Aktualności"Co zabiło scenęBattlefielda?" Pewnie wiele razy zadawaliście sobie takie pytanie. Pierwsza odpowiedź jaka się oczywiście nasuwa to patche. Było ich coraz więcej i zamiast coś poprawiać, jeszcze więcej psuły. Ale czy to wszystko? Nie sądze. Na eSports.pl pojawił się artykuł na temat "Co zabiło scenę Battlefielda?" autorstwa Exila. Link do artykułu znajduje się tutaj.
Tekst ciekawy, oczywiście zachęcam do przeczytania.
General
16:11 10-10-2007
General
Wygląda na to, że chyba jednak tak.
Redakcja portalu o grach - www.DigitalBattle.com otrzymała na maila trzy stronicowy dokument PDF przygotowany dla inwestorów a docelowo mający ujrzeć światło dzienne w grudniu. Zawiera on podstawowe informacje na temat "nowego" BF'a.

* Zostanie wydany pod koniec 2008
* Napędzany przez(?) “Frostbite DX”
* Rozgrywka będzie się toczyć w czasach nam najbliższych( jak w BF2)
* Dostaniemy 8 map, na których będzie mogło walczyć po 40 graczach na drużynę
* Dwie frakcje, NATO i MEC (Middle Eastern Coalition)
* Takie same style gry jak poprzednie
* Większość map to mapy miejskie znajdujące się na Bliskim Wschodzie
* Drużyny i komandorzy pozostaną. Wprowadzone zostaną "Bataliony" składające się z 3 do 4 ekip.
* 5 klas Sniper, Assault, Engineer, Medic i Support
* 48 pojazdów po 24 na frakcję.
* 35 bronie po 17 na frakcje oraz 22 unlocki
* Inne unlocki takie jak różne rodzaje amunicji, kamizelki kuloodporne, hełmy, "kamuflaże" oraz "akcesoria.
* Możliwa publiczna beta latem 2008
* Sieciowy system śledzenia statystyk, nagród i "rangi jak w prawdziwym świecie".
* Opcja "Soldier", wyglądająca jak znane z MMO tworzenie kierowanej przez gracza postaci(avatary, umiejętności)
* Rankingowe serwery będą działały jeszcze przed premierą(na potrzeby testów)
* Możliwość nagrywania i oglądania dem z gier.
* VoIP, lista znajomych, możliwość wysyłania wiadomości w grze i wsparcie klanów.”
* Wbudowany aut-fix(żadnych patchy więcej!)
* Widows Vista lub OS X (a gdzie XP?!, red.)
* Zapowiedzi i teaser w styczniu 2008

Wspomina się także o mapie - “Baghdad Burning” wygląda to na dużą mapę miejską podobną do “Strike at Karkand". Silnik gry to “Frotbite DX” użyty w Battlefiled: Bad Company na PS3 i Xbox 360.

EA jak można było sie spodziewać milczy...

Dziękuje Jim'owi za informację.
General
21:27 09-10-2007
General


Redakcja HSRadio poinformowała nas o nowej odsłonie strony http://www.HSMedia.pl !
Jak można przeczytać otwarta rejestracja jest otwarta tylko do jutra do godziny 11.59 w nocy.
Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na stronie będą znajdować się archiwalne relacje z BF2/BF2142 oraz... relacje z lanów...
A zatem, należy się zarejestrować, przynieść sobie popcorn i colę, usiąść wygodnie w fotelu i oglądać relację z meczy i lanów.

HSMedia.pl
General
07:50 06-10-2007
General
Kilka dni temu jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o problemach jednego z naszych kolegów, w światku BFa znanego jako SPQR Pancho. Oczywiście polskie prawo jest tak skonstruowane, że musieliśmy wstrzymać chwilowo pomoc, jednak wszystkie formalności już zostały załatwione i możemy kontynuować zbiórkę:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Zbiórka Publiczna
PKO BP SA 90 1020 1156 0000 7002 0051 6088
z dopiskiem: darowizna na rzecz Małgorzaty Pańczyk


W imieniu redakcji Battlefield.pl oraz w imieniu Małgosi i jej rodziców - DZIĘKUJEMY!! Za dotychczasowy odzew oraz za wszelką pomoc, nawet tą najdrobniejszą. Trzymaj się Gośka!!
General
17:18 28-09-2007
General
W grze jak to w życiu, trochę przyjemności, trochę cierpienia, lecz zawsze wszystko się jakoś układa. Tym razem mam nadzieję, że ułoży się bardzo pomyślnie, ponieważ nie możemy żyć tylko grą, a jeden z naszych kolegów potrzebuje pomocy. Znany głównie ze sceny Battlefield 1942 oraz słynnego już 2-go teamu Europy w BF'42 Infantry - SPQR Pancho, ma nie lada problem i z tego miejsca proszę w jego i moim imieniu o pomoc.

