Aktualności


Oto drugi z filmików promujących FH 2.2 przygotowanych przez Boba Sacamano. Tym razem alianci w roli głównej:Mamy już oba pliki instalatora FH 2.2 i co dalej? Przede wszystkim usuwamy poprzednią wersję FH, jeśli taką posiadamy. Można to zrobić za pomocą apletu dodaj/usuń programy systemu Windows, można też ręcznie. Jednak nawet w przypadku użycia deinstalatora, polecam sprawdzić czy faktycznie folder fh, został usunięty z folderu mods, który znajduję się w folderze gry. Po usunięciu starej wersji FH instalujemy łatkę 1.5 dla Battlefield 2, a następnie obie części instalatora Forgotten Hope 2. Uwaga! Kolejność ma znaczenie, a więc najpierw część pierwsza, a następnie druga.

Tych, którzy instalację oraz pierwsze walki w Normandii mają już za sobą, zapraszam do podzielenia się wrażeniami na naszym forum.
Mody Battlefield: 2
21:17 05-09-2009
Mody Battlefield: 2


Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej wersji moda Project Reality (największej i najpopularniejszej modyfikacji Battlefield 2). Oprócz najważniejszej zmiany, kompatybilności moda z wersją 1.5 BF2, wprowadza przede wszystkim nowe narzędzia dla komendanta - we wszystkich konwencjonalnych armiach będzie dysponował UAV, a u rebeliantów i talibów będzie miał możliwość rozstawiania na mapie sieci informatorów, dzięki której zostanie powiadomiony jeśli w okolicy pojawi się większa grupa przeciwników. Poza tym naprawiono zdecydowaną większość drobnych, acz uciążliwych błędów.

Najnowszą wersję Project Reality można pobrać pod tym adresem
Osoby dysponujące poprzednią wersją tego moda (v .86) powinny pobrać i zainstalować, ważącego tylko 14 mb, patcha. Natomiast ci, którzy chcieli by zacząć swoją przygodę z tą modyfikacją muszą pobrać dwa pliki: core i levels.
Mod wymaga Battlefield 2 z najnowszym patchem 1.5
Mody Battlefield: 2
20:06 05-09-2009
Mody Battlefield: 2

Hasło do instalatora Forgotten Hope 2.2 dostępnego za pośrednictwem sieci torrent to:

h.-A.-u.-N.-e.-b.-U.-3


Do zobaczenia na serwerach!

"Nadejszła wiekopomna chwila", jak powiedziałby klasyk. Dziś otwiera się nowy rozdział w historii Forgotten Hope. Światło dzienne ujrzy długo oczekiwana wersja 2.2 FH dla Battlefield 2, wraz z kompletnie nowym, normandzkim teatrem działań. Po wielu miesiącach wytężonej pracy twórców i testerów swą premierę będzie miała już dziś:

w Sobotę, 5 września 2009, o godzinie 20:00 naszego czasu


Zapraszam do rozwinięcia wiadomości, gdzie znajdziecie więcej informacji oraz pliki do pobrania. Z uwagi na wielkość instalatora nowej wersji (o ponad połowę większej niż 2.15!) polecam pobranie jej już teraz.

Jak podają twórcy modyfikacji Forgotten Hope 2 dla Battlefield 2, zarówno obecna wersja 2.15, jak i wersja testowa mającej się wkrótce ukazać wersji 2.2, nie jest w pełni kompatybilna z Battlefield 2 w wersji 1.5. Ekipa zaleca graczom oraz administratorom serwerów, wstrzymanie się z instalacją łatki, do czasu znalezienia rozwiązania problemu.


Zapraszam do najświeższych informacji z prac nad Forgotten Hope 2.2. Dzisiaj bez niespodzianek. Do parku maszynowego aliantów dołączył czołg, którego chyba wszyscy się spodziewali: M4A1 (76) W. Uzbrojony w armatę 76 mm oraz lepiej zabezpieczony przed pożarem amunicji, z pewnością zwiększy nasze szanse w starciu z powszechnym w Normandii Panterami. Natomiast do arsenału broni piechoty dołączyły granaty termitowe AN-M14:


Dawno już nie miałem okazji, zamieszczać obrazków z Północnej Afryki, więc tym milej mi zaprezentować model poczciwego garbusa, przeniesionego przez twórców z FH 0.7, pośród znajomych piasków pustyni:


Na koniec ostatnia - siódma mapa, którą zobaczymy w FH 2.2: "Operation Totalize". Przedstawiać będzie walki Kanadyjczyków z Niemcami broniącymi Falaise, które rozpoczęły się 8 sierpnia 1944, po zakończonej sukcesem operacji "Cobra":

Więcej informacji: Total War
Wątek na naszym forum: Update

Rozpoczęły się zapisy do 19 już kampanii najstarszego i jednego z największych turniejów Forgotten Hope: World at War. Ten niezwykle popularny na kontynencie północnoamerykańskim turniej jak zawsze szuka nowych chętnych do wspólnej zabawy. Zorganizowana rozgrywka na wysokim poziomie opierać się będzie na Forgotten Hope 2 dla Battlefield 2, wzbogaconym o nowe mapy, pojazdy oraz obiekty statyczne. Zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia newsa w języku angielskim.
Jak nakazuje nowa świecka tradycja w najbliższy wtorek (11 sierpnia) o godzinie 21 odbędzie się kolejny wieczór poświęcony modom tworzonym i promowanym przez Black Sand Studio - grupę kilkunastu zespołów pracujących nad wieloma modyfikacjami dla gier z serii Battlefield 2.

