Aktualności


Rozpoczęły się zapisy do czwartej kampanii turnieju Forgotten Honor zatytułowanej: Rome. Podobnie jak w poprzedniej kampanii, także w tej nie mogło zabraknąć polskojęzycznej kompanii, ponownie dowodzonej przez CLavisha.

Co nowego ma do zaoferowania graczom ten najpopularniejszy w Europie turniej Forgotten Hope? Zapraszam do rozwinięcia wiadomości przygotowanej przez porucznika Borin0 z 305 Aufklärungs-Abteilung, LXXVI Panzerkorps oraz na nasze forum.W minioną niedziele rozegrany został finał turnieju 130th Panzer 'Lehr' Division. Turniej zakończyły drużyny Forgotten Honor Clanteam oraz 79th Soviet Hope. Te same, które przed kilkoma miesiącami rozpoczęły go swym pierwszym meczem. Pojedynek na który tak długo przyszło poczekać obu zespołom, miał miejsce na mapie The Battle for Sfakia w wersji dla 16 graczy. Mimo bardzo zaciętej i wyrównanej pierwszej rundy Francuzi z 79th ulegli drużynie wystawionej przez turniej Forgotten Honor 2:0.

11 vs. 11

341 : 0
Forgotten Honor ClanteamSfakia 16
99:0 (FHT BA)
Sfakia 16
242:0 (FHT GA)
79th Soviet Hope
Skład:
[F|H]Ayu
[F|H]Stransky
[F|H]Topdogger
[F|H]Dutch
[F|H]Metaxas
[F|H]Vicious
[F|H]RAnDOOm
[F|H]Deek
Polska drużyna:
[F|H]Herman
[F|H]Borin0
[SBS]WuWu84
Skład:
[79th]Sgt-D
[79th]zmorg
[79th]Argal
[79th]NiKiTa
[79th]Morane
[F|H]GyOm
=FAF= fuucdata
[79th]Pierrot62
[F|H]HansWerner
[79th]ivg
=FAF= Sirkrys


Drogę obu drużyn do finału można prześledzić na tym rysunku.

Po prawie miesięcznej przerwie zapraszam do najnowszych wieści z postępu prac nad FH2. Twórcy modyfikacji zaprezentowali dziś modele żołnierzy kanadyjskich, jakie będą użyte w FH 2.2.


Jak nie trudno zauważyć są to modele żołnierzy brytyjskich zaprezentowane miesiąc temu z nowymi teksturami.

Oprócz żołnierzy kanadyjskich, FH2.2 powiększyło się o trzy nowe bronie piechoty. Pierwsza z nich to pistolet-legenda, broń bez której nie potrafiłbym sobie wyobrazić normandzkiego teatru działań w FH2. Używany w Armii Amerykańskiej od 1911 do 1985, a także wciąż pozostający w użyciu w kilku jednostkach specjalnych Colt M1911A1 kaliber 0.45 cala. Obok niego niemniej legendarny karabin niemieckich jednostek powietrzno-desantowych Fallschirmjägergewehr 42 (FG42). Ciekawostką jest natomiast pistolet Sauer 38H używany przez Luftwaffe oraz policje.


Więcej informacji: O, Canada!
Wątek na naszym forum: Update

Rozpoczyna się osiemnasta kampania popularnego w USA turnieju Forgotten Hope 2: World at War. Podobnie jak modyfikacja na której jest rozgrywany, turniej jest stale rozwijany. Dla zainteresowanych tym co mają do zaoferowania twórcy turnieju w swej najnowszej kampanii, zapraszam do rozwinięcia newsa w języku angielskim oraz na stronę główną turnieju.

W dzisiejszych wieściach z postępu prac nad Forgotten Hope 2.2 zaledwie dwa obrazki. Myślę jednak, że ucieszą wszystkich czekających na nowy teatr działań. Bowiem pierwszy z nich przedstawia nowe modele postaci żołnierzy brytyjskich dla Normandii


Nowe modele powstały w oparciu o modele postaci żołnierzy brytyjskich z Afryki Północnej, które znamy z wersji 2.15. Zmieniono jednakże całkowicie umundurowanie, zaś ekwipunek osobisty żołnierza jest bardziej rozbudowany. Dodatkowo dla osób lubiących oglądać z bliska mundur przeciwnika nowa broń do walki w ręcz: brytyjskie narzędzie do okopywania się

Więcej informacji: For King and Country!
Wątek na naszym forum: Update

Trzecia kampania turnieju Forgotten Honor: Mare Nostrum dobiega końca. Nim ponownie przyjdzie nam zmierzyć się na frontach drugiej wojny światowej, mamy niepowtarzaną okazję do krótkiej podróży po polach i dżunglach Wietnamu. To wszystko za sprawą nowej, skróconej kampanii turnieju Forgotten Honor: Hearts of Darkness, opartej na modyfikacji Eve of Destruction dla Battlefield 2. Zapraszam do rozwinięcia news'a.