Pancho napisał: "We wrześniu 2007 dopadły Małgosię pierwsze poważne skutki tego schorzenia. Najbardziej widoczne takie jak problemy z poruszaniem nóżkami czy trzymaniem główki nie są bezpośrednio zagrażające życiu. Niestety problem z zanikaniem mięśni wpływa również na układ oddechowy, a to już może życia pozbawić. Dwukrotnie we wrześniu mieliśmy ekstremalnie niebezpieczne sytuacje, gdy ledwo udało się Gosię uratować za pomocą sztucznego oddychania i natychmiastowego usunięcia zalegających wydzielin. Dwukrotnie interweniowało pogotowie ratunkowe, a koniec końcem nasza córeczka spędziła 2 tygodnie w szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka na leczeniu. Po tym czasie uzbrojeni w pierwsze doświadczenie i pierwszą aparaturę przystąpiliśmy do opieki nad nią w domu. Opieka wymaga jednak odpowiedniego, niezwykle kosztownego sprzętu medycznego oraz regularnie wymienianego asortymentu takiego jak cewniki, sondy czy strzykawki. Jeżeli chciałbyś pomóc Małgosi w walce ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą podajemy obok namiary na konto, w którym zbieramy pieniądze na niezbędny sprzęt."

Kim jest Gosia? Otóż jest to jego półroczna córka, którą dopadła choroba Werdniga - Hoffmana, czyli Rdzeniowy Zanik Mięśni. Niestety w związku z tym problemem potrzebna jest pomoc finansowa, ponieważ kwoty potrzebne na leczenie małej przekraczają dochody rodziców... Każda złotówka jest potrzebna!

Niestety z tego co się zorientowaliśmy zabronione jest publiczne apelowanie o pieniądze (nawet na najbardziej palące potrzeby) bez odpowiedniego pozwolenia i podawania konkretnej fundacji. Ponieważ załatwianie fundacji jest w toku wstrzymujemy zbieranie pieniędzy na prywatne konto do momentu załatwienia formalności z fundacją (tydzień, dwa). Zebrane dotychczas pieniądze również tam przeniesiemy. Bardzo przepraszamy za zamieszanie, ale z powodu nieznajomości wszystkich absurdalnych zawiłości polskiego prawa powstała sytuacja jaka powstała.


Strona o Gosi oraz Gosia w szpitalu, youtube. Za wszelką pomoc dziękujemy!

Pancho z rodziną, klan SPQR, redakcja Battlefield.pl[od redakcji - jak tylko będziemy wiedzieć więcej nt fundacji, to podamy informacje, a póki co jesteśmy zmuszeni zawiesić pomoc ]
Na dzisiejszy wieczorek mam dla Was łakomy kąsek, nie koniecznie związany z BFem, lecz bardziej z całą serią gier od Electronic Arts, które dostępne są w naszym rodzimym kraju.

Otóż jeden z naszych partnerów, klan Senatus PopulusQue Romanus, postanowił przepytać nowego Community Managera firmy Electronic Arts, czyli Tomasza "Cman" Tinca. Osobą, która przepytała nowego pracownika EA Polska jest Tomasz "Vesp3r" Wawrzyniak.

Za co odpowiedzialny jest "Cman" i jak widzi swoją przyszłość w EA? Jaki jest jego stosunek do poszczególnych scen i co o nich wie? Czy możemy liczyć na kolejne imprezy Lan Party i Online? Przeczytajcie w rozwinięciu newsa...
General
12:21 28-08-2007
General
Dzisiejszy dzień dla naszego portalu jest dniem wyjątkowym. Dokładnie 5 lat temu na stronie głównej Battlefield1942.pl pojawiła się taka informacja:

"Dzisiaj nastąpiła oficjalna premiera naszej strony, jak narazie zajmuja sie nia dwie osoby MaCiel (Ja) i Aiv. Na stronie zamierzamy zająć sie każdym aspektem Battlefield 1942, forum oraz inne działy zaczną działać w przeciagu paru dni.
PS:Bądzcie cierpliwi, naprawde warto."


Od tamtego czasu zmieniały się osoby odpowiedzialne za stronę główną oraz forum dyskusyjne, zmieniła się także domena strony, od momentu wyjścia BF:Vietnam działamy pod obecną domeną Battlefield.pl. Nie zmieniło się natomiast jedno - zamiłowanie do jednej z najlepszych gier FPP jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku, do serii Battlefield.

