Aktualności

DICE ujawniło nową funkcję w Battlelogu - mecze sieciowe. Profesjonalnym graczom powinno się to spodobać, ponieważ znacznie ułatwia to organizacje pojedynków klanowych. Szczegóły potyczki są ustalane w Battlelogu, a organizator musi wykupić serwer dedykowany. Można ustalić czas startu, ilość graczy, rotację map, tryby gry oraz kilka innych szczegółów. Wszystkie statystyki są śledzone przez Battleloga, więc nie umkną one graczom. Po wczytaniu mapy rozpoczyna się rozgrzewka. Dopóki wszyscy gracze nie potwierdzą gotowości, punkty nie są naliczane. Nie wiadomo kiedy pojawią się mecze sieciowe. Na pewno ta funkcja będzie dostępna dla wszystkich trzech głównych platform.

Screeny możecie zobaczyć po kliknięciu na źródło.

W serwisie gamespot pojawił się ciekawy wywiad z Niklasem Fergreaus. Z rozmowy dowiecie się nieco o wrześniowym dodatku Siły pancerne, oraz piątym DLC - Decydujące starcie. Przetłumaczony wywiad znajdziecie w rozwinięciu, zapraszam!

DICE ujawniło szczegóły nadchodzących "elementów" dla usługi Premium w tym miesiącu. Są to nowe maskowania broni i kamuflaże dla mundurów, poradnik strategiczny opisujący dodatek Walka w zwarciu, filmik przedstawiający nowe bronie ze wspomnianego dodatku oraz weekend z podwójnymi punktami doświadczenia.

Nie wiadomo które giwery doczekają się wizualnej przemiany, ani jak mają wyglądać nowe kamuflaże. Wiadomo tylko tyle, że pojawią się 9 lipca. Wcześniej, bo 3 lipca zaczytamy się w 70 stronicowym poradniku w formacie PDF. Mają być w nim zawarte opisy wszystkich map, broni, zadań oraz trybów gry z dodatku Walka w zwarciu. W drugim już filmiku, Alan Kertz opowie o nowych broniach z dodatku. Całość zamyka weekend z 2XP między 2 a 8 lipca, więcej TUTAJ.

Ciesząca się dużą krytyką usługa Premium do Battlefield 3, cieszy się równie dużym zainteresowaniem. Patrick Soderlund z EA, ujawnił wyniki sprzedaży. W ciągu dwóch tygodni Premium nabyło 800,000 użytkowników! To przekłada się na 40 mln $, co jest kwotą zbliżoną do całego budżetu gry! Takie wyniki napawają EA optymizmem i w przyszłości wątpliwe jest, aby zrezygnowali z tego typu rozwiązań.

Za nami trzy weekendy z podwójnym XP. Tym razem producenci postanowili uraczyć nas kolejną okazją do szybszego levelowania, nie przez weekend a cały tydzień! Event dotyczy wszystkich graczy, jednak bez usługi Premium pogramy krócej.

Premium:

• Start: 9:01 - 2 lipca

• Koniec: 8:59 - 8 lipca

 

Brak Premium:

• Start: 9:01 - 2 lipca

• Koniec: 22:00 - 4 lipca

 

Jeśli nie udało się wam wygrać książki "Battlefield 3 Rosjanin" w naszym konkursie, to macie ku temu kolejną szansę. Tym razem organizatorem konkursu jest polski oddział EA. Zadanie polega na zwięzłej odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego gracie w Battlefield 3?". Odpowiedzi przesyłajcie na adres battlefield3@eapolska.pl . Prace mogę mieć maksymalnie 1000 znaków, szczegółowy regulamin konkursu tutaj.

Patrick Soderlund z EA Games twierdzi, że to co widzimy w Battlefield 3 to dopiero początek tego, co jest w stanie osiągnąć silnik Frostbite 2. Autorski silnik panów z DICE został jak dotąd wykorzystany w Battlefield 3 i Need for Speed: The Run. Soderlund tłumaczy, że silnik powstał z myślą o konsolach nowej generacji. Według niego wykorzystanie go w nadchodzącym Medal of Honor Warfighter to dla DICE kolejny postęp. Ekipa Danger Close która pracuje nad tytułem, wprowadza elementy których nie ujrzymy w BF3. W końcu DICE  decyduje czy wykorzystać kod stworzony na potrzeby Medal of Honor, w głównej wersji Frostbite 2, czy też nie. Technologią DICE napędzana będzie również strategia Command & Conquer: Generals 2.

