Aktualności


Opadł już kurz po walkach w Nations Cup 2009, więc zapraszam do najnowszych wieści z postępu prac nad zbliżającym się FH 2.2. W tym tygodniu jeden z najliczniej wyprodukowanych czołgów brytyjskich podczas drugiej wojny światowej i chyba najbardziej oczekiwany czołg aliancki na naszym forum: Churchill Mk IV. Pojazd zaprezentowano od razu w trzech odmianach: uzbrojonej w działo 6 funtowe, armatę 75 mm oraz co ciekawe wersje AVRE wyposażoną w 290 mm moździerz "Spigot" przeznaczoną do szybkiego niszczenia fortyfikacji.


Na koniec niemieckie działa 15.5 cm K 418(f), czyli zdobyczne francuskie Canon de 155 Grande Puissance Filloux mle.1917. Wygląda na to, że będą one jednym z celów dla amerykanów na mapie Pointe du Hoc


Więcej informacji: Flying Dustbin
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
20:14 19-06-2009
Mody Battlefield: 2


Dzisiaj, kilka godzin temu, wyszedł długo oczekiwany patch do moda Project Reality.

Patch dla wersji .85 oraz pełną wersję moda w nowej już wersji 0.86 (jeśli ktoś chce zacząć przygodę z tą wspaniałą modyfikacją) można pobrać pod adresem: Reality Mod download

Pełna lista zmian dostępna jest tutaj


Natomiast oficjalna wersja manuala do najnowszej wersji PRa (na razie po angielsku) do pobrania tutaj


Jednocześnie, w przypadku pojawienia się ostatecznej wersji patcha 1.5 do Battlefield 2, wypuszczony ma być mały hot-fix przystosowujący PRa do najnowszej wersji tej gry.


Zgodnie z informacją jaka pojawiła się na oficjalnej stronie moda Project Reality, najnowsza wersja popularnego PRa pojawi się w najbliższy piątek (19.06) i będzie dostępna najprawdopodobniej w dwóch wersjach: patch do dotychczasowej wersji 0.85 oraz jako dwa pełne pliki instalacyjne dla osób, które nie mają tej modyfikacji zainstalowanej.

Pełną listę zmian wprowadzanych w najnowszej wersji moda można przeczytać na stronie PR

Najciekawsze spośród nich to niewątpliwie dodanie celownika optycznego Elcan do karabinu M249, wprowadzenie limitowania zestawów medyka i AR, zmiany w trybie Insurgency oraz wprowadzenie w oknie wyszukiwarki serwerów funkcji "Auto-deploy", która umożliwi automatyczne dołączenie do pełnego serwera jak tylko zrobi się na nim wolne miejsce.Mam dziś przyjemność ogłosić wyniki pierwszego Forgotten Hope Nations Cup 2009, którego rozgrywki odbyły się wczoraj wieczorem. Przyjemność to tym większa, że zwyciężyła drużyna z Polski: Team Poland 1 (Polish Soldiers). Która nie odniosła ani jednej porażki tego wieczoru. Pokonując na swej drodze drużyny: Węgier, Niemiec, Beneluksu, a także w bratobójczym pojedynku wieńczącym główną drabinkę z drugą polską drużyną: Polish Regiment, by w finale zmierzyć się ponownie z drużyną Węgier, która wygrała drabinkę przegranych.Zapraszam do nieco spóźnionych, ale myślę, że interesujących wieści z postępu prac nad FH 2.2. Zaprezentowano bowiem modele żołnierzy niemieckich - w tym także wersje modelu z mundurem pokrytym kamuflażem:


Biorąc pod uwagę, że modele graczy były dotychczas jednym z najbardziej pracochłonnych elementów i pojawiały się jako jedne z ostatnich, to wygląda na to, że prace nad FH 2.2 zbliżają się do końca. Mam nadzieje, że już niebawem ujrzymy modele żołnierzy amerykańskich.

Na koniec pragnę przypomnieć, że rozgrywki pierwszego Nations Cup Forgotten Hope rozpoczną się dziś o godzinie 19:00 naszego czasu. Do zobaczenia na polu walki

Więcej informacji: Infanterie Greift An!
Wątek na naszym forum: Update

Kilka tygodni temu pisałem, że zaprezentowany czołg lekki M5A1 nie jest spełnieniem marzeń alianckich czołgistów. Za to dzisiejsza aktualizacja z pewnością ucieszy pancerniaków zjednoczonego królestwa. Ekipa FH 2 zaprezentowała nowe modele czołgu Sherman V, jak Brytyjczycy nazywali amerykańskie czołgi M4A4 o przedłużonym kadłubie, wymuszonym przez silnik Chryslera.


Jednakże bardziej interesująca niż sam czołg jest jego modyfikacja przeprowadzona przez Brytyjczyków, czyli słynny Sherman VC Firefly, uzbrojony w jedno z najlepszych dział przeciwpancernych drugiej wojny światowej - brytyjską 17 funtówkę


Przypominam o trwających zapisach do pierwszego Nations Cup Forgotten Hope 2, który zostanie najprawdopodobniej przeniesiony na niedziele 14 czerwca z uwagi na egzaminy wielu graczy oraz eurowybory. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału we wspólnej zabawie - w pierwszym polskim zespole są wciąż wolne miejsca! Więcej informacji na naszym forum.