Podczas tych pięciu lat nasz portal rozrósł się z małego fan-site'a do ogólnopolskiego portalu, największego i najstarszego traktującego o serii BF. Jednymi z naszych największych dokonań są takie rzeczy jak system Ehelion dla BF:1942 czy forum dyskusyjne, które na chwilę obecną posiada 11 142 zarejestrowanych użytkowników. Niestety, żeby nie było zbyt optymistycznie wszystko co się zaczęło, musi się kiedyś skończyć... Nie ma się co oszukiwać, seria Battlefield przechodzi powolutku do lamusa, a Electronic Arts póki co nie podaje żadnych wiadomości o ewentualnej kontynuacji serii.

...i tym optymistycznym akcentem życzę Nam i Wam kolejnych lat spędzonych razem, może doczekamy dziesięciolecia, a może i więcej. Póki co pracujemy nad małą niespodzianką urodzinową, ale jak to mówią "nie znacie dnia ani godziny"...
General
18:57 11-08-2007
General

Cheat'erzy... plaga, która dosięgneła już chyba wszystkie gry komputerowe i na dobre zadomowiła się na scenie Battlefield'a.
Szerzej o tym zjawisko napisał już jakiś czas temu w swoim felietonie Lailonn.
Ja jednak na chwilę powrócę do tematu.
Jak grzyby po deszczu na naszym forum pojawiają się tematy On jest cheat'erem!, Złapałem cheat'era, i co dalej???.
No właśnie co dalej? Owszem można napisać na forum i czekać na to aż "publika" zlinczuje oszustwa ale da to nie wiele, ot człowiek taki będzie napiętnowany dostanie(o ile mamy szczęście) bana na niektórych serwerach i koniec.
Poza przygotowaniem popcornu i coli i oglądaniem linczu(oczywiście z wielką satysfakcją wynikającą z tego, że to JA go złapałem) można wysłać raport do EA a oni powinni zrobić już resztę.
No tak, ale gdzie wysłać ten raport, jak to zrobić. Odpowiedź jest Tutaj
Donieść(jakie to ostatnio popularne słowo...) można nie tylko na cheat'era, także na kogoś kto gra na "Knife and Pistol Only Server"...
Pełną listę tego za co można przymknąć delikwenta i/lub serwer znajdziecie Tutaj

General
11:32 29-06-2007
General


Jak wszystkim wiadomo, rozgrywki Battlefield 2 na ostatnim lanie nie zakończyły się... jakaś nowa świecka tradycja zapewne W związku z tym faktem, że nagrody trzeba rozdać, a zwycięzców poznać, postanowiono że rozgrywki zostaną dokończone online.

Rozgrywki odbędą się w najbliższą sobotę (30.06.2007) i rozpoczną się o godz. 12:00. W związku z tym, że z rozgrywek wycofał się zespół Wilda D-Link #1 ich miejsce zajmie drużyna Universal Soldiers. Także zespół You <3 ma problemy kadrowe i za zgodą pozostałych drużyn skorzysta z pomocy jednej osoby z Fear Factory X-Fi nie wpisanej wcześniej do składu.

Rozgrywki będą prowadzone na neutralnych serwerach, o które postarał się Mar. Także wcześniejszy regulamin zachowuje ważność. W celu ustalenia wszystkiego możemy skorzystać z IRCa wchodząc na kanał #lan.online.

a..a..a..apdejt...
Zakończyły się już rozgrywki online i znamy końcową klasyfikację. A oto i ona:

Battlefield 2 Infantry off(on)line
Team Delta #11700 zł
Drievne k0cury1200 zł
Fear Factory X-Fi800 zł
4.Soldiers of Freedom300 zł

Zwycięzcom gratulujemy!

W tym sezonie pucharu Open Cup Spring 2007 rozgrywanego w lidze Clanbase mamy naprawdę sporo powodów do radości. Ba, można powiedzieć, że w dwóch z trzech pucharów polskie klany zdominowały rozgrywki... ale zacznijmy po kolei.

Battlefield 2 - Infantry
Dwa trzecie miejsca (1 i 3 liga) oraz jedno miejsce tuż za podium (1 liga). W trybie infantry naszym zespołom poszło najsłabiej, ponieważ najwięcej ich wystartowało, a najmniej ugraliśmy...

