Aktualności

 

Wszystkich, którzy denerwują sie na widok czołgków czy APC-etek, którzy nie lubia helikopterów i zbyt dużej liczby biegajacych potencjalnych fragów. Ceniących sobie spokojną (hm...) kameralną zabawe mam przyjemnośc zaprosic na kolejny (trzeci z serii) serwer

.pl eGame LanPartyProject & Battlefield.pl #3

 

Serwer pracuje w trybie drużynowego Rush'a ( 4 vs 4) , FF-on, Killcam - off. Życzymi miłego strzelania.

 

Minęły już prawie 3 tygodnie od oficjalnej premiery Bad Company 2 i drabinki BC2 w ClanBase zapychają się drużynami gotowymi walczyć o najwyższe lokaty. Już na dzień dzisiejszy wśród chętnych do walki o mistrzostwo w trybach Rush, Squad Rush i Conquest obecnych jest sporo polskich klanów. Ich lista znajduje sie w rozwinięciu newsa.

Od dnia wczorajszego, a dokładniej od godziny 16:13 GMT, każdy z nas włączając Bad Company 2 doświadczył pobrania niewielkiej  łatki wprowadzającej następujące zmiany:

 

  • Biblioteki sieci niskiego poziomu zostały przełączone do pierwotnej, zoptymalizowanej wersji.
  • Przeglądarka serwerów pobiera teraz 100 wpisów zamiast 500 co sprawia, że przycisk "Anuluj" działa sprawniej.
  • Usunięto błąd powodujący wyłączanie się gry podczas odświeżania listy serwerów.
  • Usunięto błędy zlokalizowanych napisów wyświetlających się u góry tabeli wyników wywoływanej klawiszem TAB.
  • Zmodyfikowano błędy z wyświetlaniem się pingów w przeglądarce serwerów.

 

Do EA/DICE dotarła także bardzo liczna lista błędów dostrzeżonych przez graczy. Deweloperzy pracują aktualnie nad kolejnym patchem do Bad Company 2 poprawiający m.in. błąd uniemożliwiający sterowanie helikopterami za pomocą joysticków, znikanie celowników po przełączeniu na granatnik grając Assaultem, czy uciążliwe problemy z wolnym działaniem przeglądarki serwerów. Miejmy nadzieję, że EA/DICE stanie w końcu na wysokości zadania i naprawi chociaż część z nich.

 

Korzystając z okazji chciałbym przywitać się z Wami jako nowy newsmann portalu Battlefield.pl

 

Do nowego BF'a z racji ilości błędów w grze, oraz problemów z  serwerami, często wypuszczane są nowe łatki. Tak dla graczy jak i dla firm hostujących serwery. Dezinformacje tych pierwszych postanowili wykorzystać hakerzy wypuszczając do sieci łatkę, która pod pretekstem optymalizacji gry zainfekuje nasz system trojanem, który może wyrządzić znaczne szkody.

 

298 i 137 - to liczby zapisanych teamów do Opening Cupa organizowanego przez ESL odpowiednio dla trybów Squad Rush i Conquest. Myślę, że mówią one same za siebie. Jestem też pewien, że przed nami kilka miesięcy emocjonujących walk na platformie BFBC2. Tym bardziej dla polskich drużyn, których zapisała się całkiem spora ilość.

 

Czas płynie bardzo szybko, to juz 14 dni od czasu rozpoczęcia działań bojowych. Rekruci zdobyli doświadczenie, wiedzą jak walczyć ale ..

Czas abyć spojrzał w lustro, pomyślał:

czy jestem gotów ?

czy dam radę ?

czy mam ......

Uzbierało się nam kilka informacji, oczywiście związanych z Battlefield: Bad Company 2, o których nie wypada nam po prostu nie wspomnieć. Dzisiaj informujemy Was m.in. o nadchodzącym patchu dla wersji PCtowej gry czy uruchomieniu nieoficjalnej strony zbierającej dane o graczach. Zapraszamy do rozwinięcia newsa!Mija drugi tydzień od premiery nowej części gry Battelfield: Bad Company 2. Scena rozwija się prężnie. Pojawiają się nowe inicjatywy w ramach ligi Electronic Sports League i Cybersport.pl. W związku ze stale wzrastającą ilością graczy BC2 portal Battlefield.pl wraz z 1stCav eSport Club przygotowali dla wielbicieli nowej odsłony BF'a turniej drużynowy 4vs4 Squad Rush zatytułowany "1stCav & Battlefield.pl BC2 MiX CUP!" Ma on na celu zintegrowanie Polskiej sceny BC2 oraz wymianę swoich doświadczeń i wspólną zabawę! W dalszej części newsa zdradzimy wam trochę szczegółów .

