Aktualności


Pierwsza impreza (V) Games Party Battlefield 2 Infantry zakończona! Pisząc pierwsza, mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się na kolejnym turnieju Infantry, może na innej platformie? Kto wie... Turniej został zorganizowany przez Kaspara we współpracy z ekipą (V) Games, która była odpowiedzialna za organizację m.in. Warsaw Game Show 2005. Tym razem zorganizowali turniej Infantry, w którym ostatecznie wzięły udział 24 drużyny. Miano najlepszych zdobyli:

1. Voodoo Gaming #1
2. Team Wilda #1
3. Fear Factory X-Fi
4. Rubaszne Rabarbary #1

- = UPDATE = -
Pojawiła się Video Relacja z imprezy... całość można zobaczyć pod tym linkiem.


...a w dalszej części newsa szczegółowa relacja z turnieju...Trwa już wielkie odliczanie do rozpoczęcia imprezy (V) Games Party Battlefield 2 Infantry, która odbędzie się w Warszawie. Pozostało już tylko kilkanaście godzin do rozpoczęcia gry. Dla tych, którzy nie przyjadą do Warszawy z bliżej nieokreślonych powodów lub dla tych, którym się po prostu nie chce ruszyć tyłeczka, aby zobaczyć bandę zwyroli w grze mam bardzo dobrą wiadomość. Otóż za pośrednictwem przeglądarki internetowej i tego adresu HSTV.PL będziecie mogli śledzić wszystkie turniejowe wydarzenia na żywo!

Relację poprowadzą redaktorzy HeadshotTV Pixel oraz Sawik. W programie znajdą się wywiady z graczami, relacje z meczy oraz wszelkiej maści informacje o tym, co dzieje się na turnieju. Początek relacji już jutro od godziny 12:00! Zapraszamy!

Turniej zbliża się wielkimi krokami, jeszcze tylko kilka dni, a organizatorzy ujawniają kolejne szczegóły. Tym razem dowiedzieliśmy się, które zespoły zostały rozstawione w fazie finałowej. Tymi szczęśliwcami są zespoły:

- Team Wilda #1
- Rubaszne Rabarbary #1
- Voodoo Gaming #1
- Team Enclave

Czy organizatorzy podjęli słuszną decyzję rozstawiając akuart te zespoły? Przekonamy się już za kilka dni na turnieju w Warszawie. Do zobaczenia!
General Battlefield: 2
18:43 05-09-2006
General Battlefield: 2


Oczekiwany i wciąż przekładany patch 1.4 w końcu się ukazał.

Łatkę mozna pobrać z:
1.3->1.4
1.3->1.4
1.3->1.4
1.3->1.4
1.3->1.4
1.3->1.4

1.4
1.4
1.4
1.4
1.4
1.4


Lista zmian została opublikowana już wcześniej.

Z dniem dzisiejszym, czyli 1 września 2006 organizatorzy turnieju (V)GAMES PARTY Battlefield 2 Infantry zakończyli rejestrację drużyn poprzez internet! Do turnieju przystąpi 25 drużyn z czego 4 zespoły otrzymały specjalne zaproszenia od organizatorów. Jednak jest też dobra wiadomość dla spóźnialskich. Ci, którzy nie zdążyli się zapisać mogą to uczynić w dniu rozpoczęcia turnieju i zostaną rodzielone 3 miejsca w fazie eliminacyjnej. W sumie w całym turnieju weźmie udział 28 zespołów. Jednocześnie przypominamy, że warunkiem uczestniczenia w turnieju jest potwierdzenie rejestracji w dniu imprezy o godzinie 10.00!!

Dodatkowo mamy kolejną niespodziewajkę. Wszyscy Ci, którzy zastanawiają się jak będzie wyglądać impreza w Hula Kuli juz 9.09 muszą zobaczyć niespodziankę, którą przygotował patronat medialny turnieju - HeadShot TV. Jest to obszerny wywiad z organizatorem lana - Kasparem, nie tylko wyjaśniający wiele wątpliwości, ale także pokazujący historię polskiej sceny Battlefield 2, na podstawie e-gaming'owej kariery bohatera programu. Zapraszamy do ściągania pliku pod tym linkiem.

UWAGA! Informacja z ostatniej, ale takiej bardzo ostatniej chwili!


Wynikło niezłe zamieszanie w związku z wersją systemów operacyjnych, które są zainstalowane na komputerach. Ostatecznie komputery stoją na systemie WinXP 32-bitowym!!

