Aktualności

Wczoraj późnym wieczorem, na stronie Bad Company 2, ekipa z DICE opublikowała 6 najciekawszych z ponad 13 tysięcy zgłoszeń w ramach zorganizowanego jakiś czas temu Achievement Challange. Zadanie to polegało na przesłaniu za pomocą specjalnego formularza propozycji dotyczącej tego, jakie wyzwanie za które będziecie mogli otrzymać dodatkowe punkty widzielibyście najchętniej w finalnej wersji gry.

Na wyzwania wytypowane przez DICE, których dalszą część znajdziecie w rozwnięciu newsa, możecie głosować w tej ankiecie.Zniszcz helikopter wroga za pomocą UAVZabij strzałem w głowę z RPG

P.S. Byłbym zapomniał. Jutro o równej 18:00 ktoś będzie miał szansę na zdobycie klucza do bety BC2 na PS3 - wystarczy, że odwiedzi naszą stronę i jako pierwszy wykorzysta opublikowany publicznie kod umożliwający pobranie bety z PS Store.

 

Jøran “Pirelli” Holberg - projektant plansz w Bad Company 2 przedstawia nam parę porad, które mogą pomóc w obronie mapy Arica Harbour.

Kilka dni temu na oficjalnym Blogu Battlefield wycięto fragment jednego z wpisów, który mówił o becie BC2 wychodzącej na PCty w grudniu. Wśród społeczności graczy zawrzało, gdyż wyglądało to na "ciche" wycofywanie się z pomysłu bety dla komputerowych graczy. Po 5 dniach milczenia na tym samym blogu GordonVanDyke wypowiedział się wreszcie w tej sprawie.

Dobra wiadomość jest taka że beta jednak będzie i to z wieloma funkcjami jakich nie będzie na konsolach, ale, jak się już pewnie domyślacie, zostanie opóźniona. Oficjalnie jest to oczywiście spowodowane troską o graczy a premiera zostanie przesunięta tylko na początek przyszłego roku, ale jak będzie w praktyce - to się okaże. Oto potwierdzona lista funkcji które będą w finalnej wersji gry na PC opublikowana w tym samym wpisie, miejmy nadzieję że ekipie z DICE uda się "wcisnąć" jak najwięcej tego do bety.

 

  • Limit do 32 graczy na serwerze, w porównaniu z liczbą 24 graczy na konsolach.
  • Wsparcie dla DirectX 9, 10 i 11 naturalnie należy się spodziewać że gra będzie działała ładniej i szybciej na DX11.
  • Wsparcie dla typowo PCtowych urządzeń i funkcji, takich jak Joysticki, okulary 3D (np od NVIDII), obsługa ekranów w klawiaturach dla graczy Logitecha, gra będzie też obsługiwać VOIP i inne, nie sprecyzowane we wpisie funkcje.
  • Obsługa listy znajomych, czyli możliwość dodawania i kontaktowania się z aktualnie dostępnymi znajomymi grającymi w BFBC2, jest to funkcja znana już z Battlefield 2142, jednak nie wiadomo jak będzie wyglądać w nowej grze.
  • Obsługa serwerów dedykowanych, czyli chyba największy argument przemawiający za wybraniem BFBC2 a nie np. MW2, czyli po prostu możliwość wybrania ulubionego serwera na którym chce się w tym momencie zagrać. Zapowiedziano też takie napisanie kodu sieciowego w grze aby inni, "lagujący" gracze nie powodowali problemów z płynnością własnej gry.
  • Uruchomienie własnej sieci z wynajmem serwerów rankingowych, wygląda na to, że w końcu serwer rankingowy nie będzie niczym wyjątkowym i gracz będzie mógł go zakładać samodzielnie (oczywiście nie za darmo jak można się domyślać) i ustawiać na nim własną rotację map, listę zarezerwowanych slotów dla graczy, listę zbanowanych itp.
  • Wspacie dla klanów i ich prywatnych serwerów, obsługa tagów klanowych, wynajem prywatnych serwerów dla klanów których ustawienia będzie można bardziej modyfikować w porównaniu z serwerami rankingowymi.
  • Ulepszenie systemu drużyn w porównaniu do poprzednich Battlefieldów, niestety - konkretów brak.

 

To tyle, wygląda na to że gracze PC będą musieli przeżyć święta bez bety BC2 na dysku, miejmy nadzieję że Dice nie zmarnuje tego czasu i że dotrzyma nowego terminu wydania bety, przypominam: początek roku 2010 (pierwszy tydzień, dwa?).