Skoro Battlefield 3 to dopiero początek, to czego możemy spodziewać się w przyszłości? Ciężko sobie wyobrazić jakiś znaczący postęp graficzny, skoro od paru lat są to małe kroki naprzód. Następna generacja konsol nie pojawi się raczej wcześniej niż za 2 lata - czy po tym czasie Frostbite 2 nie stanie się przestarzały?

Za nami drugi weekend z podwojonymi punktami doświadczenia, a zbliża się następny. 23 czerwca o godzinie 9:01 startuje kolejny taki event, tym razem tylko dla posiadaczy usługi Premium. Zakończy się on 25 czerwca o 8:59 rano. Akcja obowiązuje na wszystkich mapach we wszystkich trybach gry - wystarczy grać na serwerach rankingowych.

EA odlicza do rozpoczęcia lata i z tej okazji od dziś do 20 czerwca rozdaje przedmioty do swoich gier opartych na modelu play4free. Dziś możecie zdobyć Leśny pakiet bojowy do gry Battlefield Play4Free. Zawiera on:

• Leśny mundur bojowy

• Wzrost Punktów doświadczenia (7 dni)

• Zaawansowana strzykawka z adrenaliną: 50

• Bandaż bojowy: 50

16 czerwca będziecie mogli zdobyć przedmioty do Battlefield Heroes.

Aby zdobyć przedmioty wystarczy wejść na stronę podaną w źródle, i kliknąć "Odbierz teraz" na interesującym nas tytule. Następnie postępować wg. podanej tam instrukcji.

UWAGA: Kody aktywne są tylko 24h (do 23.59) więc nie zwlekajcie!

Wszystkie platformy mogą już cieszyć się dodatkiem Walka w zwarciu. Do grona posiadaczy konsol PS3 dołączyli pecetowcy i właściciele konsol X360. Na razie tylko użytkownicy usługi Premium mogą cieszyć się tą wiadomością. Dodatek dla wszystkich będzie dostępny dopiero 26 czerwca.

Z okazji premiery dodatku, producenci przygotowali weekend z podwójną ilością punktów doświadczenia. To już drugi taki event w Battlefield 3 i jeszcze będzie on dostępny dla wszystkich (zarówno dla posiadaczy Premium oraz tych którzy go nie posiadają). Event zacznie się 16 czerwca o godzinie 9:01 i potrwa do 17 czerwca - do północy.

W sieci nareszcie pojawił się gameplay z Sił pancernych! Ponad 20 minutowy materiał pochodzący z E3 to zapętlony gameplay oraz odpowiedzi na pytania zadane przez graczy. Dzięki temu poznaliśmy szczegóły "działania" AC-130. To wszystko w rozwinięciu!

Nikt nie zostanie pilotem AC-130 w dodatku Siły pancerne. Samolot będzie miejscem spawnu na stanowiska strzelców - tak wynika z oficjalnych informacji o dodatku:

 

• 4 nowe mapy, w tym największa w historii serii Battlefield

5 nowych pojazdów: niszczyciele czołgów, samobieżna artyleria, quad oraz AC-130

Ponad 20 unlocków dla nowych pojazdów

Nowy tryb gry - Tank Superiority

5 nowych zadań

Data premiery: Wrzesień 2012 (tydzień wcześniej dla PS3)

Cena: 14,99$ za wersję na PS3 oraz PC, 1200 punktów Microsoft Points za wersję na X360.

W sieci pojawiły się screeny w wysokiej rozdzielczości z dodatku Siły pancerne do Battlefield 3. Na screenach ta sama mapa która pojawiła się w zwiastunie Battlefield 3 Premium. Nosi ona nazwę Bandar Desert, a oprócz niej czołgi oraz AC-130! Wszystko w rozwinięciu...

[1]      «      17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27      »      [271]