General Battlefield: 2
14:19 20-08-2006
General Battlefield: 2


O pomyśle stworzenia filmu fabularnego za pomocą Battlefield 2 słyszał juz chyba każdy. Wpierw zapowiedzi i plany a kilka dni później mogliśmy obejrzeć zwiastun "Szakala", bo taki tytuł nosi ten film. Inicjatywa godna pochwały bo jak wiadomo wielu dużo gada ale mało kto coś robi. Był już wywiad z montażystą i reżyserem filmu - Pixelem, teraz przyszła pora na pomysłodawcę i scenarzystę "Szakala" czyli 90s. Wywiad przygotował rik.pl.

Był taki czas kiedy słowo "pis" (peace dla mało kumatych) oznaczało pokój, jednak to już się zmieniło. W trakcie tych wspaniałych przemian fani jednej z ciekawszych modyfikacji do Battlefield 2 - Project Reality - doczekali się w końcu własnego serwera, który został postawiony w naszym rodzimym kraju. Poniżej kilka informacji jak skorzystać z tego wspaniałego daru dla ludu:

Serwer: PRMM ETCS Official Clan Server
Adres IP: 62.233.255.144:16567
Ilość slotów: 16
VoIP oraz PB: włączone
AAS (Assault and Secure): włączone
Mandown & Spawn Time: 30 sekund
Hasła brak, a w razie problemów mamy do dyspozycji włączone głosowanie...
Serwer stoi oczywiście na najnowszej wersji moda Project Reality. A pod tym linkiem na naszym forum toczy się dyskusja na temat serwera

Zapraszamy na serwer!!
General Battlefield: 2
22:11 15-08-2006
General Battlefield: 2


Znamy już listę zmian jakie wprowadzi patch 1.4 Najważniejsze z nich to:

-Nowa mapa "Road to Jalalabaad"
-Nowa opcja serwerowa "No Vehicles"
-Poprawiono działanie przeglądarki serwerów
-Filtry dotyczące rozmiarów map mają już działać
-Zwiększono stabilność serwerów
-Usunięto różne błędy powodujące zawieszenie się serwera
-Zmniejszono ilość graczy, jaka jest konieczna do rozpoczęcia gry
-Udostępniono odblokowane bronie dla serwerów nierankingowych
-Rankingowe serwery muszą mieć aktywny system "unlocków"
-Poprawiono stabilność gry
-Usunięto błąd powodujący wyświetlanie gracza jako członka przeciwnej drużyny "Red/Blue nametag bug"
-Wprowadzono opóźnienie w podnoszeniu się postaci
-Zmieniono działanie C4, aby uniemożliwić jego rzucanie
-Zmniejszono uszkodzenia pojazdów, jakie powstają podczas jazdy
-Komendant nie będzie mógł już wykorzystywać swoich funkcji podczas śmierci
-Naprawiono błąd powodujący, że gracz nie posiadał uzbrojenia po wskrzeszeniu
-Usunięto kilka błędów powodujących wyłączanie się gry
-Zmieniono system zrzucania jeepów, aby
-Zwiększono pancerze helikopterów transportowych

Z dokładną listą zmian można zapoznać się w TYM miejscu.

Już 9 września w warszawskim Rodzinnym Centrum Rozrywki HULAKULA odbędzie się pierwsza z serii imprez (V)GamesParty, w ramach której rozegrany zostanie turniej Battlefield 2 Infantry (4vs4). Główną nagrodą w turnieju jest 1.000 zł !!!

Patronat nad imprezą objęły firmy AMD, Benq, ATI, Creative oraz Futuro, które zapewnią obsługę sprzętową oraz liczne nagrody rzeczowe. Patronami medialnymi turnieju są serwisy battlefield.pl oraz bfcentral.pl. Relacje przeprowadzi ekipa radia Head-Shot.

W programie imprezy znajdzie się także reaktywacja ZBOWIDu, w trakcie której Sztab Generalny w składzie: Piasecznik, mati oraz Ethan przeprowadzi prelekcję o wpływie Battlefielda na historię współczesną oraz wcieli w szeregi organizacji weteranów wirtualnych pól bitewnych.

Od dziś, na łamach battlefield.pl oraz bfcentral.pl, dostępny jest regulamin turnieju oraz zdjęcia specjalne przygotowanej do rozgrywki, klimatyzowanej sali.Do turnieju zostaną dopuszczone 24 teamy, które jako pierwsze zarejestrują się pod adresem bf2@vgames.pl

Przypominamy, że uczestnicy (V)GamesParty będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w klubie Hula-Kula (bar, bilard, dart, kręgle oraz wiele innych), a dzięki ekranom i monitorom będziecie mogli na bieżąco śledzić przebieg turnieju. Już niebawem opublikujemy pełną listę nagród, listę zapisanych teamów oraz dodatkowe informacje na temat serii imprez (V)Games Party.

