Aktualności

Na najbliższej Game Developer Conference (28 Lutego - 4 Marca), przedstawiciel studia Dice będzie rozmawiać na temat "Lighting You Up in BATTLEFIELD 3". Co prawda, takie wykłady są przeznaczone dla deweloperów gier, ale często pokazany na nich materiał jest publikowany później w sieci. Z opisu prezentacji można się domyślać, że BF3 będzie miał zaawansowaną grafikę, wykorzystującą HDR i złożony system oświetlenia. Ponieważ Battlefield 3 nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, możliwe jest, że przed GDC dowiemy się czegoś więcej o grze. W rozwinięciu newsa pełna treść zapowiedzi konferencji (po angielsku i po polsku).

Tak przynajmniej daje nam do zrozumienia Alan Kertz, czyli jeden z devów DICE, który pracował przy Bad Company 2 i aktualnie pracuje przy Battlefieldzie 3. Na forum EA UK postanowił on wyjaśnić, dlaczego nie warto robić czegoś zupełnie innego dla graczy PCtowych i konsolowych.

"Przyszłość nadchodzi" - tak podsumował Alan Kertz na swoim Twitterze dwudniowy, wewnętrzny pokaz silnika Frostbite 2 w siedzibie DICE. Coś w tym musi być, skoro jego wpis "przekazało dalej" kolejnych kilku deweloperów. Tyle, że... o co chodzi? Trochę tajemnicy ujawniają redaktorzy portalu BF-Games.net, linkując do publicznie opublikowanych prezentacji przez szwedzkie studio. Znajdziemy tam materiały pokazujące prace nad optymalizacją i rozwojem silnika FB 2 czy takich gier jak chociażby Battlefield: Heroes bądź Mirror's Edge.

 

Można się tylko domyślać, że m.in. ulepszona destrukcja otoczenia ukazana w tym materiale, będzie obecna w nadchodzącym BFie 3. Na co jeszcze możemy liczyć?

Im mniej wiemy, tym więcej spekulacji wokół Battlefielda 3 się pojawia. Podobno jednak, redaktorzy z NeoSeeker otrzymali potwierdzenie, jakoby świeżo zapowiedziana, kolejna odsłona serii Battlefield, wykorzystywała jeszcze nie ukończony silnik tworzony przez DICE - Frostbite 2.0. Kto wie, skoro poprzednie wersje tego silnika były wykorzystywane w poprzednich dwóch BFach, to dlaczego nie można go wykorzystać też i teraz?

Tak, wzrok Was nie myli! Dosyć niespodziewanie, bo dzisiaj, EA potwierdziło pracę nad nadchodzącym kolejną odsłoną serii Battlefield, oznaczona numerem 3. A stało się to za sprawą informacji prasowej dotyczącej najnowszej gry z serii Medal Of Honor.

 

Otóż wszystkie osoby, które zamówią Edycję Limitowaną najnowszego MoHa otrzymają dostęp do bety Battlefielda 3. Szczegółów, jak zwykle brak. Miejmy jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy dowiemy się na jakich platformach gra będzie dostępna i w jakich realiach będziemy walczyć na wirtualnych polach bitwy.

 

P.S. Zaproszenia do bety BF3, według informacji na medalofhonor.com, będą rozsyłane najpóźniej w ciągu 12 miesięcy od wydania najnowszego Medal of Honor!

[1]      «      9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19