Aktualności

General Battlefield: 3
17:35 31-05-2012
General Battlefield: 3

Kilka dni temu wielu graczy miało problem z naliczaniem statystyk. Mimo przerwy w ich naliczaniu DICE nie rozwiązało do końca problemu. Poznaliśmy jedynie prawdopodobną przyczynę, a jest nią...FAMAS! Producenci przestrzegają przed używaniem tej broni, ponieważ to najczęściej ona powoduje problemy ze statystykami. Jutro natomiast dowiemy się nieco o nadchodzącym patchu do Battlefield 3!

Usługa Battlefield Premium startuje już 4 czerwca, a w sieci pojawiło się nieco informacji na jej temat. Dzięki corocznemu abonamentowi który kosztować ma 50 $, uzyskamy dostęp do wszystkich 5 dodatków (Powrót do Karkand, Walka w zwarciu, Armored kill, Decydujące starcie i Aftermath (wiosna 2013))oraz 20 nowych broni, 10 pojazdów, 20 nieśmiertelników i 4 nowych trybów gry.

5 czerwca odbywają się targi gier E3 na których pojawi się EA. Być może z tej imprezy dowiemy się czegoś o następnych dodatkach, tak więc bądźcie czujni!

 

Aktualizacja: Opłata za Battlefield 3 Premium będzie jednorazowa i zawierać będzie wszystkie dodatki DLC.

Aktualizacja #2: Pełna zawartość usługi premium w rozwinięciu.

Prawdopodobnie data premiery dodatku Close Quarters do Battlefield 3, to 1 czerwca dla Playstation 3 oraz 11 czerwca dla PC i konsoli Xbox 360. Cena jak wiemy wynosić będzie 14,99 $. Dodatek skupia się na walce piechoty na małych, ciasnych mapach. Tych w dodatku znajdziemy 4 w nowym trybie rozgrywki - Conquest Domination. Rozgrywka zarezerwowana jest dla max. 16 graczy. Nie zabraknie też nowych broni, tych aż 10 - pełna lista TUTAJ.

 

Dodatek Armored Kill którego premiera ma miejsce jesienią tego roku, skupić się ma na walce przy użyciu pojazdów. Ponadto twórcy zapowiadają, że w dodatku znajdzie się największa mapa w historii całej serii Battlefield. Na twitterze Gustava Hallinga ukazał się niedawno ciekawy wpis:

Czyżby w dodatku Armored Kill miał pojawić się system artylerii? Biorąc pod uwagę rozmiar działań, jest to możliwe. Nie wiadomo tylko w jaki sposób miałoby to funkcjonować. Pojazdy artyleryjskie czy może powrót do rozwiązania z BF2, czyli wzywanie ostrzału na określoną pozycję na mapie?

Jeden z pracowników DICE zajmujący się efektami wizualnymi, przygotował krótki montaż przedstawiający poziom destrukcji w nadchodzącym dodatku Close Quarters. Wideo możecie obejrzeć poniżej:

Materiał wideo jest częścią bloga w którym Nadab Göksu opisuje swoją pracę nad efektami wizualnymi w grze. Artykuł dostępny w języku angielskim TUTAJ.

W trzech zagranicznych sklepach pojawiły się pre-ordery dodatku do Battlefield 3 o nazwie Close Quarters:

Cena w brytyjskim PC World - 11,99 £ (ok. 65 zł)

Greenman gaming - 10,94 £ (ok. 59 zł)

Online Key Store - 16,99 € (ok. 74 zł)

Premiera dodatku wyznaczona jest na 12 czerwca, w sklepie PC World jest to 19 czerwca, a więc jak zapowiadano, dodatek wcześniej otrzymają posiadacze Playstation 3. Nie wiemy ile będzie wynosić koszt dodatku w naszym kraju, ale cena powinna być zbliżona do ceny dodatku Powrót do Karkand.

 

Aktualizacja: Znamy już oficjalną cenę producenta dzięki wpisie Rubena Santany na twitterze:

PC oraz PS3: 14,99 $ (50 zł).

X360: 1200 punktów Microsoft Points.

Zapewne cena w Polsce wyniesie 49,99 zł.