W rozwinięciu newsa mały update informacji


General Battlefield: 2
16:37 13-08-2006
General Battlefield: 2


Ściągam kolejnego moda. Tym razem jest to Operation Peacekeeper. Pograłem chwilkę i ze zdziwieniem postanowiłem zaglądnąć na listę graczy. Powód był prosty. Strasznie „podobnie” wyglądali moi wrogowie. Co było w nich podobnego spytacie? Prawie wszyscy mieli tag klanowy. Faktycznie na liście niemalże wszyscy należeli do jakiejś grupy. Wbrew pozorom nie naszło mnie pytanie „Jakiż to niecny plan knują klany?” lecz „Dlaczego zwykli gracze nie lubią modów?”. Bardzo szybko doszedłem do pewnych wniosków. Wystarczyła prosta analiza tego co oferuje Battlefield2 a co modyfikacje. Wiecie już, co to za brakujący element? System rankingowy! Co ma do tego wszystkiego tag? Większość klanowców nie używa odblokowanych broni ani nie interesuje się rankingami. Nie są do niego więc w żaden sposób przywiązani i bez żadnych problemów bawią się w modach. Nie maja uczucia, że własnie mogli w tym czasie nabić 1000 punktów. Jeśli się nie mylę to znaczy, że ogromna większość graczy ponad zabawę stawia wirtualny medal. Powiecie może, że przecież Battlefield 2 też dostarcza zabawy. Niby tak, ale ilość graczy od wydania 1.3 spada. Według „Tych co śledzą dane” jest to nawet 50%. Na każdym forum widać użytkowników, którzy oznajmują „Nie gram w to więcej”. W pełni to rozumiem. Gra po roku ma prawo znudzić a nie każdy chce/może kupić boostery.
General Battlefield: 2
23:32 12-08-2006
General Battlefield: 2


Nie minęło wiele czasu od zakończenia Wakacyjnego Konkursu Filmowego a już na horyzoncie pokazują się kolejne produkcje. Z inicjatywą wyszła dobrze wszystkim znana grupa PL4FC dowodzona przez 90s. Niestety nawet torturami nie udało mi się wydobyć żadnych informacji na temat fabuły filmu Wiadomo jednak, że scenariusz został napisany przez 90s, za prace kamery oraz montaż odpowiedzialny jest Pixel, którego możecie kojarzyć z zaprzyjaźnionego radia HeadShot a w samym filmie wzięło udział ponad 30 aktorów. Całe to przedsięwzięcie nie mogłoby dojść do skutku gdyby nie uprzejmość klanu PRGK, który użyczył filmowcom swojego serwera.

Tych, których znane nicki i liczby nie przekonują zachęcam do obejrzenia trailera. Nie wiem jak wy ale ja się nie mogę doczekać


Kilka tygodni temu, polską scene esport'u zelektryzowała wiadomość o pierwszej w naszym kraju, relacji video z meczu odbywającego się w Internecie. Wtedy to, w prestiżowych rozgrywkach Euro Cup, polski zespół Team Wilda, zmierzył się z niemieckim Pod Virtual Gaming. Mecz Battlefield'a przyciągnął rzesze ludzi na antene HeadShot TV - a wielu z nich, wcale nie było związanych z platformą, na której walczyli gracze.

Ekipa HSTV nie rzuca słów na wiatr, dziewicza relacja nie miała być ostatnią i tak też się dzieje! Już w najbliższą niedziele (13.08.05) o godzinie 19:30 rozpocznie się stream z meczu finałowego EC Battlefield'a doskonale każdemu znany Team Dignitas, zmierzy się z pogromcą Team Wilda - Czar Gaming. Za mikrofonem i przed kamerą jednocześnie, usiądzie dobrze Wam znany sawik, oraz jego brat Kiwas!

Emocji na pewno nie zabraknie! Mecz wyłoni najlepszą drużynę Europy w grę, która w niespełna rok zdobyła popularność większą niż Mohaa czy Cod2. Ci, którzy zastanawiają się skąd taki sukces tej platformy, lub rozważają zakup Battlefielda 2142, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, muszą w niedziele o 19:30 usiąść przed monitorem! Mecz poprzedzi
wywiad z supervisorem EC BF2, a zarazem graczem Team Wilda Stefanem. Kto na mapach Mashtuur City i Dragon Valley okaże się lepszy, zdobędzie sławę, prestiż i pieniądze?

Odpowiedź zaczniemy poznawać już w niedziele o godzinie 19:30 tylko z HeadShot TV! Zapraszamy !
[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [24]