Aktualności

Mody Battlefield: 2
16:20 22-07-2009
Mody Battlefield: 2


Ahoj szczury lądowe!

Forgotten Honor Tournament z dumą prezentuje nową i całkowicie unikalną kampanie w Battlefield Pirates 2


Borin0Serdeczne zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tej nietypowej kampanii. Po raz kolejny wystawiamy polską załogę w tym turnieju. Tym razem będziemy pływać po stronie Undead na łajbie Queen Anne's Revenge którą pływał sam Czarnobrody. W turnieju Czarnobrodego zastąpię ja a pomagać mi będzie nolan. W turnieju polacy zawsze pokazywali wysoki poziom i uznawani są za najlepszych dla tego mam nadzieje że dołączycie do naszej załogi aby pokazać ża potrafimy dobrze grać nie tylko w FH.

Pozdrawiam, Borin0

Pytania? Wątpliwości? - odpowiedni temat na forum

W rozwinięciu filmik promocyjny oraz odrobina szczegółów.


Jak poinformował [R-DEV]dbzao (jeden z twórców moda Project Reality) w następnej odsłonie moda komendanci mają otrzymać nowe narzędzie pozwalające im skuteczniej dowodzić swoją armią w trakcie bitwy. Komendant każdej konwencjonalnej armii będzie miał, w swoim centrum dowodzenia, do dyspozycji UAV (Unmanned Aerial Vehicle - bezzałogowy aparat latający), którym będzie mógł sterować w sposób zbliżony do zdalnie sterowanych rakiet z helikopterów szturmowych w BF2 (oczywiście UAV będzie się poruszał od nich zdecydowanie wolniej i na stałej wysokości).

Pojedynczy lot patrolowy UAV będzie trwał maksymalnie 10 minut, po czym aparat będzie musiał być zawrócony na kolejnych 10 minut do bazy. Nie będzie także możliwości by za jego pomocą umieszczać znaczniki laserowe lub atakować jakiekolwiek cele - UAV będzie służył wyłącznie do rekonesansu. W zamierzeniach autorów ma pojawić się także możliwość zestrzelenia wrogiego UAV za pomocą broni przeciwlotniczej.

Twórcy moda pracują także nad wprowadzeniem zbliżonego urządzenia patrolowego dla pozostałych frakcji: Czeczenów, Talibów i rebeliantów.

Zaprezentowany został także filmik pokazujący obraz jaki otrzyma komendant za pomocą UAV. Można go obejrzeć w tym miejscu

Dodatkowo [R-DEV]Chuc zaprezentował na swoim blogu nowe animacje karabinów G3, można je obejrzeć tutaj
Mody Battlefield: 2
15:51 19-07-2009
Mody Battlefield: 2


Po niedawnych nowościach warto się przyjrzeć temu, co zespół Polish Project ukończył do tej pory.

Broń:
Oprócz zaprezentowanego niedawno karabinka Mini Beryl, granatu RGO 88 i noża wz. 98 przygotowano do tej pory modele karabinu wyborowego Sako trg-22 i pistoletu Wist-94 (autorstwa Igor_xzx), granatnik RPG-7V z dwoma rodzajami amunicji: standardową i tandemową (autorstwa PaulPL11) oraz opatrunek osobisty wykonany przez Haki'egoŻołnierze:
Gotowe są także skiny modeli żołnierza: w kamuflażu pustynnym ISAFu (autorstwa Knoppy'ego) i leśnym (autorstwa Wyspy)Pojazdy:
Oprócz zaprezentowanego Mi-24 ,gotowy jest także, wykonany przez Wyspę, reskin myśliwca Mig 29. Haki pracuje także nad nowym modelem śmigłowca Sokół. Gotowy jest równizę KTO Rosomak (autorem jest KRUK2020), reskin pojazdów BRDM2 (autorstwa Haki'ego) oraz modele TURa (autor: Max PL), Honkera (autor: PaulPL1) oraz HMMWV (również autorstwa Max PL)
Dźwięki:
Gotowe są także, krótkie motywy muzyczne, które będzie można usłyszeć po każdej rundzie. Oba utwory, których autorem jest IneQuation, można usłyszeć tutaj (po wygranej rundzie) oraz tutaj (po rundzie przegranej). Dodatkowo Haki przygotował dźwięk wystrzału Beryla, do posłuchania tutaj:


Mapy:
Trwają także prace nad dwoma mapami przeznaczonymi dla polskiej frakcji:

