podejmują decyzję o połączeniu swoich sił w rozgrywkach Battlefield 2. Te klany to Final Squad oraz Senatus PopulusQue Romanus.

Lipiec
1-go Lipca startują drabinki BF:2 w Clanbase. Kilka dni później trafia do nas smutna wiadomość o zakończeniu działalności sekcji BF 1942 klanu UnKnown Fighters. Okazało się, że UKF już nie gra w BF'42, ale na sam koniec wygrywa kończący się Polish Infantry Cup. Na koniec miesiąca Team Wilda awansuje na 1. miejsce w rozgrywkach CB BF2 Conquest 32. Po dziś dzień nikt nie zmusił ich do opuszczenia tej pozycji

Sierpień
Widać, że mamy wakacje - po prostu nic się nie dzieje. Jedyne przejawy aktywności nasze klany wykazują w bojach o jak najlepszą pozycję w drabinkach Conquest 16 oraz 32.

Wrzesień
We wrześniu rozpoczyna się szkoła, a wraz z nią kończy się nieograniczona ilość czasu. Mocno odbija się to na składach oraz aktywności. Jednak na koniec miesiąca Team Wilda wygrywa Eliott-Ness Summer Cup w BF2. Poza tym jednym turniejem odbywa się pierwszy Puchar Polski w BF2 zorganizowany przez bfcentral.pl. W turnieju bierze udział dużo polskich zespołów, chociaż nie są to wszystkie klany, które w owym czasie były aktywne na scenie.

Październik
Na początku Października zaskoczenie, pojawia się informacja o fuzji klanów Gravity Zero oraz Team Enclave. Jednak z perspektywy czasu nie wychodzi to na dobre i główni zainteresowani rozchodzą się w swoje strony. Poza tym wszyscy żyją patchami do BF:2 oraz zbliżającymi się wielkimi krokami Lan Party Battlefield 2.

Listopad
Wszyscy grają w Battlefield 2, wspominają dobre czasy w Battlefield 1942, a jeden z naszych klanów uparcie gra w Battlefield Vietnam. 14-go PRGK-V w odrodzonym ladderku Vietnama awansuje na sam szczyt. Gratulacje! Listopad jest miesiącem szczególnym. Startuje niezliczona masa turnieji BF:2 - World Tournament, Open Cup, Euro Cup etc. Odbywa się także Battlefield 2 Lan Party połączone z targami Warsaw Game Show. Główna wygrana to 10.000zł. Główną nagrodę zgarnia aktualnie najlepszy klan na polskiej scenie Team Wilda.

Grudzień
Na początku grudnia wszyscy zagrywają się w nowy dodatek do BF2 - Special Forces. Jednak dla graczy BF'42 jest ciągle mało i cały czas pokazują, że staruszek jeszcze żyje. 3-go Grudnia rozpoczynają się zapisy do turnieju Infantry BF'42 organizowanego przez klan PKT. Dzień później kończy się Yes! Double Tournament, zorganizowany przez rosyjski klan YES!. Boje toczono w trybach Conquest i Infantry, a zwycięzcą obu okazał się polski klan Senatus PopulusQue Romanus. Kilka dni później Team Wilda awansuje na 1. miejsce w CB BF2 Conquest 16. W międzyczasie w ESL powstaje Polska Liga BF2, która jednak nie cieszy się wielkim zainteresowaniem (miejmy nadzieję, że tylko dlatego że rozgrywki zaczną się od nowego roku). Koniec roku kończymy wielką awanturą o skład Team Poland do Nations Cup w Battlefield 2.

W rozwinięciu newsa małe podsumowanie dokonań polskich klanów w najpopularniejszych rozgrywkach - Clanbase Conquest Europe...
[1]      «      22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32      »      [32]