PS to mój pierwszy news tutaj, cześć ;p

Przez ostatnie miesiące, EA i DICE raczyło nas tylko materiałami dotyczącymi trybu Multiplayer z BC2. Dowiedzieliśmy się z nich m.in. tego, w jaki sposób będziemy mogli regenerować "życie" naszego żołnierza bądź w jakim stopniu będzie możliwa personalizacja pojazdów, którymi przyjdzie nam walczyć na polach bitwy.

Tymczasem, redaktorom niemieckiego magazynu GameStar udało zdobyć się informacje dotyczące kampanii dla pojedynczego gracza, która do tego momentu była wielką niewiadomą. Z fragmentu tego miesięcznika o numerze 01/2010 dowiadujemy się, iż w drugiej odsłonie Bad Company po raz kolejny wcielimy się w postać Prestona Marlowe, który wraz z trójką swoich kumpli: Haggard`em, Sweetwater`em i sierżantem Redford`em, będzie wykonywał patrol w okolicach Alaski. Podczas swojej misji, kompania B odkrywa tajny projekt nowej broni nad którą pracuje armia Rosyjska, przez co cała czwórka wpada w poważne tarapaty.

Jeden z redaktorów GameStara, Michael Tier, miał już okazję zapoznać się z dwiema misjami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Mowa tu o misji Snow blind oraz Heart of Darkness. Pierwsza z nich będzie odbywać się w lokacji, którą widzieliśmy już na pierwszych materiałach z BC2, natomiast kolejna będzie rozgrywana w niepoznanych dotąd górskich rejonach Boliwii.

Kolejne informacje na temat trybu Singleplayer powinniśmy uzyskać już 25 listopada, kiedy to ukaże się już pełne wydanie numeru 01/2010 magazynu GameStar.

W przeddzień oficjalnego startu bety Bad Company 2 na PS3 w sieci pojawiło się wiele ciekawych filmików, w których m.in. ukazano wszystkie bronie, gadżety i specjalizacje których możemy używać testując BC2. Na początek zapraszam do obejrzenia kolejnej części Battlefield Moments od EA.

 

 

Więcej w rozwinięciu newsa!

Z drobnymi opóźnieniami ale już ostatecznie... startujemy z konkursem, w którym rozdajemy klucze umożliwiające udział w zamkniętych beta testach gry Battlefield: Bad Company 2 na konsolę PlayStation3.

Co zrobić aby zdobyć jeden z 5 kluczy? Wystarczy, że w komentarzu do tego newsa podasz swój nick, którym posługujesz się w systemie PlayStation Network i już bierzesz udział w konkursie. Na Wasze zgłoszenia czekamy aż do 20 listopada (Piątek) do godz. 20:00. Tuż po godz. dwudziestej podamy nicki szczęśliwców, którzy drogą losowania zdobyli klucz umożliwiający udział w testach BC2 na swojej konsoli. Oznacza to, że każdy z Was ma szansę na zdobycia klucza bez względu na kolejność swojego zgłoszenia!

Uwaga! Informujemy, że zgłoszenia osób, które nie posiadają konta PSN bądź których konto w/w systemie nie zostało w pełni aktywowane (tzn. nie posiadają konsoli PS3) nie będą brane pod uwagę. Oznacza to, że dla Waszego waszego konta w PSN powinno być aktywowane Portable ID, które umożliwia publiczne opublikowanie obrazka z waszymi statystykami, osiągnięciami czy najczęściej granymi grami. Jeżeli nie masz własnego Portable ID a masz konsolę PS3, zaloguj się tutaj posługując się swoimi danymi do konta w PSN, kliknij "Edytuj mój przenośny identyfikator" i wygeneruj PSN ID.

Powodzenia!

[Aktualizacja #1]

Wszystkim uczestnikom naszego konkursu przypominamy, iż udział w losowaniu biorą tylko osoby z wygenerowanym Portable ID!

[Aktualizacja #2]

PSN ID osób, które wygrały klucze do bety BC2 (tak, to nie pomyłka - wyłoniliśmy aż 6 osób):

GojdzillaPL
Wnuczek77
KumBuL
hilihopter
M2641936
Kosci93

Zwycięzcom gratulujemy! A pozostałych zachęcamy do zaglądania na nasz portal, gdyż być może znajdzie się u nas jeszcze parę kluczy .