Outpost: W zamierzeniach autora (Bad1n) ma to być mapaprzeznaczona głównie dla piechoty, chociaż dostępnych ma byc kilka rodzajów pojazdów: Rosomaki, Tury, humvee i śmigłowce transportowe. Mapa ma się charakteryzować niezwykłym zróżnicowaniem terenu. Rozgrywka na mapie ma się toczyć w trybie AAS2 i ew. Insurgency. Dostępny jest także filmik, z krótkim spacerem po mapie.
Kohe Kulum: Mapa, nad która pracuje Ragni (a której teren przygotował Meewosh), ma się toczyć w trybie Assault and Secure i dotyczyć walk Polaków z MEC. Obszar mapy ma być bardzo górzysty. Każda ze stron ma mieć do dyspozycji 2 APC, 4 lekko opancerzone pojazdy transportowe i 4 ciężarówki z zaopatrzeniem.
Oczywiście wiele więcej informacji i zdjęć można znaleźć na forum Polish ProjectZnamy już szóstą mapę, na której będziemy mogli zagrać w FH 2.2. Falaise Pocket, bo o niej mowa, będzie przedstawiać walki w rejonie miasteczka St. Lambert-sur-Dives. Tym razem wcielimy się w żołnierzy kanadyjskich oraz niemieckich. Zapraszam do obejrzenia wybranych obrazków z nowej mapy, na których możemy także zobaczyć niedawno zaprezentowane pojazdy:
Więcej informacji: Falaise Pocket
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
19:28 18-07-2009
Mody Battlefield: 2


W ciągu kilku ostatnich dni zespół Polish Project (tworzący, pod przewodnictwem Ragniego, polską armię, która ma być włączona do jednej z przyszłych wersji moda Projet Reality) zaprezentował kilka stworzonych przez siebie nowości.

Granat RGO 88 - stworzony przez Haki'ego
Nóż wz.98 - model zrobiony przez PaulPL11 i oteksturowany przez Haki'ego
Karabinek wz. 96 Mini-Beryl z celownikiem Eotech- wykonany i otekstruowany przez Haki'ego (model celownika użyczony przez MaFiA_do_OsAmA - członka grupy pracującej nad armią norweską)
Śmigłowiec Mi-24 - oteksturowany przez Hakiego (model przekazali twórcy moda Operation Peacekeeper)W najbliższą sobotę, 18 lipca 2009, odbędzie się kolejny Community Event organizowany przez społeczność moda Project Reality. Rozgrywka ma się rozpocząć o godzinie 21 i być w całości prowadzona w trybie Command and Control. Dodatkowo, w celu zwiększenia realizmu, komendanci obu stron stron będą mieli kilka zadań, które ich zespoły będą miały wypełnić.

Serwer, na którym będzie się odbywała rozgrywka ( PR | Official Community Event Server ) nie będzie miał żadnego hasła. Na wszystkich chętnych będzie czekał oficjalny serwer Mumble (chociaż samo korzystanie z programu nie będzie obowiązkowe w trakcie tego eventu).

Porządku w grze, jak i jej prawidłowego przebiegu, będzie na bieżąco pilnowała grupa administratorów, także z pewnością będzie można liczyć na wysoki poziom rozgrywki (tak jak to miało miejsce podczas wszystkich poprzednich Community Eventów)

Mody Battlefield: 2
16:47 16-07-2009
Mody Battlefield: 2


Kilka dni temu była prezentowana nowa mapa do moda Project Reality a jednocześnie, w tym samym czasie, została wydana pierwsza wersja Retro Map Packa- zestawu starych (i całkiem dobrych) map, które kiedyś były integralną częścią PRa, a które z biegiem czasu zostały pominięte.

Mapy wchodzące w skład Retro Map Packa:

Mao Valley - Mapa ta pojawiła się już w wersji 0.32. Przedstawia ona walki amerykańsko-chińskie w południowo-wschodniej azjatyckiej dżungli. Wysoka trawa i liczne gęsta zarośla dające łatwą kryjówkę zmuszają do ciągłej ostrożności i wypatrywania przeciwnika, a jednocześnie umożliwiają organizowanie zasadzek na wrogą piechotę.

Mashtuur city - Mapa przedstawiająca starcie armii amerykańskiej i MEC o bliskowschodnie miasto. Dostępne są lekkie pojazdy: Vodnik, HMMWV oraz ciężarówki.

Steel Thunder - Mapa, która pojawiła się już w wersji .25, bazuje na tzw. asymmetrical balance (niesymetrycznym zrównoważeniu). Armia chińska dysponuje na tej mapie przewagą sił pancernych (głównie czołgami, ZTZ-99, których amerykanie na tej mapie nie posiadają). Przewaga tak może jednak zostać zniwelowana przez amerykańskie Humvee, wyposażone w wyrzutnie rakiet TOW, oraz pojazdy opancerzone M2 Bradley.

Zatar Wetlands - Zmodyfikowana mapa znana z podstawowej wersji Battlefielda 2, a która pojawiła się w wersji .06 PRa. Od dwóch poprzednich wersji różnią ją przede wszsytkim umiejscowieniu na niej armii brytyjskiej (zamiast amerykańskiego korpusu piechoty morskiej) oraz zmianie przestrzeni pola walki (usunięto tereny wokół morza i dodano wzgórza na wschodzie i południu). Walki pomiędzy siłami brytyjskimi a MEC koncentrują się na sprzęcie pancernym. Obie strony dysponują licznymi czołgami, bojowymi wozami piechoty, samobieżną artylerią przeciwlotniczą oraz helikopterami szturmowymi.