Już jutro nadarzy się okazja by pograć w Wooki Sniper Mod - modyfikację skupiającą się na snajperskich pojedynkach pomiędzy graczami. Oprócz nowych broni i trybu rozgrywki mod ten wprowadza liczne zmiany, dzięki którym rozgrywka staje się jeszcze bardziej pasjonująca. Oprócz nowego ekranu wyboru ekwipunku, który umożliwia dopasowanie wyposażenia do własnego stylu gry, dodano także wpływ grawitacji na tor lotu kuli przez co każdy strzał wymaga niesamowitej precyzji.


Najnowszą wersję tego moda (v 1.2) można pobrać pod tym adresem. Rozgrywka będzie się toczyć na serwerze [762]RANKED


Długo kazali sobie czekać na nowe wieści twórcy Forgotten Hope 2 pochłonięci pracą nad ukończeniem wersji 2.2 swojego dzieła. Ale oto wczoraj zaprezentowali dwa nowe pojazdy dla normandzkiego teatru działań.


Pierwszy z nich to M10 Achilles, brytyjska wersja amerykańskiego niszczyciela czołgów M10 uzbrojona w znacznie skuteczniejszą armatę 17 funtową. Drugi to niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Flakpanzer IV "Wirbelwind", które z pewnością będzie przydatne wobec alianckiej dominacji na niebie Normandii.

Cieszą obrazy z gry, dobitnie świadczące o stopniu zaawansowania prac. Możemy na nich zobaczyć długo oczekiwane bronie w akcji: Stuka-zu-Fuß oraz M1A1 Bazooka, a także nowe pojazdy na jednej z miejskich map. Wśród nich naszego starego znajomego z FH 0.7: Tygrysa Królewskiego.Dla fanów tego ostatniego przygotowano tapetę na pulpit


Więcej informacji: Prowlers
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
21:07 02-08-2009
Mody Battlefield: 2W najbliższy wtorek (4 sierpnia) o godzinie 21 odbędzie się kolejny wieczór poświęcony modom tworzonym przez Black Sand Studio - grupę kilkunastu zespołów pracujących nad wieloma modyfikacjami dla gier z serii Battlefield 2. To właśnie twórcy z BSS są odpowiedzialni za tak popularne mody jak m.in. U.S. Intervention i Project Reality

Tym razem nadarzy się okazja pogrania w większym gronie w Eve of Destruction - mod dla Battlefield 2, który poświęcony jest wojnie Wietnamie, a który oferuje kilkanaście nowych map oraz przeszło czterdzieści nowych pojazdów

Każdy chętny do gry powinien odwiedzić oficjalną stronę tej modyfikacji i ściągnąć z niej dwa niezbędne do gry pliki: EoD 2.0 Client EXE Game Installer i EoD 2.0 Client Levels Installer, które należy zainstalować w katalogu, w którym znajduje się Battlefield 2, a następnie stawić się we wtorkowy wieczór na serwerze TBC.
W nabliższy piątek i sobotę (31 lipca i 1 sierpnia), o godzinie 21, odbędą się testy Combined Arms - nieoficjalnego dodatku do moda Project Reality. Dodatek ten, oprócz kilku nowych map i pojazdów, wprowadza liczne zmiany w mechanice rozgrywki oraz w większym stopniu skupia się na sprzęcie pancernym i lotniczym.

Najnowszą wersje można znaleźć tutaj. Do jego poprawnego działania wymagany jest mod Project Reality .86 - do pobrania stąd.

Z najważniejszymi zmianami jakie wprowadza ten dodatek można się zapoznać w odpowiedniwm temacie na forum. Można tam także obejrzeć kilka krótkich filmików z rozgrywki.


Pojawiło się także kilka nowych informacji pokazujących nowości jakie mają się znaleźć w przyszłej odsłonie moda Project Reality:
- Nowa brytyjska ciężarówka, która, zależnie od wersji, ma służyć do transportu piechoty lub dostarczania zaopatrzenia.
- Kosmetyczne zmiany w celowniku ACOG
- Nowe animacje ruchu. Na filmikach można także zauważyć zmiany w umundurowaniu wojsko Milicji.
[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [31]