Aktualności

Mody Battlefield: 2
23:12 09-08-2008
Mody Battlefield: 2


Mod znany wcześniej jako Global Conflict będzie umieszczony w Iraku. Ma on być pół-realistyczny co zapewne oznacza, że twórcy nie będą ingerowali w fizykę i mechanizm gry. Głównymi frakcjami będą: US Army, US Marines, Brytyjczycy. Ich przeciwnikami będą wojska irackie oraz buntownicy wierni Saddamowi. Mapy na jakich mają się ścierać to: Oilfields of Kirkuk, Baghdad, al-Basrah. Potwierdzone nowe pojazdy to A-10 Thunderbolt II "Warthog", M3A3 Bradley. Pojawią się też takie bronie jak Colt M1911A1 oraz RPG-7V. W modzie będzie można pograć z botami. W rozwinięciu kilka screenów.


Jest rok 1992. Do zjednoczenia Niemiec nie doszło. Od 1989 nasilają się napięcia nadgraniczne aby na początku roku 1991 doprowadzić do poważniejszego incydentu jakim było ostrzelanie żołnierzy Bundeswehr'y przez żołnierzy Nationale Volksarmee a mówiąc po ludzku kolegów z Zachodu przez kolegów z wschodu. Incydent ten spowodował postawienie obu armii w stan najwyższej gotowości bojowej. Czy rok 1992 będzie rokiem rozpoczęcia III Wojny Światowej?

Takie oto pytanie postawili sobie twórcy tego otóż moda. Jak na razie zabrali się jedynie za zmianę skinów żołnierzy i sprzętu ale obiecują, że na tym nie poprzestaną.
W rozwinięciu zdjęcia oraz filmik.


Prace nad wersją Project Reality v0.8 trwają. Opublikowana ostatnio przez Reality Team wiadomość ukazała bardzo ciekawą i efektowną zmianę. Dotyczy ona nowej zasady działania medyka. Reanimacja rannego żołnierza została wyglądem znacznie przybliżona do rzeczywistości. Aby "podnieść" kompana będziemy teraz musieli: przeprowadzić masaż serca, użyć epipen, czyli strzykawki z odpowiednią dawką adrenaliny, oraz apteczki.
Polecam filmik, dzięki któremu można zobaczyć jak to dokładnie wygląda:Wraz z wersją 0.8 modyfikacji czeka nas nowy soundtrack. Filmik przedstawiający przegląd utworów skomponowanych przez Alkali oraz PirateX'a, a odtwarzanych w trakcie ładowania mapy oraz tracklista w rozwinięciu newsa.

Wraz z dzisiejszą aktualizacją wzrasta liczba pojazdów które poznamy wraz nowym teatrem działań dla FH2. Zaprezentowano dobrze nam znany z Afryki rozpoznawczy Fieseler Storch w nowym malowaniu, oraz nowy model Sd.Kfz 251/1 w jego najliczniejszej odmianie Ausf. D:


Najciekawsza jest jednak tytułowa "rycząca krowa", czyli wyrzutnia Wurfgerät 40 zamontowana na Sd.Kfz 251/1-II "Stuka zu Fuss". Tym ciekawsza, że póki co nie ma w FH2 mobilnej artylerii.

Więcej informacji: Heulende Kuh

Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
01:02 01-08-2008
Mody Battlefield: 2

Po kilku tygodniach oczekiwania światło dzienne ujrzał pierwszy zestaw map autorstwa społeczności turnieju World at War. Zestaw składa się z sześciu zróżnicowanych plansz: Chariot, Lebanon, Messina, Nile Delta, Oil Farm, Scheldt Estuary. Cześć z nich jest zupełnie nowa, cześć została przeniesiona z Forgotten Hope dla Battlefield 1942. Łączy je akcja rozgrywana w Północnej Afryce. Afryce przedstawionej jednak w jakże odmienny sposób od tego znanego nam z Forgotten Hope 2.1. Zapraszam do pobrania i przetestowania.

Więcej informacji, oraz pliki do pobrania: www.bfewaw.com

Wątek na naszym forum: WaW Mappack

Dziś mam przyjemność zaprezentować kilka obrazków, które mam nadzieje ucieszą znużonych bezkresem piasków pustyni. Bowiem dziś wieści z zielonej Normandii. Zespół Forgotten Hope zaprezentował pierwszą z zaplanowanych dla nowego teatru działań map. "Operation Lüttich" bo tak nazywa się pierwsza mapa dla frontu zachodniego będzie przedstawiać operacje o tej samej nazwie - niemiecki kontratak przeprowadzony w sierpniu 1944 r. Dziś nie poskąpię screenów:


Więcej informacji: Desperate Counterattack

Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
00:11 26-07-2008
Mody Battlefield: 2


Wczoraj wersja 2.5 jednego z najbardziej popularnych modów do Battlefield 2, Point of Existence 2 ujrzała światło dzienne! Pełną listę zmian, które wnosi wersja 2.5 PoE2, możecie sprawdzić tutaj.