Już od 2 dni trwają otwarte zapisy do bety Battlefield: Bad Company 2 na konsolę PlayStation 3. Wypełniając formularz na tej stronie być może uda się Wam zdobyć dostęp do bety, która rusza już 19 listopada. EA nie podało niestety, na jakiej zasadzie klucze będą przydzielane (czy będzie to losowy czy według kolejności zgłoszeń), dlatego zapisujcie się tam jak najszybciej! Podczas rejestracji warto zaznaczyć opcję "Tak" przy pytaniu "Czy posiadasz PlayStation 3?", gdyż wszystko wskazuje na to, że zgłoszenia osób bez konsoli będą pomijane.

Nie jest to jednak jedyna szansa na zdobycie dostępu do bety. Już na początku tygodnia, ruszy konkurs, w którym kilku użytkowników naszego portalu będzie mogło zdobyć klucz umożliwający przetestowanie gry! Tymczasem, w oczekiwaniu na więcej informacji o tym wydarzeniu, zapraszamy Was do rozwnięcia newsa w celu obejrzenia filmiku, w którym Gordon Van Dyke z DICE oprowadzi Was po becie BC2.

Tuż po opublikowaniu informacji o beta testach BC2 na konsoli PS3, byłem bardzo ciekaw co kryje się pod nazwą mapy Arica Harbour, na której przyjdzie nam zagrać. GameSpot rozwiał zapewne nie tylko moje wątpliwości, gdyż w swojej krótkiej zapowiedzi, serwis ten opublikował kilka fragmentów gry z nowej mapy. Filmik opatrzony jest również komentarzem dotyczącym tego, w jakim trybie przyjdzie nam się zmierzyć oraz jakimi walczyć pojazdami i broniami oraz jak możemy je wykorzystać.

 

Oprócz tego, na pojawiły się dwa nowe screenshoty z nowoujawnionej mapy, które prezentujemy poniżej:

 

[Aktualizacja #1] W rozwinięciu newsa znajdziecie nowy, 2 minutowy gameplay z Arica Harbour.

 

W dniu dzisiejszym potwierdzono wszelkie spekulacje dotyczące beta testów Bad Company 2. EA i DICE oficjalne zakomunikowało, iż testy BC2 oficjalnie rozpoczną się 19 listopada - niestety, tylko nie tylko dla posiadaczy PS3 (choć dla innych w późniejszym terminie - przyp. redakcji). Zapowiedź tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej:

 

 

Dostęp do nich będzie można uzyskać prawdopodobnie tylko poprzez zamówienie preordera na konsolę PS3. Prawdopodobnie... ale o tym może więcej w następnym tygodniu ?

 

[Aktualizacja #1] Pośpieszyłem się z newsem, a wiemy jeszcze więcej! Zapraszam do rozwinięcia newsa.

 

W ostatnich dniach pojawiło się parę informacji dotyczących bety Battlefield Bad Company 2.

2 listopada Gamestop.com na swoim Twitterze poinformował, że osoby, które do 3 listopada zamówią limitowaną edycję w wersji PS3 dostaną dostęp do wersji beta. Miała by się ona zacząć 19 listopada. Jednakże chwilę po pojawieniu się tej wiadomości została ona oficjalnie zdementowana na Twitterze BFBC2. Zgodnie z naszymi informacjami wynika, że EA wydała oficjalne "embargo" na informacje na temat bety; miało ono trwać do 6 listopada(jak widać zostało ono złamane). Tego dnia EA ma oficjalnie potwierdzić istnienie bety oraz udzielić szerszych informacji o niej. W chwili obecnej nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia jakoby beta miała wyjść tylko i wyłącznie dla PS3(istnienie bety tylko w wersji PS3 sugeruje wspomniany wcześniej Gamestop.com.Z drobnym opóźnieniem prezentujemy Wam dwa nowe gameplaye pochodzące z BC2, które zostały "zarejestrowane" na Eurogamer Expo 2009 w Londynie. Pierwszy z nich przedstawia grę infanterem, kolejny - walkę helikopterem.


Kolejny gameplay w rozwinięciu newsa.

[Aktualizacja #1]

Pojawiły się kolejne cztery gameplaye, które niestety również nie grzeszą jakością.

W związku z zapowiedzą Limitowanej Edycji Bad Company 2, EA opublikowało sześć nowych screenshotów z gry.Niestety, w tym momencie dysponujemy tylko zdjęciami w małej rozdzielczości, lecz gdy pojawią się one w wyższej rozdzielczości, news zostanie zaktualizowany.
[1]      «      6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16      »      [16]