Wraz z najnowszą aktualizacją do znanego nam arsenału aliantów dołączyły nowe i mało znane karabiny Pattern 14 oraz jego wersja dostosowana w USA do naboju .30-06 Springfield: M1917 Enfield.


Pattern 14 z celownikiem optycznym zastąpi najprawdopodobniej Enfield No4 w roli karabinu wyborowego na niektórych mapach. Zaś M1917 Enfield znajdzie się na wyposażeniu w Wolnych Francuzów oraz służb pomocniczych Armii Amerykańskiej.

W zeszłym tygodniu było coś dla czołgistów, w tym coś dla pilotów. Zamieszczono obrazy przedstawiające w grze model, a także kokpit myśliwca Hawker Typhoon, którego prezentacja jakiś czas temu, wzbudziła niemałe kontrowersje na naszej stronie, co do jego skuteczności w bojowym użyciu.Więcej informacji: Breakfast at Tiffy's
Wątek na naszym forum: Update

W tym tygodniu coś dla alianckich czołgistów. Znany już nam z afrykańskiego tatru działań czołg M4A1 (oznaczenie brytyjskie Sherman II) w trzech wariantach oraz dwóch malowaniach: amerykańskim i brytyjskim.Miejmy nadzieje, że niedługo zaprezentowana zostanie również wersja z działem 76mm.

Do arsenału armii amerykańskiej, którą zobaczymy w FH 2.2, dołączyła mina przeciwpancerna M1A1 oraz przeciwpiechotna M2. Jednak najciekawszą z nowych zabawek, jest bez wątpienia ręczny miotacz ognia M1A1Więcej informacji: Barbecue Special
Wątek na naszym forum: Update

Po ciężkich tygrysach zaprezentowanych tydzień temu, dziś coś znacznie mniejszego. Ekipa Forgotten Hope zaprezentowała modele amerykańskiego granatu ręcznego Mark 2 oraz noża bojowego M3. Granat obronny Mk2 "pineapple" używany był przez Armie Stanów Zjednoczonych od 1920 do 1960 roku. Co ciekawe zaprezentowano go także w wersji granatu nasadkowego dla karabinu:


Najważniejszą nowością ostatniej aktualizacji jest jednak trzecia mapa dla frontu zachodniego: Lebisey. Przedstawiająca walki o te niewielkie miasteczko nieopodal Caen w Normandii:
Więcej informacji: Explosive New Content!
Wątek na naszym forum: Update

Zapraszam do pierwszej w nowym roku wiadomości o postępie prac nad FH 2.2. Znajdziecie w niej, znanego nam z pustyń FH 2.15 Opla Blitz w nowym, normandzkim malowaniu oraz Schwimmwagena przeniesionego z FH 0.7 i dostosowanego do silnika BF2:


Jednak najciekawszym z zaprezentowanych pojazdów, jest nowy model późnej wersji Tygrysa, w dwóch nowych malowaniach dla normandzkiego teatru działań:


Więcej informacji: Happy New Year!
Wątek na naszym forum: Update

W pierwszą rocznice wydania Forgotten Hope 2 dla Battlefield 2, twórcy modyfikacji zaprezentowali drugą mapę, z tworzonego właśnie normandzkiego teatru działań: Pointe Du Hoc

Mapa przedstawia atak drugiego batalionu rangersów na pozycje niemieckiej baterii sześciu haubic 155 mm w Pointe Du Hoc - siedem kilometrów od plaży "Omaha". Atak który miał miejsce szóstego czerwca 1944 poprzedzony został zmasowanym nalotem dywanowym na niemieckie pozycje, który nie zdołał zniszczyć całkowicie betonowych umocnień, zaś atakujące oddziały miały do sforsowania wysoki na trzydzieści metrów klif.


Więcej informacji: Scaling the Cliffs of Normandy
Wątek na naszym forum: Update

W niedawno zakończonym, drugim półfinałowym meczu turnieju 130th Panzer Lehr klan 79th Soviet Hope pokonał 2:0 drużynę z turnieju World at War. Walka miała miejsce na mapie Supercharge w wersji dla 16 graczy.

10+ vs. 10+

86:0
79th Soviet HopeSupercharge 16
(3:0 dla 79th GA)
Supercharge 16
(83:0 dla 79th BA)
World at War

Tym samym w finale turnieju zmierzą się drużyny Forgotten Honor Clanteam oraz 79th Soviet Hope.

Drogę obu drużyn do finału można prześledzić na tym rysunku.
[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [31]