Premier LeagueSecond LeagueThird LeagueFourth League
goldfischeLong Range Recce PatrolTeam DamnationVegtable Storage
Team InfinityDeathlessTop Gun StorageTeam 1FA
Drievne k0curyContest of the SoulsDemony TerroruNordic Battalion
4.Fear Factory X-Fi4.GAMERT Chosen Few4.Z-Clan4.Counter Terrorist Unit.BF2


Battlefield 2 - Conquest 8vs8
Tryb conquest to dominacja dwóch polskich teamów - #SoF# w 1 lidze oraz PRGK-42 w 2 lidze. O ile SoF już w poprzednim sezonie otarł się o 1 miejsce, to dla PRGK-42 jest to powtórzenie wyczynu z czasów Battlefield 1942, gdzie zajęli taką samą lokatę w Open Cupie.
Premier LeagueSecond LeagueThird League
Soldiers of FreedomPl.Rec.Gry.Komputerowe - 1942Massive Rampage
USSR TeamTeam 1FAFuerza Asalto de Virtual
Redsky-Gaming.BF2Contest of the SoulsTeam Damnation
4.Yummy Elite Sausages4.Eternal Soldiers4.[ALPHA]


Battlefield 2142 - Conquest 8vs8
W BF:2142 totalna dominacja polskich zespołów. Do rozegrania pozostało jedno spotkanie o trzecie miejsce, gdzie FF-XFi podejmie francuski klan GT. Jeśli wygramy, to będziemy mieli polskie podium! Wcześniej w finale zmierzyły się Wilda i Delta. W lidze drugiej, drugie miejsce zajął zespół uS, który wysoko uległ niemcom z sYn.2142.
Premier LeagueSecond League
Wilda D-LinksYnbioniC.bf2142
Team DeltaUniversal Soldiers
globalteam.esportsdie.fast team
4.Fear Factory X-Fi4.FAVORIT*Wreszcie nadarzyła się okazja by sie spotkać, pogadać, pograć razem w jednym pomieszczeniu . Lan party który odbył sie w Warszawie w dniach 23 oraz 24 czerwca zapowiadał się dość ciekawie.
Jak ten Lan tak naprawdę wypadł?


Dla spragnionych informacji na temat przebiegu imprezy...

W piątek - dzień przed - największym zmartwieniem było to ile podłączyć komputerów do danego gniazdka, żeby nie spalić instalacji, ale to był tylko problem do momentu włączenia komputerów. Okazało się, że Vista jest na tyle idiotoodpornym systemem, że nie da się go aktywować offline, a co za tym idzie - włączyć! Na szczęście chłopaki sobie poradzili z problemem, przestawiając daty w biosie lub po prostu przeinstalowując Vistę. Walczyli do 5 rano...

Sobota, czyli początek rozgrywek. Do gry zgłosiło się bardzo dużo zespołów, co oznaczało tyle, że nie będzie czasu na double elimination. Okazało się nawet, że nie będzie czasu nawet na single, ponieważ panowie, na których terenie odbywała się zabawa stwierdzili, że oni zamykają i wszyscy mają wyjść W związku z tym wszyscy sobie poszli i ustalili, że spotkania ostatnich 8 zespołów odbędą się online. Swoją drogą ciekawie to się zapowiada... Jak przebiegał turniej? hm... nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Po prostu przyjechaliśmy i tyle... ekipy się zmieniały, grały jakieś mecze, ale jakoś tak wszystko odbywało się niemrawo. Na szczęście odbywający się Piknik Historyczny trochę poprawiał atmosferę wyczekiwania na mecz... podobno Delta nie zagrała ani jednego meczu aha... pozdro dla ekipy die harda, z którą zagrałem cały jeden mecz. Nie przegraliśmy do 0!! Tylko do 2!! :D

BF2142, czyli niedziela. SPQR awansowało właśnie do półfinału (stan na 12:16), ale co ciekawe nie rozegrali żadnego meczu. Inną ciekawostką jest fakt, że zespoły Wildy powinny odpaść w pierwszej rundzie, bo nie stawili się na czas na spotkanie, podobno właśnie przyjechali - a dziś gramy od 8:00 Ogólnie rzecz biorąc gramy single elimination, a rozegrano dotychczas całe dwa spotkania...

Relacja byłaby dłuższa, ale w sobotę miałem egzamin, więc przyjechałem koło 14-ej, więc straciłem dużo, żeby było śmieszniej wyszedłem przed końcem, bo nie mogłem znieść tej "nudy". Teraz właśnie siedzę w domku i piszę te pare słów, chyba nawet ruszę się na kilka minut na lana, żeby zobaczyć jak to wygląda dzisiaj. Jakaś dłuższa i bardziej szczegółowa relacja zapewne pojawi się po lanie, ale... nie wiem czy będzie sens, bo nie wiem jak zrelacjonować rozgrywki lanowe, które swój finał mają online...

Update:

Wyniki turnieju Battlefield 2142
Team Delta1700 zł
Fear Factory X-Fi1200 zł
Senatus PopulusQue Romanus800 zł
4.Wilda D-Link300 zł

[1]      «      20   |   21   |   22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30      »      [32]