Call of Duty Elite - internetowa usługa, która zapewnia comiesięczne dodatki za darmo dla graczy płacących abonament. Czegoś podobnego doczekamy się w Battlefield 3 pod nazwą Battlefield Premium. Nóż, czarne nieśmiertelniki, kamuflaże dla broni i mundurów oraz nowe zadania - to wszystko czeka na abonamentów Battlefield Premium. Usługa zadebiutuje już 4 czerwca.

Kilka dni później - 12 czerwca pojawi się dodatek o nazwie Close Quarters, a w nim 4 mapy do potyczek na krótkim dystansie oraz 10 nowych broni. Tego samego miesiąca ma pojawić się poradnik strategiczny z informacjami jak stać się lepszym graczem.

Na sierpień zapowiedziano tajemniczą zawartość dodatkową, o której brak na razie jakichkolwiek informacji.

Jesienią premierę ma dodatek Armored Kill - przeciwieństwo Close Quarters (duże mapy i nacisk na pojazdy).

Zima należy do dodatku End Game o którym nic nie wiadomo, poza tym, że ma się pojawić.

Na marzec 2013 roku zapowiedziano piąty dodatek do Battlefield 3 - szczegółów brak.

 

EA/DICE wyraźnie idzie śladem Activision, o ile nowe dodatki na pewno nas zadowolą, to uważam iż usługa Battlefield Premium zamierza wycisnąć portfele graczy do samego końca. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Miło mi poinformować, że od dziś (tj. 12 maja) do końca weekendu (czyli 13 maja włącznie) wszystkie zdobyte przez was punkty doświadczenia zostaną podwojone! To szansa na dużo szybsze odblokowanie kolejnych zdobyczy i zwiększenie liczby punktów w rankingach. Weekend z podwójnym xp odbywa się na wszystkich platformach.

 

Aktualizacja: Producenci przepraszają pecetowców za opóźnienia i decydują się przesunąć event na 26-27 Maja.

konkurs

W zeszłym tygodniu miał miejsce konkurs, w którym do wygrania były dwie książki Battlefield 3: Rosjanin. Dziś pora na podanie prawidłowych odpowiedzi oraz zwycięzców.

Odpowiedzi na pytania konkursowe:

1.) Światowa premiera Battlefield 3: Rosjanin miała miejsce 25 października 2011
2.) Szczególnie istotnym miastem na Zachodzie Europy był Paryż.

W gwoli wyjaśnień; pytaliśmy się o światową premierę książki a nie krajową oraz informujemy, że ani Moskwa ani Nowy Jork nie jest na Zachodzie Europy ;)

Przechodząc do sprawy najważniejszej tj wyników. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że książki trafiają do:

czarna_hanka
oraz
pllek_sinek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Książki już wkrótce zostaną do Was wysłane.

A kolejna szansa na zdobycie książki już niedługo, także czytajcie naszą stronę główną i Facebook'a.

W rozwinięciu tej wiadomości możecie przeczytać lub posłuchać ostatniego już fragmentu przygotowanego przez Insignis Media, pochodzącego z powieści Battlefield 3: Rosjanin. Przypominamy wam również o naszym konkursie, w ramach którego zgłoszenia możecie wysyłać do godziny 22:00 dnia dzisiejszego. Do wygrania jeden z dwóch egzemplarzy książki, także jest o co walczyć!

konkurs

W zeszłym tygodniu miała premierę książka Battlefield 3: Rosjanin. Jeżeli posiadacie Facebook'a i nas polubiliście to mieliście już jedną szansę na wygranie własnego egzemplarza. Teraz czas na konkurs dla tych z Was, którzy twarzoksiążki mają gdzieś i zaczynają dzień od naszej strony głównej... ;)

Więcej w rozwinięciu, zapraszamy!

Wczoraj pojawił się trailer nowej mapy - Donya Fortress. Dziś mamy dla was garść screenów oraz pełną listę 10 pukawek które zostaną oddane do naszej dyspozycji w dodatku. Zapraszam!

Sporo czasu minęło od ostatnich wieści nt. dodatku Close Quarters do Battlefield 3. Jednak Szwedzi z DICE uraczyli nas nowym zwiastunem nowej mapy. Do Ziba Tower dołącza teraz Donya Fortress - to już druga z czterech zapowiedzianych map. Poniższy zwiastun przedstawia nowy tryb rozgrywki Conquest Domination. Najprościej ujmując jest to szybsza i mniejsza wersja oryginalnego trybu Conquest z podstawki. To jednak nie wszystko, zapraszam do rozwinięcia!

[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12      »      [19]