Mamy godzinę 20:00 dnia 10 marca 2010 roku, co oznacza, że od tego momentu zgłoszenia do naszego komiksowego konkursu nie są przyjmowane. Jeżeli nie mam problemów z liczeniem (duplikaty, poprawki itp.), to ilość zgłoszonych prac to 15 komiksów. Jutro, 5 minut przed 20:00 news ten zniknie, po to, aby o odpowiedniej godzinie pojawić się ponownie z listą zwycięzców i linkiem do ankiety, w której użytkownicy Battlefield.pl wybiorą 3 pracę, której autor powinien otrzymać grę.

 

[Aktualizacja #2] Tylko nie bijcie, wyniki już są. Głosami redakcji BF.pl kod umożliwiający pobranie gry z EA Store otrzymuje Krężel i Tomasz Boruta. Zwycięskie prace za chwile zostaną dodane do tego newsa, ankieta powinna pojawić się o 21:00 i będziecie mogli głosować na 3 pracę do godz. 21:00 dnia jutrzejszego!

 

Zapraszamy do głosowania na trzeci, najlepszy komiks na naszym forum!

 

[Aktualizacja #3] Tego się nie spodziewaliśmy. Użytkownicy forum oddali równą ilość głosów na prace dwóch użytkowników: anonima i przylepekkka. W związku z tym ostateczną decyzję podjął Szef Redaktorów, czyli Uapa. Jego decyzją, trzeci klucz powędruje do użytkownika przylepekkk. Gratulujemy!

 

Jak informowałem Was 7 marca DICE poprosiło firmy hostujące o wstrzymanie się ze sprzedażą nowych serwerów BC2. Część firm zastosowała sie do tej prośby, niestety nie wszystkie. Efektem tego jest wzrost ilości slotów do ponad 130.000. Sam Gametracker ma zarejestrowane 3670 serwerów.

 

Wynikiem tego jest przeciążenie sewera PLASMA, czyli centrum zarządzania serwerami EA. Większość z nas doświadczyła tego czy to brakiem możliwości zalogowania czy też nagłym wyłączaniem się serwera na którym gramy. Jak widać DICE ma problemy nie tylko z samymi plikami serwerami (problemy z konfiguracją, zarządzaniem czy prostymi funkcjami, komunikatami, VoIP'em) ale też z ilością serwerów i graczy. Czyżby sukces marketingowy miał zabić grę, która pretenduje do tytułu gry roku 2010 ?

 

Pojawiła się propozycja DICE wyłączania serwerów na których przez ostatnie 8 h nikt nie grał, niestety nie ma porozumienia po między GSP (Game Servers Providers) a DICE, a cierpimy my , gracze i właściciele serwerów.

 

Na oficjalnym blogu BFBC2 pojawiła sie wiadomość iż ma zostać zwiększona moc obliczeniowa serwerów PLASMA (teoretycznie miał to być 12-13 marzec) ale zobaczymy co z tego wyniknie.

 

General Battlefield: Bad Company 2
00:40 13-03-2010
General Battlefield: Bad Company 2

Czy zdajecie sobie sprawę, że możecie być zagrożeni mapatią, czyli stanem w którym znacie każdy zakątek mapy na pamięć i potraficie go odtworzyć obudzeni w środku nocy w lustrzanym odbiciu? Mam dla Was dobrą wiadomość. Z ogłoszeń duszpasterskich bloga BF wynika, iż posiadacze kont VIP będą mogli ściągnąć  za darmo  dodatki  do BF: BC 2 w dniu 30 marca.  Tego samego dnia pojawi się DLC wydane przez Infinity Ward sygnowane dla fanów COD:Modern Warfare 2. Zbieg okoliczności?

 

W dodatku przeznaczonym dla drugiej części BC dostaniemy dwie mapy:

 

- Arica Harbor Conquest Mode

 

- Laguna Presa Rush Mode.

 

Minął niecały tydzień od Polskiej premiery Battlefield: Bad Company 2 a już słyszymy pierwsze zapowiedzi o powstawaniu lig umożliwiających klanom rozgrywki na platformie BFBC2. Nie mówię tu tylko o rozgrywkach na skalę Europy, ale również o Polskiej lidze Cybersportu która startuje już niebawem.

[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [16]