Więcej informacji: Flies of Steel
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
18:23 26-05-2009
Mody Battlefield: 2

Mam przyjemność ogłosić zapisy do pierwszego Pucharu Narodów Forgotten Hope 2, który odbędzie się w niedziele 7 czerwca. Rozgrywki będą trwać jeden wieczór i rozpoczną się o godzinie 19:00 naszego czasu. Wśród dziesięciu zgłoszonych dotychczas zespołów nie mogło oczywiście zabraknąć polskiej drużyny dowodzonej przez Cin3k33. Zapraszam do rozwinięcia wiadomości.

Zapraszam do najnowszych wieści z postępu prac nad Forgotten Hope 2.2. Tym razem nową zabawkę otrzymali Brytyjczycy: szybowiec desantowy Horsa.


O ile dodanie szybowca nie jest zaskoczeniem, to niewiadomą pozostaję na jakiej mapie się pojawi. Czyżby szykowała się mapa powietrznodesantowa z prawdziwego zdarzenia? Póki co pozostajemy na ziemi, ale za to nie byle jakiej! " Operation Goodwood" to nazwa bliska sercu wielu graczy FH oraz nazwa nowej mapy dla FH 2.2. Najnowsza próba przeniesienia na ekrany komputerów tej brytyjskiej operacji, zdaje się oferować interesującą rozgrywkę zarówno dla fanów walk piechoty jak i czołgów, a przy tym zachwyca bogactwem szczegółów. Zresztą popatrzcie sami - obrazki z mapy w rozwinięciu newsa

Ciąg dalszy kompletowania wyposażenia US Army, która pojawi się wraz z wersją 2.2 FH2. Do arsenału jakim będziemy dysponować dołączył opancerzony transporter pól-gąsienicowy M3A1, czyli popularny Halftrack oraz moździerz M1 kaliber 81 mm.


Więcej informacji: More M&M's
Wątek na naszym forum: Update

Zapraszam do najnowszych informacji z postępu prac nad FH 2.2. W tym tygodniu skromnie: lornetka M3 oraz lekki czołg M5A1 dla Amerykanów. Z pewnością nie jest to szczyt marzeń alianckich czołgistów. Choć znam też takich, których jego wersja M3 znana nam z Afryki Północnej zaprowadziła na szczyt tabeli wyników w niejednej rundzie


Dla mnie jednak znacznie ciekawsza jest udostępniona minimapa do mapy "Purple Heart Lane" zaprezentowanej tydzień temu. Co mnie cieszy to fakt, że podobnie jak w oryginalnej mapie "The Road to Carentan - 1944" pozostawiono spory obszar po obu stronach głównej drogi, o którą przyjdzie nam walczyć. Co mam nadzieje, da większą swobodę dla atakujących.


Więcej informacji: Lightweight
Wątek na naszym forum: Update

W tym tygodniu ekipa Forgotten Hope 2 ma dla nas kilka nowych "pocztówek" z Normandii. Tym razem obrazki pochodzą z nowej mapy "Purple Heart Lane" przedstawiającej walki o drogę na grobli prowadzącej do miejscowości Carentan, a opartej na mapie "The Road to Carentan - 1944" dla FH 0.7. Miłego oglądania
Więcej informacji: Purple Heart Lane
Wątek na naszym forum: Update

Ekipa Forgotten Hope pozwoliła nam czekać ponad miesiąc na kolejne wieści z postępu prac nad FH 2.2. Zobaczmy zatem co mają nam dzisiaj do zaprezentowania.


Pierwszą nowością jest amerykański karabin maszynowy M1919A4 kaliber .30 cala. M1919 był lżejszym, chłodzonym powietrzem odpowiednikiem karabinu M1917 kalibru .30 cala. W wersji A4 postawiono na zapewnienie ognia ciągłego, kosztem mobilności broni. Będzie to także odzwierciedlone w FH 2.2, ponieważ wszystko wskazuje na to, że broń będzie wymagała rozstawienia na stanowisku ogniowym podobnie jak teraz MG34 w wersji na trójnogu. Druga nowość to gratka dla czołgistów - szczególnie alianckich z uwagi na to, że Panzer IV Ausf. H będzie z pewnością łatwiejszym przeciwnikiem niż zaprezentowane już wcześniej Pantery i Tygrysy. Oczywiście w wersji "H" nie mogło zabraknąć bocznych ekranów na kadłubie i wieży, które zgodnie z zapowiedzią twórców będą zapewniały ochronę przed głowicami kumulacyjnymi bazook i piatów.

Na zakończenie kilka obrazków z beta testów na mapie "Lebisey":Więcej informacji: HEAT Resistant
Wątek na naszym forum: Update
[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [31]