Odpowiednie linki, prowadzące do instalatora PoE2 v2.5 możecie znaleźć na stronie poniżej:

Download - Point of Existence 2 v2.5


Parę screenów z najnowszej wersji PoE2:
W tym tygodniu wracamy wraz z aktualizacja ponownie do Normandii za sprawą dwóch nowych modeli zaprezentowanych przez zespół Forgotten Hope. Tym razem coś dla pilotów: Focke Wulf Fw 190. Oraz karabin samopowtarzalny Gewehr 43, który wraz z Garandem z pewnością odmieni nieco oblicze walk piechoty na średnich i krótkich dystansach dominujących w północnej Francji.


Więcej informacji: Advanced Weapons of War

Wątek na naszym forum: Update

Wciąż trwają prace nad następną wersją pierwszego moda dla Battlefield 2 traktującego o II wojnie światowej: BattleGroup Frontlines. Tym razem twórcy zaprezentowali drugą z zapowiedzianych w patchu map: "Operation Edelweiss". Mapa ta jest konwersją mapy "Dnjepr River" z moda BG42 dla Battlefield 1942. Która została wydana pod tą samą nazwą dla BGF. Teraz jednak z powodu problemów z wydajnością została zmodyfikowana. Przedstawiać będzie walki na Kaukazie w okolicach miasta Baku:


Ciekawostką jest informacja o dodanej możliwości gry z botami na tej, jak również 3/4 innych map w modzie BGF.

Więcej informacji: www.bgfmod.com


Ekipa FH 2 nie próżnuje, miło mnie zaskakując po powrocie z letniego urlopu. Mam zatem nieco spóźnioną przyjemność zaprezentować wczesną wersje Pz.Kpfw. VI Tiger. Ten z pewnością przez wielu oczekiwany czołg, zobaczymy w akcji najprawdopodobniej na mapie Mareth Line, wraz wersją 2.15 Forgotten Hope.


Tygrysy przybyły do Afryki zbyt późno i w zbyt małej liczbie by zmienić niekorzystną dla DAK sytuacje. Pomimo tego, swoją niespotykaną dotychczas siłą ognia oraz opancerzeniem wywarły niesamowite wrażenie na wojskach alianckich. Zapowiadając rychły koniec, krótkiej przewagi jaką dawały wojskom alianckim czołgi Sherman. Jeszcze garść screenów naszego "kotka" wśród umocnień Lini Maretha:

Więcej informacji: Tigers in AfricaPrace nad Normandzkim teatrem działań w FH2 postępują konsekwentnie i typową dla ekipy moda dbałością o szczegóły. W tym tygodniu zaprezentowano nowe malowanie dla niemieckiego 88mm Flak 18/36, oraz brytyjskiej QF 25-Pounder. Wraz z jej nowym modelem przedstawiającym działo w wersji Mark IV używanej w walkach na starym kontynencie.


Myślę jednak że uwagę wszystkich przykuje coś zupełnie innego. Zaprezentowano bowiem model Raketenpanzerbüchse 54, bardziej wszystkim znanej jako Panzerschreck!


Cóż, czekając na nowy teatr działań pozostaje nam cieszyć się tym krótkim okresem przewagi Shermanów. Wraz z pojawieniem się Panzerfaustów, Panzerschrecków, oraz Panter pole walki zmieni się diametralnie.Wraz z najnowszą aktualizacją pojawiło się ogłoszenie o turnieju FH2 organizowanym przez społeczność 130th Panzer "Lehr" Division w 4 rocznice ich istnienia. Więcej o turnieju na stronie Forgotten Hope oraz 130th Panzer Lehr Website


Więcej informacji: A Stovepipe and Paintjobs


Po prawie miesiącu ciszy spowodowanej opóźnieniem w pracach ekipy tworzącej Project Reality, do wglądu dostaliśmy kolejną porcję screenów przedstawiających postępy w tworzeniu US Army. Tym razem są to: M4 z celownikiem kolimacyjnym typu M68, poprawiony transporter opancerzony M1126 Stryker, który ma teraz bardziej realistyczny kamuflaż, UH-60 Black Hawk tworzony w oparciu o fotografie oraz wskazówki jednego z grafików PR Team, a za razem pilota tego helikoptera w Iraku, oraz M2A2 Bradley IFV.

W rozwinięciu newsa porcja screenów.
[1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17      »      [31]