Zhanjiang Security Area - Mała mapa będącą częścią PRa od wersji .03. Dostępne na niej strony, armia amerykańska i chińska, dysponują tylko lekko opancerzonymi pojazdami HMMWV i Nanjing.Retro Map Pack można pobrać tutaj (rozmiar: 247 MB).
Instalacja jest bardzo prosta - wystarczy podążać za instrukcjami instalatora i wskazać katalog, w którym zainstalowany jest Battlefield 2.

Dane serwera, na którym można pograć na mapach będących częścią tego map packa:
PR | Official Community Event Server 2
217.146.93.96:16867


Twórcy moda Project Reality najwyraźniej nie marnują czasu. Ledwie kilkanaście dni temu została wydana jego nowa wersja, a już została zaprezentowana nowa mapa mająca się znaleźć w następnym jego wydaniu.

Mapa Dragonfly ma przedstawiać starcie Brytyjczyków z oddziałami paramilitarnymi o jedno z wielu, zniszczonych wojną, miast na Kaukazie. Większość walk będzie się toczyć w mieście, także brytyjska piechota zmechanizowana i czołgi mogą się spodziewać częstych zasadzek ze strony milicji wykorzystującej rakiety Spandrel i granatniki RPG (co ważne - będzie możliwość wejścia do 90% budynków)

Poniżej można zobaczyć kilka obrazków z mapy oraz samą minimapę:
Więcej zdjęć i informacji znajdziecie tutaj.

Zapraszam do kolejnych wieści z Normandii. Wieści nieco spóźnionych, ale sądzę, że interesujących dla osób czekających na FH 2.2. Ostatnie tygodnie przyniosły nam prezentację kilku typów czołgów. Pora zatem na broń przeciwpancerną. W Forgotten Hope 2.2 Brytyjczycy otrzymają działo przeciwpancerne 6-pounder Mk IV. Nie jest to tylko nowe malowanie dla dobrze znanego nam z FH 2.15 działa 6-pounder Mk II, ale także nowy model odzwierciedlający dłuższą lufę tej wersji. Strona niemiecka otrzymała niszczyciel czołgów Marder I powstały z przebudowy francuskiego transportera Lorraine 37L i uzbrojony w armatę 75 mm.


Nowe bronie prezentują się okazale, ale to nic w porównaniu z tym co sprezentowali nam twórcy w najnowszej aktualizacji: Rangers Lead The Way. Miło mi zaprezentować modele graczy amerykańskich dla FH 2.2. Muszę przyznać, że sam czekałem na nie z niecierpliwością i jak sądzę nie byłem w tym odosobniony. Cóż więcej dodać? Moim zdaniem wyglądają świetnie! Zresztą zobaczcie sami


Więcej informacji: Anti-Tank
Więcej informacji: Rangers Lead The Way
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
22:10 30-06-2009
Mody Battlefield: 2

Społeczność turnieju Forgotten Honor zaprasza na noc z Battlefield Pirates 2 - modyfikacją gry Battlefield 2. Zabawa rozpocznie się w piątek 3 lipca, o 21:00 naszego czasu. Adres IP serwera to: 193.93.46.46:16567.


Mod znajdziecie pod adresem: www.bfpirates.com

Opadł już kurz po walkach w Nations Cup 2009, więc zapraszam do najnowszych wieści z postępu prac nad zbliżającym się FH 2.2. W tym tygodniu jeden z najliczniej wyprodukowanych czołgów brytyjskich podczas drugiej wojny światowej i chyba najbardziej oczekiwany czołg aliancki na naszym forum: Churchill Mk IV. Pojazd zaprezentowano od razu w trzech odmianach: uzbrojonej w działo 6 funtowe, armatę 75 mm oraz co ciekawe wersje AVRE wyposażoną w 290 mm moździerz "Spigot" przeznaczoną do szybkiego niszczenia fortyfikacji.


Na koniec niemieckie działa 15.5 cm K 418(f), czyli zdobyczne francuskie Canon de 155 Grande Puissance Filloux mle.1917. Wygląda na to, że będą one jednym z celów dla amerykanów na mapie Pointe du Hoc


Więcej informacji: Flying Dustbin
Wątek na naszym forum: Update
Mody Battlefield: 2
20:14 19-06-2009
Mody Battlefield: 2


Dzisiaj, kilka godzin temu, wyszedł długo oczekiwany patch do moda Project Reality.

Patch dla wersji .85 oraz pełną wersję moda w nowej już wersji 0.86 (jeśli ktoś chce zacząć przygodę z tą wspaniałą modyfikacją) można pobrać pod adresem: Reality Mod download

Pełna lista zmian dostępna jest tutaj


Natomiast oficjalna wersja manuala do najnowszej wersji PRa (na razie po angielsku) do pobrania tutaj


Jednocześnie, w przypadku pojawienia się ostatecznej wersji patcha 1.5 do Battlefield 2, wypuszczony ma być mały hot-fix przystosowujący PRa do najnowszej wersji tej gry.
[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [31]